Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki akartok menni külföldre?

Ki akartok menni külföldre?

Figyelt kérdés

Mi álmaitok munkája és munkahelye külföldön? Melyik ország?

Miért?



2013. nov. 1. 20:49
 1/8 A kérdező kommentje:

Nekem az, hogy elvégezzem Szegeden az egyetemet. Mérnök informatika szak és utána felvegyenek a Google-höz, Intel-hez, SAS-hoz dolgozni. Ezek a világ legjobb munkahelyei.


Országok: Ausztrália, Usa, Anglia, Svájc, Németország, Írország


Miért?

Kis ízelítő:

[link]


Remélem sikerül XD megvan rá az esélyem

2013. nov. 1. 20:51
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Tizedikes diák vagyok, nem akarok kimenni az országból. Most matek-fizika tagozaton tanulok, meg kémiát is elég magas szinten, vagy vegyészmérnök vagy villamosmérnök vagy tanár szeretnék lenni.

Szívem szerint tanár, csak az a gond, hogy azzal nem keresnék annyira jól, teljesen kiszámíthatatlan a politika.

Ha egy mód lesz rá, nem akarom elhagyni az országot, de ha itt nem fogok tudni a leendő végzettségemnek megfelelő helyre elhelyezkedni, akkor kénytelen leszek, bár ugye tanárként erre se lenne sok esélyem.

Majd persze kiderül, milyen lesz a politika 2 év múlva, amikor döntenem kell az egyetemről, de sajnos nem sok jót remélek.

Sok mindent elárul, hogy többen hagyták el az országot, mint 1956-ban, bár akkor ezt nehezebb volt megtenni.

Nekem az az álmom, hogy itt Magyarországon normális munkát végezzek normális bérért, és az, hogy Magyarország végre el kezdjen újra fejlődni, hogy ez lehetséges legyen. Az már más kérdés, hogy nagy eséllyel ez nem fog összejönni.

Le lehet pontozni.

2013. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Milyen le lehet pontozni, ez a véleményed és kész. Tőlem ment a zöld.


Egyébként matematikusok tudod milyen jól keresnek külföldön?

Nagyon jól.


A villamosmérnök sem rossz, de egyenlőre az is külföld. Magyarországon az se jó annyira. Unokatesóm is elég sokat szenvedett, ő villamosmérnök.


Tanárnak ne menj szerintem. Minden nap egy halom órád van amelett otthon is dolgozol, dogák javítása, és brutálisan alul lennél fizetve.

2013. nov. 1. 21:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem akarok, de esélyes a dolog.

Jelenleg mérnöknek tanulok, majd meglátom milyen lehetőségeim lesznek. Azt tapasztalom, hogy a frissen végzettek nehezen találnak munkát itthon, nagyon pang az ipar, így a pályakezdőkre nincs igény.

Németország jöhetne szóba majd később.

2013. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy. Külföldre csak a bolond ember megy.
2013. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

"Egyébként matematikusok tudod milyen jól keresnek külföldön? "


Ki nem szarja le a matematikusokat?

2013. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na szóval ezekért a válaszokért nagy kár.
2013. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki menne külföldre,ha itthon normálisan mennének a dolgok.

Miért menne bárki is?

De ha egy fiatal bead 150 pályázatot,és vissza sem hívják...akkor indulni kell.

2013. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!