Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi lenne ha...

Szerintetek mi lenne ha mindenki átlagbért kapna? Nem lenne állami vezető?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 22:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Pedig alacsonyabb szinten ez van ám ma. Van aki takarító, van aki más felelősségteljes munkát végez, de mondjuk nem gyógyszerész és mégis ugyanannyi a bére csak nem az átlagbér. Ma már a takarítók is szakmunkásbért kapnak mert azt is szakmásították, de a fűtő is annyit kap. A felelősség azért nem ugyanaz ott sem.
2013. dec. 11. 23:06
 12/22 anonim ***** válasza:

A szocializmus idején nagyjából ez volt, kis különbségek voltak a bérekben, sőt egy munkás többet keresett, mint egy könyvelő. Én főiskolát végeztem, de a vasöntödében melózó bátyám másfélszer annyit keresett, mint én, viszont ha hússzor annyit fizettek volna, akkor se mentem volna el vasat önteni.

A férjem mérnök volt, de pár haverjával létrehoztak egy költöztető céget, cipelték a bútorokat, és a férjem vagy ötször annyit keresett, mint mérnökként. Kábé egy évig. Addig bírta a dereka.

2013. dec. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Akkor most mi van? Lenne állami vezető átlagbérért vagy elmenne inkább mondjuk kukákat üríteni mert ott nincs nagy felelősség?

Egyébként ahogy én látom, lehet, hogy néhány helyen látszólag nagy a felelősség, de mi van ha hibázik. Semmi.

2013. dec. 11. 23:46
 14/22 anonim ***** válasza:

Azt sem lehet mondani, hogy a nagy felelősséget annyira megfizetik. Egy buszsofőr 30-40 ember életéért felel állandóan, de egy nővér vagy egy gyógyszerész is kinyírhat bármikor egy beteget, ha nem figyel.

Természetesen lennének állami vezetők. A Kádár-korszakban is voltak. Sokkal kellemesebb egy jó kis irodában dirigálni, mint kukákat üríteni.

Gyurcsány meg Orbán sem a pénzért csinálja, az már van nekik több mint elég. A hatalmat meg a nyüzsgést élvezik.

2013. dec. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Kiverném a hisztit, és akkor tutira mennék külföldre...
2013. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

9:27

Lehet, hogy Te mennél, de többen maradnának itthon mint most.

2013. dec. 12. 14:30
 17/22 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy akkor azok mennének akik eltartják a többieket, akiknek a munkája nem ér annyit mint az átlag bér... Miből fizetne mindenkinek mindenki átlag bért? Miért érne minden munka ugyanannyit?

Már volt ilyen rendszer és megbukott.

2013. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem minden munka ér ugyanannyit csak kíváncsi voltam szerintetek lenne-e aki elvállalná ezért a pénzért a most igen magasan megfizetett állásokat. Miből fizetnék? Ha ez az átlagbér akkor ebből a bérkeretből.
2013. dec. 12. 15:24
 19/22 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem felpezsdülne a gazdaság ebben az esetben csak ez is igazságtalan lenne úgy mint a mostani, bár elgondolkodtató, hogy melyik a jobb. A vállalkozók akik nem bért kapnak ettől még kereshetnének jobban is ha jól csinálnák a vállalkozásukat.
2013. dec. 12. 15:34
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerinted :) Szerintem pedig pikpakk elinflálódna a forint, hiszen a megtermelt javak köszönőviszonyba sem lennének a forgalomban lévő pénzzel. Szerintem dolgozna amúgy mindenki tovább, de értelemszerűen akkor én sem olyan helyen dolgoznék ahol sok a felelősségem, és nem sokan tanulnának azért évekig és fizetnének ki sokmilliót tandíjra, ha ugyanannyit keresnének máshol is.


Az a félreértés tárgya, hogy azt hiszed a fizetés az idődért jár, pedig nem. A fizetés azért jár mert értéket teremtesz a cég számára, és az értéktől függ, hogy mennyit is kapsz. A piacon pont ugyanolyan termék a szaktudásod és az erőforrásaid mint mondjuk egy autó, és attól függően, hogy mit tudsz nyújtani, mit tudsz garantálni, mennyit termelsz, mennyi hasznot hozol a cégnek más és más fizetésre számíthatsz.

2013. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!