Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a cionizmus és az...

Szerintetek a cionizmus és az orwelli globális diktatúra elmélet vagy valóság? (a kérdés pártatlan, kiv vagyok a véleménykre)

Figyelt kérdés

2013. nov. 8. 10:05
 1/9 Ozmium42 ***** válasza:
56%

Bár a kettőnek nincs köze egymáshoz, de a cionizmus a zsidó etnikum nacionalizmusa, ez ugyanolyan valóságos, mint bármely más nemzet nacionalizmusa, talán csak annyi a különbség, hogy sokkal következetesebb és hatékonyabb.


Az orwelli diktatúra egyelőre nem valóság, de dolgoznak rajta. Azok a technikai újdonságok, amiket ennek a rendszernek a szolgálatába lehet állítani, mostanában találják fel, és kezdik népszerűsíteni.

2013. nov. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy dolog biztos: sok minden ami 50-60évvel ezelőtt csak a disztópiákban szerepelt, ma már teljesen hétköznapi. Furcsa volt olvasni Orwell 1984-e mellett például Aldous Huxley Szép új világát. Sok részlete napjainkra valósággá vált, mindenki számára teljesen természetes, hogy az úgy van.
2013. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Gondolatrendőrség: pl.: amerika lehalgatásai,

szabályozzák a beszédet: szavak betiltása pl. asszony

Titkos rendőrség: FBI, Mosad, stb.

Egyesült határmentes ország: ENSZ

Láthatatlan ellenség: terrorizmus

ááá semmi nem igaz belőle csak egy könyv

2013. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orwell regényéből vannak amik megvalósultak.

Nem hülyeség amiket leírt.


A cionizmus pedig teljesen valós dolog.

Más néven zsidó nacionalizmus, bár szerintem jóval több annál.

2013. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A cionizmus létezik, ahogy előttem is írták, zsidó nacionalizmus. Azt, hogy ők mozgatnák a háttérben a globális politika szálait, viszont csak kitalálták élénk fantáziájú és/vagy nem nagyon szomjas emberek, legalábbis nulla rá a bizonyíték.


Az orwelli globális diktatúra olyan mélységben, ahogy ott leírja, biztosan nem valósult meg, hiszen ott a diktatúra maga nyílt, nem rejtett.

Vannak elemei, amik kísértetiesen mintha beteljesülnének, de ha olvastad a regényt, tudhatod, hogy még legrosszabb esetben sem olyan mértékben és olyan nyíltsággal. (Én. pl ma sem voltam ideológiai képzésen meg holnap sem leszek...)

2013. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 rajcziz ***** válasza:

A cionizmusra már nem térnék ki, mások megmagyarázták.

Az orwelli diktatúra azonban már szépen épül. Nem teljesen úgy, ahogy azt Orwell megírta, de épül. Csak a többség ezt nem veszi észre. Ugyanis a diktatúrát belülről nehéz szemlélni. De ha elvonatkoztatunk tőle, akkor egy-két aspektusát már most észrevehetjük. Ez nem valamiféle összeesküvés-elmélet, ez teljesen nyilvánvaló, sőt "természetes". Minden társadalmi és állami berendezkedés valamilyen szinten diktatúra.

Kedves 5-ös válaszoló, valószínűleg voltál vagy leszel ideológiai képzésen a nap folyamán. Elég, ha bekapcsolod a TV-t.

2013. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Kedves 5-ös válaszoló, valószínűleg voltál vagy leszel ideológiai képzésen a nap folyamán. Elég, ha bekapcsolod a TV-t."


Pont nem kapcsoltam be egyik nap sem a TV-t, de még ha be is kapcsoltam volna, ez akkor is butaság. A felkínált tartalmakat kizárólag a piac szabályozza (némi állami kontrollal, hogy pl. ne menjen pornó délben), és nem egy központi hatalom. Így ideológiai képzés, mint olyan, fel sem merülhet.


Ha arra gondolsz, hogy a kultúránk értékrendjét sugallják a műsorok is, akkor azzal nem lehet mit csinálni, minden közösségnek van egy értékrendje. A miénk (és ezen lehet bosszankodni) elég jól megismerhető a Tv-ből. De attól, hogy ez az értékrend nem tetszik, még nem kell mögé tudatos tervezést vizionálni minden alap nélkül.

2013. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 rajcziz ***** válasza:
Nem tudatos ideológiai agymosásról van szó, hanem a gondolkodás tudatos leépítéséről. Tény, hogy a sokat tévézőknek alacsonyabb az IQ-juk, gondolkodás terén pedig messze elmaradnak az átlagtól. Ne próbálja senki sem elmagyarázni, hogy ennek semmi köze a műsorok "színvonalához" vagy tartalmához. Az pedig teljes naivitás, ha szerinted még mindig a kereslet alakítja a kínálatot. Példához nem kell messzire menni, vegyük szépen a Barátok köztöt. Az első év alatt senki sem nézte. Azóta viszont "töretlen" a nézettsége. De mintha a nézettség és a színvonal fordított arányosságban állna, a nézők pedig mintha észre sem vennék. Sajnos az a szomorú helyzet állt elő, hogy a televízió többé nem akar értékeket közvetíteni (legalábbis a kereskedelmi csatornák, a közszolgálati pedig nem a közt szolgálja).
2013. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudatos ideológiai agymosásról van szó, hanem a gondolkodás tudatos leépítéséről."


Ebben csak a tudatosságot vitatom, mert arra nincs bizonyíték, jelenleg minden ismeretünk azt mutatja, hogy profitorientáltan működnek a tartalomszolgáltatók.


"Tény, hogy a sokat tévézőknek alacsonyabb az IQ-juk, gondolkodás terén pedig messze elmaradnak az átlagtól."


Mindenféle provokáció nélkül kérdezem: tudsz linkelni erről szóló kutatást? Én csak olyat olvastam, hogy az IQ teszt feltalálása óta (korábban ugye nem tudtuk mérni), kis mértékben, de folyamatosan csökken az emberiség átlagos IQ-ja. (És kifejezetten az euroatlanti kultúrából vett mintán mérték.)


"Ne próbálja senki sem elmagyarázni, hogy ennek semmi köze a műsorok "színvonalához" vagy tartalmához."


Amennyiben az alapállítás igaz, biztos van köze hozzá, bár szerintem a tévézés olyannyira nem interaktív, hogy a műsor minőségétől függetlenül nem tesz jót senkinek. De ez csak a személyes véleményem.


"Az pedig teljes naivitás, ha szerinted még mindig a kereslet alakítja a kínálatot. Példához nem kell messzire menni, vegyük szépen a Barátok köztöt. Az első év alatt senki sem nézte. Azóta viszont "töretlen" a nézettsége."


Bár nem vagyok ennyire jól értesült a "Barátok Közt" viselt dolgaiban, de szerintem igenis számít a kereslet is. Persze, igyekeznek befolyásolni, de szerintem ez a következőképpen néz ki: 1. Valakinek egy brainstormingon eszébe jut egy ötlet, ami szerinte nyereséges lenne és/vagy külföldön már bejött. 2. Jó előre beharangozzák, csinálnak neki egy erős reklámot (emlékszem, mikor bejöttek az első valóságshow-k, a csapból is az folyt már egy hónappal a kezdés előtt...) 3. Ha megragad a közönségben, folytatják, lesz új évad stb. 4. Ha nem ragad meg, akkor nincs mit tenni, bukás van, és mazochista, aki erőlteti.Szerintem a Barátok Közt esetében, ha úgy van, ahogy leírtad, akkor az első év volt a 2. pont, amikor igyekeznek valahogy eladni a dolgot, és úgy tűnik, erősen bejött. Egy jó reklám tehát befolyásolhatja a keresletet, de nem lehet bármit eladni, semmit sem kötelező nézni.


" De mintha a nézettség és a színvonal fordított arányosságban állna, a nézők pedig mintha észre sem vennék. Sajnos az a szomorú helyzet állt elő, hogy a televízió többé nem akar értékeket közvetíteni (legalábbis a kereskedelmi csatornák, a közszolgálati pedig nem a közt szolgálja)."


Ebben egyet értek, szerintem az az oka, hogy alapvetően az emberek a botrányt keresik. Ld. pl.: Mónika Show. Mindenki azért nézi, hogy elszörnyedhessen, hogy "ej de gáz ez"... de nézi, és a szolgáltatónak ennél több nem is kell.

2013. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!