Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csinálnak ilyet Romániával?

Miért csinálnak ilyet Romániával?

Figyelt kérdés
[link]

2013. okt. 25. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem csinálnak ilyet. :)


amikor az IMF-től kérsz kölcsönt, az támaszt egy halom feltételt. jellemzően nem konkrét feltételeket, hanem olyanokat, ennyi és ennyi legyen a hiány, ebből és ebből le kell faragni, arra és arra többet költeni, de csak nagy általánosságban.


aztán az ország, ami pénz szeretne, kidolgoz egy akciótervet arról, hogy miként tud ezeknek a feltételeknek megfelelni. ha az IMF elfogadja a tervet, akkor megadják a pénzt, de buzgón ellenőrzik is, hogy betartod-e a tervet.


a románok felvállalták (99%, hogy saját ötlet alapján), hogy privatizálják a cég egy részt. most az IMF látni akarta, hogy teljesítik az ígéretüket.

2013. okt. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az IMF ilyen... Az IMF nem egy sima bank, nem csak annyit csinál, hogy a piacinál alacsonyabb kamatra ad kölcsönt, hanem ezért az alacsonyabb kamatért elég komolyan beleszól az ország gazdaságába. Hogy ez az adott országnak jó vagy rossz az más kérdés.
2013. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
miért privatizálnak? azok az országok erősek, ahol az állam nem adta el mindenét... Érthetetlen, már nincs piaca a gáznak, vagy mi történt Romániában, hogy az aranytojást tojótyúkot akarják eladni?
2013. okt. 25. 13:57
 4/12 rémuralom ***** válasza:

"azok az országok erősek, ahol az állam nem adta el mindenét..."


Most ezzel azt akarod mondani, hogy pl. a PIGS-országokban dúl a vadkapitalizmus, az állam szétprivatizált mindent, és tessék, itt az eredmény? Bezzeg ugye a németek... Hadd ne soroljam, hogy mi az a kismillió ok, amelyek miatt pl. Németország és a skandináv országok jobban állnak, mint a PIGS, de egyet azért kiemelnék: nézz utána, melyik volt az egyetlen ország 2012-ben az EU-ban, ahol a költségvetés többlettel zárt. Még ha elfogadjuk is, hogy nem jó ötlet minden állami tulajdont eladni, akkor sem olyan egyértelmű az erősség és az állami tulajdon közötti viszony, mint ahogy te az idézett félmondatban leírtad.


Ja, és igen, azért privatizálnak, mert ezt vállalták az IMF-hitelért. Vállalhattak volna mást is, de valószínűleg politikailag kifizetődőbb volt ez a megoldás, mint a még több megszorítás. És ki tudja, még az is lehet, hogy gazdaságilag is az lesz hosszabb távon. (És a végére egy zárójeles megjegyzés az esetleg erre tévedő permanens mocskosmultizóknak: íme egy bizonyíték arra, hogy amikor a multi kiviszi a nyereségét egy országból, akkor nem hazaviszi Amerikába, Németországba, Franciaországba, hanem befekteti más feltörekvő régiókban. Befektethetné akár nálunk is, csak úgy ítélte meg, hogy az a lehetőség valamiért, például egy elfogadható szintű kormányzati kiszámíthatóság hiánya miatt nem tűnt olyan vonzónak.)

2013. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kismillió ok mellett az egyik legfontosabb, hogy az államnak komoly részvényei vannak. Nem csak a Német Telekom, de energia szolgáltatókban is komoly német állami érdekeltség van. Ez az állami részvétel ad garanciát arra, hogy német cégeket támogatják, pénzelik, kedvezményeket adnak. Hiszen az állam saját érdekeltségeibe tartozik, így nem támadható meg, úgy mint az 100% orosz malév támogatása pl!
2013. okt. 25. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Mert a románok miután az uniós versenyjog magukévá tételét vállalták, nemigazán van szükségük a földgáztermelő vállalat részvényeire, nem tudják immár olcsóbban adni a gázt a lakosságnak a világpiaci árnál. Próbálnak tőle tehát fokozatosan megszabadulni.


Az IMF csupán a vállalás teljesítését ellenőrzi, nem az ő fejükből pattant ki az ötlet.

2013. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 fospuska ***** válasza:

"a, és igen, azért privatizálnak, mert ezt vállalták az IMF-hitelért."


Nem.


Azért privatizálnak, mert másképp az IMF nem adott volna kölcsön. Ugye másképp hangzik...?

2013. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Érthetetlen, már nincs piaca a gáznak, vagy mi történt Romániában, hogy az aranytojást tojótyúkot akarják eladni?"


Az IMF-nek vannak barátai, akiknek jól fog jönni az az aranytojást tojó tyúk...

2013. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Romániában fele ennyiba kerül a lakossági gáz köbmétere, mint nálunk ... Szóval, ha csak kicsit emelnek az árakaon, akkor is rengeteget nyerhet rajta az állam, de valószínűbb, hogy az állam érdekelt alacsonyan tartani az energia áraket, hiszen így tud versenyképes marad és a fogyasztást sem fogja vissza a magas rezsi.

Franciáknál ott van az edf, ugye ismerős nálunk is! 85%ban a francia állam a tulajdonos, vagy ez senkinek se tűnt még fel?

[link]

nem gyanus ez egy kicsit, ohgy egész kelet-Európában ugyanazok a nagyok tartanak nagy bevásárlásokat és véletlenül még őket se lehet államtól független multiknak nevezni...

2013. okt. 25. 18:35
 10/12 A kérdező kommentje:

lemondunk x mennyiségű adóról és arról, hogy az árakat magunk szabjuk meg, de cserébe jöhet a selejt dollár hitel. Amit ma eladok 180ftért és holnap mikor nagyon kell újra deviza a törlesztésre a kényszer miatt 220 vehetem meg.

Baromi nagy üzlet mondhatom ...

2013. okt. 25. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!