Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1980ban többet fogyasztottak...

1980ban többet fogyasztottak az emberek? Jobban növekedett a gazdaság, mint most?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 12:28
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
Élelmiszerből többet (és inkább haza gyártmányt, banán helyett almát), műszaki cikkből kevesebbet.
2013. nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mikor volt a legjobb az élet, mikor fogyasztottunk a legtöbbet? mikor növekedett a legjobban a gazdaság? 70 es évek közepe jól sejtem?
2013. nov. 15. 12:34
 3/9 A kérdező kommentje:
elmúlt 50 év távlatában.
2013. nov. 15. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy többet fogyasztottak, de más volt a társadalom összetétele is, mint most. Akkor még többen éltek falun és megtermelték a fogyasztanivalót. Továbbá azt se hallgassuk el ekkortájt vett fel az ország jelentős hiteleket, amiket még a mai napig nyögünk.
2013. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

hát az elmúlt 50 évet nézed, akkor ez egy elég nehéz kérdés, két okból is


1. a rendszerváltás előtt tervgazdaság volt, ez gyakorlatban az jelentette, hogy nem a gazdaságosság rációi szerint működött az ország, hanem a szovjet blokk programja alapján


2. csak ha egy-egy számot nézel, az igazából semmit nem jelent, egy gazdaságot nem egy egy mutatójában kell értelmezni, hanem összefüggéseiben


ha ezeket vesszük, akkor amire büszke lehet a társadalom az két tűzoltás: Bokros-csomag, Bajnai-kormány


Bokros-csomagra épült rá egy olyan konjunktúra, amit sajnos az első orbán kormány megállított, és se medgyessy, se gyurcsány nem tudott beindítani


aztán meg Bajnai csinált egy kiigazítást, amit a második orbán kormány totál letört

2013. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, rengeteget hallom a Bokros csomagot, utánanézni most lusta vagyok:D Leírnád ő miket talált ki/csinált?
2013. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem én adtam azt a választ, de én is tudom, hogy a Bokros-csomag egy drasztikus, szociális juttatásokat alaposan korlátozó mentőkísérlet volt az ország gazdasági stabilitásának elérése érdekében. A legnépszerűtlenebb intézkedése az volt, hogy megszüntette a GYES-t.
2013. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rákerestem, megvan :D
2013. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1980-ban már nagyon komoly bajban volt a magyar gazdaság, az ország egyre közelebb került az államcsődhöz. Persze a lakosság erről mit sem tudott akkoriban. Csak a meglóduló áremelkedésekből sejthette, hogy valami most nincs rendben egészen :)
2013. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!