Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te miért nem, ha én igen?

Te miért nem, ha én igen?

Figyelt kérdés

Ha én betartom a szabályokat, te miért nem?



Ha én a Miniszterelnök Úr kérésének eleget téve mostanában amennyire csak anyagi lehetőségeim engedik magyar szolgáltatást, terméket választok, magyar tulajdonú boltban vásárolok, akkor ezen sok-sok cég tulajdonosa mi a frászért nem teszi ugyanezt csak nagyban? Épp a napokban hallottam, hogy a drágaságos magyar tőkések bezzeg nem az országban költik el, fektetik be az én pénzemből szerzett profitjukat, hanem mennek külföldre és ott, vagy az országban nem folytatják a láncot, hanem a pénzt külföldre lapátoló multiknál költik el a pénzüket? MIÉRT?


És kedves magyar tőkés/vállalkozó Te miért rabolod ki a honfitársadat, miért szúrod ki a szemét éhbérrel miért nem fizeted meg korrekten?


Mert így semmi értelme a magyar tulajdonú cégeket támogatni, ha ők pont annyira szemetek az alkalmazottakkal, mint a multik, ha ők nem itthon forgatják vissza a profitot, hanem hagyják külföldre áramolni...


2013. okt. 26. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
"...semmi értelme a magyar tulajdonú cégeket támogatni..."
2013. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Hazug és álszent kérésnek nem teszek eleget.


Az épeszű dolgokat magamtól is ki tudom találni, nem kell hozzá segítség.


A magyar vállalkozó csak tovább rabol ott, ahol még tud. Miután hülyének nézték.


Kedves kérdező, szeretném ha észrevennéd: ez nem a Fidesz propaganda terepe, hanem egy fórum, ahol kérdésekre válaszolnak. Neked nem volt válaszolható kérdésed, csak propagandaszöveged. Ne itt!

2013. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Hogy te egy alaklmazott vagy, az biztos...


Tegyük fel a vállalkozónak van 2 alkalmazottja, aki elállít havi 1 millió ft terméket, amit el is tudunk adni ennyiért.

Adod nekik a 108 ezer bérminimumot, plusz a te járulékaid, ami így közel 300 ezer ft.

Aztán a te béred, minek minimum kell lennie 15 x minimálbérnek. Ez 200 ezer.

Hopp félmilla el is ment.

Van két gép ennek karbantartása, havonta, bérleti díj, energia költség. Iparüzési adó, áfa különbözet megfizetése, társasági adó, bankköltség, atutalás díjak. Meg pár másik adó.

És az egy millából nem maradt semmi.


Vállalkozz kicsit és rájössz ki az aki, itt rossz. Szólj Orbánnak, hogy csökkentse az áfát, a járulékokat, és adók fajtáit. Egyből több lesz a fizetésed.

Mert lesz miből adni.

2013. okt. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1.5x-se a minimál bérnek
2013. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos ízlésekés pofonok. Azért vannak szerintem kivételek. Ezért mondom,hogy ez az egész politikai lofax egy infantilis hülyeség úgy ahogy van.
2013. okt. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2013. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!