Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A családi adókedvezmény mellé...

A családi adókedvezmény mellé jár a családi pótlék is, vagy nem, és hogyan működik?

Figyelt kérdés

Egy gyermek után jár 10 ezer forint a családi adókedvezmény esetén. És mellé jár még a családi pótlék is, vagy nem? És ezt minden család megkapja?


És a családi adókedvezmény, hogyan is működik? Annyit tudok, hogy az adóbol vonják le, viszont minél többet keres valaki, annál többet tud lehívni belőle, tehát ők jobban járnak.


Egy minimálbéresre 1 gyerek esetén mennyi jár 2014-től?


Két gyermek esetén?


Három?


Néztem táblázatot is, ami 2014-től lép érvénybe, csak nem tudom, hogy együttesen annyi, amennyi, vagy csak a kiskeresetűekre vonatkozó rész,bár szerintem előbbi, ha lennétek olyan kedvesek és elmagyaráznátok, vagy eyg táblázatot küldenétek, megköszönném.



2013. dec. 8. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Családi pótlék mindenkinek jár.

A családi adókedvezményt csak annyit tudsz igénybe venni, amennyi jövedelemadót fizetsz. Hiába járna több, a különbözet marad az államnál.

A magas keresetűek járnak jobban.

2013. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Viszont ha egyszerre jár a kettő, tehát ha a családi pótlékot is megkapja az ember, akkor mindenki jobban jár 10 ezer forinttal, szóval ez nagyon jó dolog. :) :)
2013. dec. 8. 23:44
 3/3 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezményt már nem sokáig vehetik igénybe az emberek ugyanis ha jövőre a baloldal kerül hatalomra azonnal eltörlik.


Ezt már Bajnai Gordon és Gyurcsány is nyilatkozta - lehetett már hallani egy-kétt balos miniszter szájából is.

2013. dec. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!