Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezzel miért csak nekem nincs...

Ezzel miért csak nekem nincs problémám? Most nézem a tv-t (Mokka) és éppen mondják hogy a cigányok nem akarják elfogadni hogy a Jobbik át akarja alakítani a segélyezést úgy hogy közvetlen segély helyett közmunkákat szerveznének.

Figyelt kérdés
Ezért folyamatosan fenyegetik a Jobbik elnökét és még a Jobbik rendezvényeit is bojkottálni akarták.Plusz a műsorvezető még azt kérdezte: Nem lehetséges hogy a cigányok csak az életüket féltették?
2009. nov. 17. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

A cigánykérdés ,egoldása sokkal összetettebb probléma ahooz,hogy ilyen egyszerűen meglehessen oldani.Még abban sem vagyok biztos,hogy lenne annyi közmunka,hogy mindenkinek legyen keresete.

A cigányok joggal féltik az életüket a Jobbiktól.Ha olvasod a linkeket,akkor tapasztalhatod,hogy a Jobbik nem megoldani akarja a problémát,hanem csak gyűlöletet kelteni a cigányok iránt:deportálni őket,felakasztani,agyonverni stb.

Ez az ami félelmet kelt,és nem csak a cigányok körében.

2009. nov. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
teljesen egyetértek az elsővel
2009. nov. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A Jobbik sehol, ismétlem: sehol nem ír olyat, hogy a cigányokat fel kell akasztani, meg kell ölni, stb. Ezt a Jobbikellenes média írja, ez az ő véleményük... A Jobbik annyit mond, ír, hogy a bűnözők, függetlenül attól, hogy gazdasági bűnt (=ország szétrablása), lopást, betörést, gyilkosságot követnek el: bűnhődjenek. Ami amúgy teljesen jogos, csak azok szerint nem, akinek van miért félni... Arról meg miért a Jobbik tehet, hogy a cigányok arányosan lényegesen több lopást, betörést, erőszakot, gyilkosságot követnek el? Lehet védeni a cigányokat, lehet nácizni a Jobbikot - a szabad akarat ugye - de ezzel kinek hazudunk? Magunkak vagy mindenki másnak?

Alig 20 éve még elvétve volt néhány roma származású gyerek az iskolákban. Most nagyon sok helyen elvétve van néhány nem roma. Vagyis lenne, ha járnának iskolába. 30 év múlva ki fog dolgozni ebben az országban?

Közmunka. Nem lenne elég közmunka? Nyitott szemmel jársz te a világban? Minden tele van kosszal, szeméttel, amit el lehet takarítani.

2009. nov. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Annyira jellemző az emberekre hogy feledékenyek, és annyira jellemző a politikára hogy ezt kihasználja! Minek volt ott a Jobbik? Gondolom egy párt aki készül a választásra!

Szegény cigányok! Szegény terrorizáló, autó szétverő, MSZP-s boltost pofozó, és GYILKOS cigányok. Igen GYILKOS, és ez az ami sok mindent megmagyaráz csak ugye feledékenyek vagyunk. Nem véletlen hogy a Jobbik elővigyázatos volt. Nem véletlen hogy népszerű es szinte biztos hogy Sajóbábogy Jobbikos lesz. Nem véletlen hogy a cigányok meg vannak vadulva. És nem véletlen hogy a Sajóbábonyiak hívták a gárdát. És talán az is nyilvánvaló hogy sokkal durvább helyzet is lehetett volna ha nincs a gárda.

Nézd meg a linket és megérted, ( nem kurucos anyag, csak arról az oldalról van)

[link]

2009. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő, hogy még vannak olyan nem normálisok, akik szerint uniós és nato tagokként, itt csak úgy lehet majd deportálgatni...több elmegyógyintézet kéne.
2009. nov. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Pfuuuu az elson teljesen kiakadtam...Hol elnek az emberek?Agymosas felso fokon!!!Hurra!
2009. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Elsonek:Szerintem azok keltik a felelmet akik lenacizzak a Jobbikot .A Jobbik es a Garda bennem csak bizalmat kelt.Mosoda...
2009. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lenne annyi közmunka???

EMBER! Melyik országban élsz?

Mennyi árvíz is volt az elmúlt két évtizedben, amit normális gátakkal probléma nélkül meg lehetett volna oldani? Mennyien is szenvednek parlagfűtől? Hány helyen is vagy illegális szemétlerakó, meg az út szélén szemét? Mennyi utat is kellene még építeni? Mennyi parlagon heverő föld van Magyarországon műveletlenül?

Ha 10X ennyien lennének, akkor is jutna nekik munka.


De tegyük fel, hogy nincs annyi munka, és neked van igazad.

Attól még miért baj az, hogy dolgozik az államtól kapott pénzért, és nem csak a semmiért kapja? Miért baj az, hogy heti 20-30 órát elsöpröget közterületen? Ártani nem árt vele, sőt használ. A társadalom meg látja, hogy nem ingyen kapja a pénzét. A kedélyek is lenyugszanak, haszna is lesz, és nem is kerül többe.

Így is, úgy is kiadja az állam a segélyre a pénzt. Akkkor miért baj az, ha heti pár órát dolgozik is érte?


Egyáltalán nem lenne hátránya, de előnye több is.

Miért is akkor a nagy ellenzése ennek?

2009. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem heti 20-30 órát hanem min 40 de inkább 48 hogy az eddig kapott potya pénzért is tegyenek valamit.
2009. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én szerintem ti teljesen kivűl aloként nézitek a dolgot a jobik azzal hogy közmunkát szervezne a cigányok nak rengeteg dolog megoldodna pl:keveseb segélyt kéne adni nekik töb adó jöne be ja és szerintem ez lenne a legjob megoldás mondok én valamit a szomszédom cigány nem dolgozik elmegy a kocsmáig és visza majd részegen othon bömbölteti a zenét veri a gyereket és ezt szerintetek miböl finansziroza minden nap csak nem a segélyböl ja és ez csak egy ember kb a fél falu ezt csinálja a helyesírási hibákért elnézést
2010. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!