Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csinálnak ilyet Romániával?

Miért csinálnak ilyet Romániával?

Figyelt kérdés
[link]

2013. okt. 25. 13:44
1 2
 11/12 rémuralom ***** válasza:

"kismillió ok mellett az egyik legfontosabb, hogy az államnak komoly részvényei vannak."


Néha azon gondolkodom, szájbarágósabban kéne fogalmaznom. Hát most tessék: Spanyolországban és társaiban is van komoly állami tulajdon. Szerintem nem lényegesen kevesebb, mint a németeknél, bár derekasan bevallom, nem néztem utána. És a németek szárnyalnak, a spanyolok meg nyakig ülnek a sz.rban, és még hullámzik is.


"Azért privatizálnak, mert másképp az IMF nem adott volna kölcsön. Ugye másképp hangzik...?"


Az IMF akkor is adott volna kölcsön, ha nem privatizálnak semmit, csak brutálisan visszavágják a segélyeket, a közbeszerzéseket és egyéb pénzszórásokat, meg emelnek egy kis adót itt meg ott. A román kormányzat választhatott, és a privatizáció+kevesebb megszorítás kombót választotta a sok megszorítás helyett. Igen, tudom, egyik opció sem sokkal jobb a másiknál, két rossz közül meg kb. mindegy, melyiket választják, nem lesz jobb. De hát előre kellett volna gondolkodni, és akkor nem kellett volna az IMF-hez fordulni. Ha már berúgtál, akkor el kell viselni a másnapot is, ez így működik.


"85%ban a francia állam a tulajdonos, vagy ez senkinek se tűnt még fel?"


Csak 85??? Nosza rajta, nézzük csak meg, ki volt az a világszégyene gonosz szabadkőműves IMF-talpnyaló ufózsidó, aki elprivatizálta azt a 15%-ot? (Igen, Románia is 15%-ot privatizál, és attól habzik így a szátok.)


"de cserébe jöhet a selejt dollár hitel. Amit ma eladok 180ftért és holnap mikor nagyon kell újra deviza a törlesztésre a kényszer miatt 220 vehetem meg.

Baromi nagy üzlet mondhatom ..."


Kissé le vagy maradva, jó ideje baromira nem 180 a dollár árfolyama. Már amennyiben nem új-zélandi dollárról beszélünk, de ezt kötve hiszem.

2013. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egy kis gyorstalpaló,l az IMF-el kapcsolatban:


"Az IMF-nek vannak barátai, akiknek jól fog jönni az az aranytojást tojó tyúk..."


Egy nemzetközi szervezetnek, hogyan lehetnek mégis "barátai"? Kicsit széles ahhoz a barátai köre, hogy egyáltalán érdemes lenne így nevezni. Vagy esetleg az lenne a feltétel, hogy csak nem ENSZ tagállamok, Észak-Korea, nameg a Vatikánnak lehet eladni valamit, nehogy véletlenül valaki megvegye az említett szervezetből?


Az IMF-nek csak egy érdeke, van hogy a tagállamok kihelyezett pénzét visszafizesse a tagállam és a közeljövőben lehetőleg ne vegye igénybe az ő szolgálatait.


Meg persze egyéb magasztos célok, de azt úgy sem hinnéd el szerintem:


[link]

2013. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!