Jönnek a kínai orvosok? "Nemzeti" narancs politika - összeomlott a magyar egészségügy.
Nemrég hallottam, hogy "éveken belül" problémát jelent majd a magyar orvoshiány - mintha eddig rendben lett volna minden.
Én ma már konkrétan egyáltalán nem bízok a magyar orvosokban, nem csak hogy túlterheltek, de alapjáraton is érdektelenek vagy tudatlanok sokszor munkájuk ellátásában. Konkrétan nem egy ismerősömmel tartok ott, hogy jobban járunk a wikipédiáról diagnosztizálni magunkat, mint elmenni orvoshoz.
Ezt a helyzetet úgy akarja megoldani a kormány, hogy olcsó kínai orvosokat tesz a hiányzó magyarok (akik kint vannak Angliában, Németorszában) helyébe. Az sem kizárt, hogy olyanok kerülnek be a kórházakba, akik nem beszélik a magyart, és "bármilyen" kínai orvosi diplomával rendelkeznek (itt jegyzem meg hogy sok alternatív gyógymód inkább hiedelemrendszer, mint valós gyógyítás).
És attól tartok, hogy még ez is jobb lesz, mintha itthoni magyar orvosokat rögtönöznénk.
Ti mit tesztek az egészségetekért, ha nincs pénzetek normális orvosra? Milyen kilátásaitok vannak a jövővel, élettel, egészséggel kapcsolatban, ha jön egy váratlan komoly betegség?
Tényleg ez a megoldás?
Nekem vannak olyan ismerőseim, akik kb a halállal egyenlőnek tartják azt, ha betegek lesznek. Ráadásul ma a túlterhelt/egészségtelen fiatalok is hamarabb öregednek és halnak, tehát nincs biztonságban senki sem.
Azért az is elgondolkoztató, vajon mi vezetett oda, hogy ma már alig létezik orvos, aki hivatástudatból van az állásában és azt szívvel-lélekkel csinálja.Nem hinném, hogy a régi orvosok, anyám, nagymamám házi (és kórházi) orvosai a busás paraszolvencia reményében rohantak mosolyogva ki akár a tanyára is az éjszaka közepén, ha volt egy sürgős beteg és szinte szó szerint nem csak orvosa, de jó barátja is volt az akkori orvos a családnak.
Elvétve persze volt egy-két kevésbé kedves, odaadó orvos is, de nem hallottam olyan mértékű közönyről, ami a mai világban előfordul, hogy például az orvos megtagadja hogy kimegy a beteghez, mert nincs kedve, vagy a kórház nem fogadja, mert nem oda tartozik és addig küldözgetik össze-vissza míg meg nem hal.Pedig anno voltak még rosszabb idők, még nehezebb megélhetés, még rosszabb körülmények, feltételek.Viszont volt több emberség.
Na meg ami elég érdekes...
Hogy lehetséges, hogy a mai orvosok, állítólag modern tudással, most, amikor minden nyavalyának külön szakorvosa van, egy egyszerű, banális betegségnél is megáll a tudomány és a beteg megkezdheti várósoros kálváriáját, mire a végén kiböknek egy olyan betegséget, ami 100 létezett, csak akkor 1 orvos 2 perc alatt képes volt diagnosztizálni.A modern, okos orvos erre miért nem képes?
Említettem már anyám szívbaját fentebb.Kb fél évbe telt, mire meglett a "hétköznapi" infarktus egészen biztosan pontos diagnózisa és sikerült nagyjából beállítani a gyógyszereit.Közben makacs köhögés is fellépett nála, de ha én nem erősködöm, hogy kérjen beutalót a gégészerte, akkor nem is kapott volna.Mikor panaszkodott a köhögésre, az orvos csak hümmögött.Végül egyszer elkísértem anyámat és soroltam az orvosnak mire kérünk beutalót.Gégészet, allergiavizsgálat, tüdőgondozó.Kaptam, de szerintem azért, mert látszott, hogy felkészült vagyok .
De mi van azzal, aki tudatlan ilyen témákban, kérdezni meg muja? Az haljon meg?
"Pedig anno voltak még rosszabb idők, még nehezebb megélhetés, még rosszabb körülmények, feltételek.Viszont volt több emberség."
Ez jó kérdés, és sejthető a válasz is, de az emberség hiányára sokféle válasz létezik. Attól tartok itt sem mennénk sokra az ok megtudásával, itt olyan problémák vannak, ahol a megoldás is közel lehetetlen.
A másik kérdésre viszont tudom a választ. A modern orvos azért nem ismeri fel mert túlspecializálódott, úgy is mondhatnánk, nem holisztikus szemléletű. Nem látják az összefüggéseket, nem tudják, hogy a szakágakon átívelő okok és jelenségek hogyan kezelhetők. A másik nagy probléma hogy csak a testet nézik, vagy külön a "lelket" (pszichológia), de sosem együtt. Max elmondják a betanult "kerülje a stresszt" szövegeket, vagy a pszichiáter felír 4 bogyót, és kész, de a probléma okát nem oldják meg.
Ezek sokszor sorsszerűen elkerülhetetlen civilizációs betegségek. Az ember pl nem arra van kitalálva, hogy 12 órát gürizzen éjjel nappal, stressz közben rossz táplálkozással és mozgásszegény életmóddal.
„Azért az is elgondolkoztató, vajon mi vezetett oda, hogy ma már alig létezik orvos, aki hivatástudatból van az állásában és azt szívvel-lélekkel csinálja.Nem hinném, hogy a régi orvosok, anyám, nagymamám házi (és kórházi) orvosai a busás paraszolvencia reményében rohantak mosolyogva ki akár a tanyára is az éjszaka közepén, ha volt egy sürgős beteg és szinte szó szerint nem csak orvosa, de jó barátja is volt az akkori orvos a családnak.
Elvétve persze volt egy-két kevésbé kedves, odaadó orvos is, de nem hallottam olyan mértékű közönyről, ami a mai világban előfordul, hogy például az orvos megtagadja hogy kimegy a beteghez, mert nincs kedve, vagy a kórház nem fogadja, mert nem oda tartozik és addig küldözgetik össze-vissza míg meg nem hal.Pedig anno voltak még rosszabb idők, még nehezebb megélhetés, még rosszabb körülmények, feltételek.Viszont volt több emberség.”
egyrészt sztem a Magyarország is egyre közönyösebb hely lesz, ahol senki nem foglalkozik a másikkal, ez alól az orvosok sem kivételek. Meg ugye nem is fizetik meg őket, ettől is flegmák és nemtörődömök lesznek. a másik meg amit a kérdező is írt. ilyen a nyugati orvoslás. az orvosok csak a nagyon egyszerű, naponta előforduló bajokkal tud mit kezdeni. ha vmi ritkábbal találkoznak, vagy olyannal, ami másik szakterületet is érint, akkor a megáll a tudomány. egyszerűen egy modern nyugati orvos szűklátókörű, nem képes az embert egészében látni és vizsgálni, csak testrészekben és szervekben tud gondolkodni. túl sokat nem kell várni egy magyar orvostól, arra nem képesek,h táplálkozási tanácsot adjanak egy savtúltengéses betegnek vagy, csak gyógyszert írnak fel mindenre.
Abban nem értek veled egyet, hogy a kínai orvoslás "hiedelem rendszer". Akik kínából jönnek, több ezer év tudomány tanult tudással rendelkeznek. Csak sajnos a legtöbb, MO-n pár hónapos sarlatán képzőt elvégző magát kínai orvosnak nevező praktizálóból rengeteg van, ezért van az a köz hiedelem, hogy az egész egy nagy kamu. Valójában a mai kínai orvoslás egybe van kötve a nyugati orvoslással. Ugyanúgy van belgyógyászat, sebészet, nőgyógyászat, ecetera, csak mellé társul akupunktúra, moxa és masszázs. És ugyanúgy tudják kezelni a röntgen masinákat, mint egy nyugati orvos, a különbség az, hogy nem csak latinul, hanem kínaiul is meg kell tanulniuk a szak szavakat. Sőt egyes kínai egyetemeken a komplex kelet-nyugati orvoslás több mint 7 éves egyetemi képzés.
Szval ez mind szép is jó hogy a kormány ez támogatja, mert van, s lesz is rá igény, nyugat europában, pl Németországban (kint dolgozom) a TB támogatja.
Azzal viszont egyet értek veled, hogy gáz, hogy csak erre költ a kormány. Holott úgy kéne hogy mindkét egészségügyi vonalat támogatni kéne, főleg a modern egészségügyet, mert sok a beteg ember, sokan vannak kórházban, és szükség van a megfelelő szak ellátásra. Mindig felcseszem magam agyilag, mikor mondják a hírekben, hogy a kormány szán ennyi és ennyi pénzt az eüre, laikusoknál soknak hangzik, aki meg benne dolgozik (köztük én is) tudja, hogy irtó kevés. Az egészségügyön ha tetszik, ha nem, nem szabad spórolni, mert sok a beteg ember, és kell a pénz személyzetre, megfelelő körülményekre és szak ellátásra. Ez idekint is így megy és láám, működik a rendszer. Otthon is így kéne, és nem lenne tömeges elvándorlás, csak sajnos a stadion politika ennél a kormánynál fontosabb, mint az emberek. Ha meg továbbra is őket támogatják, akkor, sajnos ki kell mondjam, az ország megérdemli a sorsát. Én ellenük szavaztam mindig, mert a narancsbrigádnak rég nincsem köze a demokráciához, sőt nevetni fogsz, most már ott tartunk, hogy a kommunista kína demokratikusabb ország, mint MO
Én nem politizálok, csak saját tapasztalatból látom, hogy az országban nagy a baj.
Két példa:
Franciaországban volt egy egészségügyi problémám, csak vendégként tartózkodtam ott. Azonnal fogadtak ÁLLAMI kórházban, befektettek, vizsgáltak, mert szerintük valami komolyabb okozta a problémámat. Magyarországon hasonló esetben tapasztalat szerint hazaküldenek, hogy "jegelje". Ott viszont a doki odajött hozzám, és leírta egy papírra, hogy milyen laborokat csináltassak meg, ha majd hazamegyek.
Romániában!!! begyulladt a szemem, elláttak teljesen ingyen a sürgőségin, még az Eu-s kártyámat sem kérték, összesen 2-3 órát vártam, nagyon kedvesek voltak.
Hasonló Magyarországon: belement valami a szemembe. Megyek a szemészeti ügyeletre, akkor még külföldinek számítottam, de volt Eu-s egészségügyi biztosításom. Azt mondták nem látnak el, csak ha fizetek x forintot (állami ellátás). Nekem meg nem volt x forintom mert csóró diák voltam, így a szememben maradt a cucc, de szerencsére addig sírtam, amíg másnap kijött magától.
Nagyon-nagyon megbántam, hogy ide költöztem, párkapcsolat miatt. Megpróbálom meggyőzni majd a társam, hogy menjünk el, kb. akárhova, mert ennél rosszabb nem igazán lehet.
Pánikroham kerülget, ha valami bajom van, nem azért, mert bajom van, hanem mert orvoshoz kell vele menni..gyomorideggel megyek mindenhova. Érzéstelenítő nélkül csináltak olyan beavatkozást, amit külföldön kizárólag infúziós bódításban, és olyan fájdalmat éltem át, hogy utána órákig csak reszkettem és sírtam. Az orvos közben dühösen ismételgette, hogy ne mozduljak. Hát, ba_dmeg, cseréljünk.
Szóval az állami ellátást lassan el lehet felejteni teljesen, mielőtt még valóban meg is szűnne.
Egyetlen jó tapasztalatom volt, de az illető "csak" dietetikus volt, nem orvos. Illetve volt még egy, de mint kiderült, erdélyi volt az illető és aztán ki is vándorolt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!