Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellene szeretni Horthy-t?

Miért kellene szeretni Horthy-t?

Figyelt kérdés
Manapság megbotránkoznak az emberek, ha valaki nem szereti. Szerintem egy fikarcnyit nem volt jobb, mint a kommunista vezetők, vagy az őt megelőző uralkodók. Valamiért rengeteg energiát fordítanak sokan arra, hogy a nevét tisztára mossák, de mi végre?
2013. nov. 3. 18:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Nézd, az én családomnak sokkal jobb volt Horthy alatt, mivel nemesi és polgári származású vagyok. A Horthy-rendszerben az ország helyzete is jobb volt sokkal, mint az utána következő időkben, mivel értelmes, tanult emberek voltak a vezetők A mai napig nem értük el megint azt a színvonalat, amit a harmincas években, és nem is fogjuk ilyen vezetőkkel.

Én tisztelem Horthy-t, és undorítónak találom, hogy be van mocskolva a neve a mai napig. :)

2013. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Horthy volt az a személy, aki a Trianon utáni anarchiában rendet teremtett, fellendítette az országot és kivívta a trianoni gyalázat korrekcióját. Amíg tehette, megőrizte az ország függetlenségét is, sírját még a munkától megmentett zsidók is koszorúkkal övezik.
2013. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Mondjak valamit? Lefosom Horthyt, Sztálint, Hitlert, Rákosit, meg az összes 70 éve halott barmot... Mikor fogunk már a jövőbe nézni? Nem unjátok még ezt, hogy mindig a múlttal foglalkozunk? Én már marhára... A hagyományőrzés más dolog, az nem ugyanez, az a kultúra ápolása, de állandóan siránkozni, gyűlölködni a múltban elkövetett bűnökért... semmi értelme az egésznek.
2013. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Én anyai részről dzsentri családból származom.

Mindig is tetszett a kormányzóúr ,antikommunizmusa, demokráciafelfogása, gazdasági programja.


Illetve ami még pozitívum, hogy a Harmadik Birodalommal és a Szovjetunióval ellentétben nem volt a politika az emberek mindennapjainak része.


Mindig is nagyon tiszteltem a kormányzóurat és tisztelni fogom.

Ő volt az utolsó nagy, magyar vezető.

2013. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
1 vagyok. Most miért kellett lepontozni? Te kérdezted a véleményemet. Ha nem tetszik, imádd csak a kis kormos Pinocchiót.
2013. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Ezeket a nyomorultakat tényleg kár volt megmenteni, mert "elfelejtették" amit éppen Horthy tett felmenőikért. Igaz, hogy hálát ettől a fajtól nem érdemes várni, mert fogalmuk sincs arról, hogy mi az..
2013. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Az elsőnek valóban jobb volt Horthy idejében. De a lakosság többségének NEM. Csak a nemesek, gyárosok, nagybirtokosok

érdekeivel törődött. De a többségnek nem volt jó élete.

Arról már nem is beszélve, hogy legalább 100.000 magyar katona halála szárad a lelkén.

2013. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Első, ez korrekt válasz, már ha őszinte és nem csak provokáció.


Az, hogy volt sok értelmes, tanult ember, az nagyon pozitív dolog, az viszont, hogy ez a nemességre, vagy legalábbis a nemesség kegyeltjeire korlátozódott, az már kevésbé.


"A demokrácia például úgy keletkezett, hogy az egy bizonyos szempontból egyenlőeket általában egyenlőknek vették (azért, mert valamennyien egyformán szabadok, azt gondolják, hogy most már minden tekintetben egyenlőek); az oligarchia pedig abból, hogy azokat, akik csak egyvalamely szempontból nem egyenlőek, általában is egyenlőtleneknek tartják (mivel vagyoni szempontból egyenlőtlenek, általában véve is olyanoknak képzelik őket.)"

2013. nov. 3. 19:32
 9/18 anonim ***** válasza:
12%
Attól mert valaki olyan családból származik attól még nem kell isteníteni egy náci tömeggyilkost. Hitler idején is sokaknak jó volt németországban ettől még az egyik legaljább féreg aki valaha élt.
2013. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

"Attól mert valaki olyan családból származik attól még nem kell isteníteni egy náci tömeggyilkost"


Ha a te apád nagy párttag, tanácselnök, vagy hasonló nagy valaki volt, akkor te is pozitívnak tartod azt a rendszert, amelyből a jobb létetek származott, bármilyen hátrányai is voltak másokra nézve.


Hitler meg nem hasonlítható össze Horthyval.

2013. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!