Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajunk az EU-val?

Mi a bajunk az EU-val?

Figyelt kérdés

A kérdés gondolom érthető. Mi ez az EU ellenes hangulat Magyarországon?

Saját tapasztalataim alapján azt mondanám, pozitív hatással van országunkra az EU.

Az EU csatlakozás előtt csupán 6 évvel születtem, így sok mindenre nem emlékszek a tagság előtti évekből. Ami igazán érintett anno, az az óvoda állapota volt. Az épület rossz állapotban volt. Azóta EU-s pénzből ezt felújították.

Az általános iskolám csaknem minden terme rendelkezett számítógéppel, és interaktív táblával, és a tornatermet is EU-s pénzből renoválták.

A középiskolám is részesül EU-s támogatásokban.

Van EU-n belül működő cserediák program, illetve a kiemelkedő tanulmányi eredményeket elérő diákok akár fél évet is tanulhatnak más EU tagállamban. A fél év lejárta után újra pályázhatnak.


És ezek csak azok a dolgok, amik személyesen érintenek engem. Azt is tudom, hogy a magyar egészségügy is igen sokat köszönhet az EU-nak.


Nem gondolom, hogy az inkompetens kormányunk idióta hóbortjai az EU lelkén száradnának.

121.543.860 ft-ot költöttek a "Ne légy áldozat" elnevezésű bűnmegelőzési kampányra. Ennek jelentős része, ha jól tudom, szintén EU-s támogatásból származik.

A program színvonalát szerintem jól jellemzik a 900.000ft-ért készült rendőrségi kisfilmek. A sokszorosításra további 400.000ft-ot költöttek.

Rengeteg szinte teljesen értelmetlen dologra szórják el az EU-s pénzt. Még egy példa erre a Ferenciek tere renoválása.

Biztos vagyok benne, hogy ez sem olcsó mulatság.


Nem a kormányunkat kéne okolni azért, amiért hülyeségekre szórják el a támogatást?

Milyen hátrányokkal kell együtt élnünk, mint EU tag?

Mégis mivel pótolnák az EU-s pénzeket, ha Magyarország iparát szinte teljesen kinyírták.

Hogyan teremtenének munkát azoknak, akiket az Európai Unió foglalkoztatott, ha most sincs munkahely?


Véleményem szerint a Fidesz csak egy közös ellenséget szeretett volna kreálni, és az EU-ban látta ezt meg.

A közös gyűlölet nyílván jól jön egy épp hatalmon lévő pártnak.


Ti mit gondoltok erről?


2013. nov. 12. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Sokaknak azért van baja az EU-val, mert azt hitték a belépéskor, hogy azonnal eljön majd a Kánaán. Semmit sem tett senki, csak a másikra vártak. Nem jó dolog, de a magyarok megint elcseszték, de még véletlenül sem magunkban keressük a hibát, hanem az EU-ra mutogatunk.
2013. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

EU menekültpolitika például.


Liberális politika Magyarországra erőszakolása.


Emellett minden túl van szabályozva, nem görbülhet az uborka, luxus tyúkketrec kell, csak egy spec fémből lehet bizonyos épületeket építeni....stb

2013. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

A liberális politika a mai világban úgy gondolom csak a konzervatív réteg számára zavaró tényező. Ezt kis is használja a kormányunk. Csak hogy szélsőségel példával jöjjek: Hollandia legális könnyűdrog fogyasztása nem húzza vissza az országukat. Sokkal inkább pozitív hatása van a gazdaságukra nézve. Ezzel szemben Magyarország szigorított az erre vonatkozó törvényeken, mintha lenne visszatartó erelye. Ez is felesleges erőfitogtatás a kormány részéről. Az EU liberális politikája ellen lázad ezzel, a konzervatívak, és az EU ellenesek örülnek, de konkrét haszna a dolognak nincs.


Azt pedig már leírtam, hogy nem az EU hibája, hogy Magyarország kisfilmekre költi a támogatást. Luxusketrecet kéne venni a magyar gazdáknak, ezzel is fellendítve a gazdaságot, ahelyett hogy hülyeségekre szórják el a pénzt.

2013. nov. 12. 17:29
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Alacsonyabbrendűekként bánnak velünk.

Sokmindenbe beleszólnak, a határontúli magyarok sorozatos inzultálásai felett szemet hunynak (nincs kissebbségek jogai pofázás)


Szóval vannak hátrányai!


Előnye talán 1, 2.

2013. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

* kisebbség 1 s.


Upsz!

2013. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, itt nem a füvezésre meg az eutanáziára gondoltam liberális politika alatt.


Szemléltetem:

[link]

[link]

[link]


Szeretnél még cikkeket?


Emellett ott van, a multikultiralizmus követelése, mely szerint rasszista, kirekesztő fogalom a magyarság.


Ja, meg itt van ez a menekült dolog.

Ez is az EU erőlteti Magyarországra.

2013. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

kedves kérdező!


15 évesen jobban felfogod, hogy itt minden eu-s pénzből épül, mint a legtöbb gyikes kommentelő, és a magyarok egy jelentős része

2013. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2013. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Macungo ***** válasza:
35%

Az a baj a EU-val, hogy a saját elvei ellen működik gyakorlatban. Sok minden épül EU-s pénzből valóban, de a magyar piacról a nettó befzető országok sokat kivisznek..


Nekünk pénz kellett és munkahelyek nekik, meg piac és olcsó szakképzett munkaerő.. Ne gondold, hogy jöttek minket megmenteni mi meg hálátlanok vagyunk és fújjogunk rájuk.. A gazdasági érdekeiket az államok pl Francia, Németország, Ausztria agresszíven védi az EU felhasználásával.


Mindent a gazdasági lobbi mozgat belül... A termőföldekre is szükségük van, mint kesejűk várják, hogy szabad vásárlási joguk legyen a magyar földre, de persze nem bírták kivárni az osztrákok és kimutyizták már maguknak a határmenti földeket..


Maradjunk annyiban, hogy pár milliárdnyi fejlesztési aprópénzért azt várja tőlünk az EU, hogy adjuk el a közműveinket, földjeinket és mindent.. Egyébként belépéskor mi is fizettünk tuttomal az EU-nak nem kevés pénzecskét.. A németek szerintetek miből élnek olyan jól. A többi országtól szívják el a tőkét...


Magyarország a rendszerváltáskor nem privatizál el minden stratégiai céget és egyszerűen mindent ész nélkül, ha nem az lett volna a cél, hogy mindenki szétlopja az országot és bagóért felvásáróljon cégeket és abból legyen milliomos vagy milliárdos, ha a beáramló tőkét folyamatosan szabályozták volna és mindig a magyar kis-és középvállalkozások lettek volna az elsők, ha a magyar járműgyártást nem verték volna szét és Demszki és most Tarlós csak magyar buszokat venne Budapestre, plusz a volán is, ha a cukorgyárakat és a mezőgazdaságot nem rombolták volna szét akkor simán meg tudnánk élni EU nélkül is és a határaink elvesztése a vám kiesés sem utolsó pénz amit feladtunk, szóval nem a képességével és a lehetőségeivel volt és még van baja ennek az országnak,

hanem azokkal a vezetőivel akik eladták a nagytőkéseknek és egyszerűen mindenkinek mindent ami mozdítható és azt is ami nem..

2013. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Macungo ***** válasza:
35%

A lényeg kedves kérdező, hogy nyugat-európa a Tatárok óta, de lehet István óta csak kihasználja ezt az országot saját érdekei szerint. De nagy okos vagy és értem amit te látsz és inkább annak higy amit látsz a szemeddel vagy tapasztalsz a bőrödön.. Ha így gondolod az nagyon jó, majd lehet Te is másképpen fogod látni a dolgokat mondjuk 10 év múlva. De az is lehet, hogy nem és neked van igazad.


Én a fentiek szerint látom a dolgokat.. A világot nem elvek, hanem érdekek mozgatják..

2013. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!