Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pufajkás Hornnak lehet szobra,...

Pufajkás Hornnak lehet szobra, Horthynak nem? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 14:06
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
53%

"Ez nagyrészt Bethlen, Kánya, Teleki érdeme volt, nem Horthyé."

Őket viszont Horthy nevezte ki.


"Mit kellett volna csinálnia azzal az állami vagyonnal???"

Hát semmiképpen nem szarér-húgyér eladni a haveroknak.


"Megszorítások? Igen, az egyetlen gazdaságpolitikai értelemben vett jobboldali kormányunk épp a "pufajkás Horné" volt, ennek köszönhetően állt talpra az ország akkor és kerülte el 1995-ben az államcsődöt."

Ha talpraállt az ország, akkor miért éltünk utána is meg azóta is egyre rosszabbul?


"Nézzétek meg, melyik képeken vannak mezítlábas gyerekek. Érdemes elgondolkodni azon, melyik rendszerben éltek jobb körülmények között a tömegek (és nem a pár százezres arisztokrácia)..."

Nekem van számítógépem, feltételezem h neked is. A szüleimnek (amikor annyi idősek voltak, mint most én) nem volt, feltételezem h a tieidnek sem. Ezek szerint ma jobban élnek a tömegek, mint egy generációval ezelőtt. Ezzel arra akarok kilyukadni, h a kor előrehaladtával lesznek egyre elterjedtebbek bizonyos dolgok, akkor a cipő, most a számítógép. Nem kizárólag az életszínvonal függvénye tehát az ilyesmi, így nem bizonyít semmit ez a pár kép.

2013. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
28%

"Nekem van számítógépem, feltételezem h neked is. A szüleimnek (amikor annyi idősek voltak, mint most én) nem volt, feltételezem h a tieidnek sem."


Hja barátom, csak a személyi számítógép pár évtizede terjedt el, míg a lábbeli meg több ezer éve viselet.

2013. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

"Hja barátom, csak a személyi számítógép pár évtizede terjedt el, míg a lábbeli meg több ezer éve viselet."

Több ezer évig mégsem hordtak cipőt a szegényebbek.

2013. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%

"Több ezer évig mégsem hordtak cipőt a szegényebbek."


A dicső Horthy méltóságos úr fényes országlása idején rongyokban meg mezítláb jártak, 10-15 évvel később, a sötét komcsi elnyomásban meg láss csodát, mindegyiknek lett cipője. Hm... sokat változott a divat pár év alatt. Valahogyan rájöttek arra, hogy a hárommillió koldus sokkal több, mint a pár százezer arisztokrata, és mennyire igazságtalan, ha a társadalom néhány százaléka vigad a többiek nyomorán.

2013. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
44%
Most a csöveseknek is van cipőjük, ezek szerint jobban élnek, mint a Horthy-korszakban a gyerekek. Ismét tanultunk vmit: akinek cipője van, az gazdag és nem kell nélkülöznie semmiben, akinek nincs, az meg holnapra éhen hal :)
2013. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%

"akinek cipője van, az gazdag és nem kell nélkülöznie semmiben, akinek nincs, az meg holnapra éhen hal :)"


A képek értelmezéséhez minimális IQ-ra is szükség van, ez sajnos nem mindenkinek adatik meg. Senki nem állítja, hogy akinek cipője van, az gazdag, vagy gazdag lett volna. Viszont akinek cipőre sem telt akkor, amikor állítólag a nagyméltóságú matróz hű de aranykort csinált Magyarországon, valószínűleg más, alapvető dologban is hiányt szenvedett.


Persze a szemétláda főtengerész a magyar honvédeket is papírtalpú bakancsban hajtotta a Don mellé a megfagyott vérükben fetrengeni, és még lőfegyvert sem adott mindegyiknek. Istenítsétek!

2013. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Károlyi és Horthy – országhatár-szempontból


[link]

2013. nov. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
#39 Csak a táblázatot olvastam el, de már abban annyi hazugság és csúsztatás van, h a szöveghez már nem volt gusztusom. A leglényegesebb viszont igaz: károlyi valóban lefegyverezte a hadsereget. Leginkább ennek köszönhetjük Trianont.
2013. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
91%

"A leglényegesebb viszont igaz: károlyi valóban lefegyverezte a hadsereget. Leginkább ennek köszönhetjük Trianont."


Szerintem egy tűzeset során azt kellene elítélni, aki gyújtogat, és nem azt, aki ügyetlenül oltja a lángokat ;)

2013. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy tűzeset során azt kellene elítélni, aki gyújtogat, és nem azt, aki ügyetlenül oltja a lángokat ;)"

Meg azt, aki kidobja a poroltót :P

2013. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!