Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy új magyar...

Mit szólnátok egy új magyar nemzeti-jellegű valláshoz?

Figyelt kérdés

olyasmihez mint amilyen a zsidóknak a zsidó vallás.

De nem olyan "kerekesztő jellegűt".

Beletehetnénk például azt hogy saját nemzeted mellett határozd meg magad, ne mások ellen Saját nemzetedet szeresd, ne másokét gyűlöld. Az egyén magyarsága nem "színtiszta vérében" van, hanem a szívben: (Lásd Petőfi.)

A Nagy nemzeti traumák helyett a sikerekre fordíthatnánk a hangsúlyt: ünnepeljük meg a pozsonyi csata évfordulóját, és a 48as gyásznap helyett annak és a későbbi passzív ellenállásnak a sikerét, a kiegyezést ünnepeljük, 56 gyásznapja helyett edig vezessük be mondjuk a Bátorság napját.

Magát az isten fogalmát a vallásokhoz képest példálan mértékben háttérbe szorítanám, és úgy funkcionálhatna maga ez a vallás mint keleten a valójában szintén "fél-ateista" buddhizmus (pl.: japán nagy része buddhista, de ugyanakkor a tradicionális japán hiedelmek mellet ez tökéletesen megfér.

benne lehetne az is hogy akit a létbizonytalanság és a nyomor fojtogat azt ez elvakítja a magasabbrendű eszmék felé, pusztán egy "vegetatív-ista" nézetrendszer kialakulását eredményezi, ahol legnagyobb és szinte kizárólagos értékkel bír az egyén önnön létezésének fenntartása ---> anyagiasság,túlzott materializmus. Célunk tehát, hogy ezt megakadályozzuk a létszínvonal javításával. Így akár ez az vallás egyesíteni is tudja a nemzeti oldalt az anyagi kérdésekre érzékenyebb baloldallal...


2013. dec. 1. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ehhez kéne többszáz év - esélytelen, annyira a zsigerekben van a keresztény és zsidó átvett anyag
2013. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Vesszen Trianon!
2013. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Többször is elolvastam, de még mindig nem értem ezt a részt: "benne lehetne az is hogy akit a létbizonytalanság és a nyomor fojtogat azt ez elvakítja a magasabbrendű eszmék felé, pusztán egy "vegetatív-ista" nézetrendszer kialakulását eredményezi, ahol legnagyobb és szinte kizárólagos értékkel bír az egyén önnön létezésének fenntartása ---> anyagiasság,túlzott materializmus. Célunk tehát, hogy ezt megakadályozzuk a létszínvonal javításával. Így akár ez az vallás egyesíteni is tudja a nemzeti oldalt az anyagi kérdésekre érzékenyebb baloldallal..."


A többi részről sem tudom megállapítani, hogy az miért vallás.


Meg ennek az egésznek mi értelme van? Ki fog ezen jót keresni? :D

2013. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem jó.


A zsidók az etnonacionalizmusuk és az etnocentricizmusuk miatt sikeresek.


Ehhez kicsit kirekesztő jellegű kellene, hogy a magyar egy etnikum és egy vallás legyen egyben.

2013. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minek?

Pénz az Isten.

Több pénzem lesz ettol? Nem. Akkor minek? javít valamit az ország helyzetén? Nem. Csak több buta lesz.

2013. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ki az a barom aki ezt végig olvassa?

Menj kérdezõ dili házba, talán segítenek rajtad.

2013. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ozmium42 ***** válasza:

Miért teszed fel kétszer ugyanazt a kérdést?


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__510..


A válaszom most is ugyanaz, mint amit itt leírtam.

2013. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mert ugyan válaszoltam az ottani reflektálásokra de azokra viszont senki nem válaszolt..

Amíg ki nem írtam ujra...

2013. dec. 1. 18:27
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
ezt más orszàgokban alapvető nemzettudatnak hivják
2013. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vegyél a szaharában a beduinoktól 3 tevéért 1ngyzetkilométer földet, alapíts saját orszàgot: vigyél magaddal 20mandarint... az lesz a gazdaság alapja, alapíts egy kormámyt a takarító erzsike nénivel és erőltetsd rá az akaratod és a vallásod arra a két skorpióra amit ott találsz:) sok szerencsét
2013. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!