Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy a mai napig a "két nagy párt" a legnépszerűbb?

Figyelt kérdés
Mert ők már jóideje benne vannak a politikában, az MSZP3x, a fidesz 4x volt kormányon és az elmúlt 8+3 év aztán rendesen hazavágta az országot. Mégis még mindig ők a leg esélyesebbek. Ilyen szempontból az MSZP-hez veszem a DK-t és az együttet, mert többé kevésbé belőlük nőttek ki. Miért nem népszerűbb a jobbik, LMP és esetleg atöbbi kisebb párt, akikről hallani sem hallunk. Nekik van több pénzük kampányolni, vagy az emberek fele tényleg az egyiket vagy másikat szereti?
2013. okt. 24. 11:55
 1/9 A kérdező kommentje:

elnézést, a fidesz 2x volt, elírtam...

és elnézést a helyesírási hibákért is, elfelejtettem átnézni...

2013. okt. 24. 11:56
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

1. Mert nekik van médiafelületük, illetve legtöbb pénzük.


2. Emberek korlátoltak, sokan már megszokták több-kevesebb hibájával a Fideszt vagy az MSzP-t.


3. Csak annyit mondok: nyugdíjasok és kisebbségek...

2013. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan nekik van pénzük kampányra. Az emberek meg nem szavaznak olyanokra akik nem biztos hogy nyernek. Szóval ők vannak a tűz közelében és úgy manipulálják a népet hogy ők is maradjanak.
2013. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nincs igazad azzal kapcsolatban, hogy két nagy párt. Ugyanis az MSZP teljesen lejáratta magát mára, a szavazótáboruk is minimális, még a baloldali érzelmű szavazók is elpártoltak tőlük sokan. Ha az Együtt-PM, DK és az MSZP támogatottságát összeadjuk, akkor se kapunk komoly számot.


Jelen pillanatban a Fidesz az egyetlen számításba vehető nagy párt, aminek azért maradt meg a hatalmas támogatottsága, mert sikeresen, tisztességesen kormányoznak, kihúzták az országot a válságból, és az emberek is egyre jobban élnek.


Az egyéb, kisebb pártok pedig nem képesek jelentősen befolyásolni a választások eredményét. Velük már nem is érdemes foglalkozni, sőt, a támogatottságuk is csökkent az elmúlt időben, például az LMP lehet, jövőre már nem jut be a Parlamentbe.

2013. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A jobbik azért nem népszerű, mert leginkább csak az interneten elérhető.


Meglepődnél, de kb az ország 20% jut hozzá csak folyamatos internethez. Ergo a többség leginkább az ingyenes TV adókból szerzik az információt. Ezt pontosan tudja a politika elit is, ezért célozza meg az RTL-t, a TV2-t, M1-et. Ezért nem kér pénzt ezeknek a sugárzásoknak a bevételéről, mert így könnyen el lehet az agymosás vinni mindenkihez (az átlag szegényhez főleg). Most 10-12 órát levisz a gyárban, aztán hulla fáradtan hazadobja magát, bekapcsolja a TV-t, megnézi, hogy van egy Orbán, van egy Gyurcsány(sokan ezen a szinten vannak még), azt amelyiknek jobban elhiszi a dolgokat, mert mondjuk jobban bejön neki az arca az egyiknek, arra szavaz. Ezután még megdugja a feleségét párszor, majd kezdi újra a robotolást. Ezért nincs változás már évek óta, mert nem tudnak róla.


A jobbik pedig soha nem fog a mainstream médiába bekerülni, mert szélsőjobboldali párt, azokat pedig az egész EU próbálja kiírtani, ugyanis nem csak itt van már elege az embereknek.


Remélem így már érthető.

2013. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudok válaszolni a sajátomról, mert törölték(próbáljatok kérdést küldeni a kérdezőnek), de a kérdező vagyok és a válaszom:

4-es szerintem ne csak a HírTV-ből tájékozódj, a baloldal igenis erősödik és ha egykalap alá vesszük az MSZP-t, DK-t és együttet akkor talán még esélyük is van a kormányváltásra. Bár igazad van, hogy a fidesz a legerősebb párt, de ez az ötös által kifejtett dolgok miatt van, az állandó médiakampánynak köszönhető (még az ATV-n is reklámozzák magukat holott az ATV messze áll a fidesztől szerintem) Én, a családom, barátaim és környezetem nem élünk jobban, ha mégis akkor pedig nem a fidesznek az érdeme. De az még egy dolog, hogy nem élünk jobban, de a fidesznek köszönhetően (és persze az előző kormányoknak) folyamatosan nehezebben élünk. Régebben évente többször mentünk nyaralni, később már csak néha, most már azt meg kell gondolni ki menjen el hétvégén meglátogatni a nagyszülőket, akik 20 km-re laknak. És ez jellemző majdnem az összes ismerősömre. Ez mi, ha nem az életszínvonal romlása?

2013. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Így igaz. A legtöbb szavazót nem érdekli a politika csak felületesen, így könnyen lehet őket agymosni, amihez csak pénz kell és média.

Indexre most kerültek fel pár videó a tegnapi politikai beszédekről kérdezték körbe az ott lévő embereket, vicces látni hogy milyen emberek szavaznak:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
köszi a linkeket (ismét csak a kérdező voltam)
2013. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ember van, aki egyáltalán nem foglalkozik politikával. Nem is érdekli, és ideje sincs rá. Ezek nem tudják követni, hogy hány baloldali párt alakult az utóbbi időben, én sem hiszem, hogy fel tudnám sorolni mindet, pedig én igyekszem képben lenni. Nem véletlen, hogy Gyurcsány teleplakátolta az országot óriásplakátokkal, amelyeken tudatja a jónéppel, hogy ő már nem az MSZP vezetője, hanem egy DK nevű párté. Sokan ezt valóban most tudták meg :)
2013. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!