Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem kilátástalan...

Csak szerintem kilátástalan Magyarország helyzete? Kifejtem lent

Figyelt kérdés

25 vagyok és a következőképpen látom ezt az országot.

Él itt kb. 1 millió roma kisebbség, aki zömében segélyekből él és nem dolgozik. A helyzettel 23 éve senki nem tud mit kezdeni (a szlovákokat miért nem tudjuk leutánozni legalább?)

Él kb. 3 millió nyugdíjas, akiket - elnézést érte - de néhány százalékos nyugdíj emeléssel, vagy 13. havi nyugdíjjal meg lehet "venni".

Alacsony a munkamorál, Európai átlagot tekintve kevesen dolgoznak.

Alacsonyak a fizetések, kilátástalan a jövőképe a legtöbb embernek.

Nagyon megnövekedett a kivándorlás Magy.-ról, sok diplomás alapít családot és fizet adót egy idegen országban.

A lakossági korrupció emiatt jelentős, az alacsony bérek miatt )adócsalás, fekete munka, tömegközlekedésen bliccelés stb.)

A politikai elit drámaian korrupt, a felső vezetéstől az önkormányzati szintekig (és jogi eszközökkel lehetetlen őket "leleplezni", hiszen az ügyészségtől kezdve a bíróságokig minden kézivezérelt, pártérdekeket szolgál ki)

Nincsen se kézzel fogható iparunk (autógyártás, magyar vállalatok), de nem is vagyunk már mezőgazdasági ország (pl. a német élelmiszerek jobb minőségűek, olcsóbbak, fel van tüntetve a tápanyagérték, Magy.-on hol látsz ilyet? nincs ennek "divatja", de ezzel teljesen versenyképtelen a magyar gabona, tejtermékek stb.)

Az emberek zöme nem kapott igazi értékkel bíró általános képzést, úgy kerülnek ki az életbe, hogy nincsenek se gazdasági, se alapvető jogi ismereteik (és csak a saját kárukra tanulnak, ha tanulnak belőle!).

Nagyon rossz Magy.-on a morál, erős a kilátástalanság és a széthúzás (ez a politikában is megmutatkozik, tovább generálja az MSZP-Fidesz párharc az összefogás hiányát).

Az ügyészség, rendőrség, bíróság kézivezérelt, pl. a Trafikügyben sem történt semmi, vagy Papcsák Feri esetében, Hernádi Zsolt elfogatóparancsára meg tojunk magasról (ezek mögött erősen Kormány érdekek húzódnak meg, és aszerint alkalmazzák a jogot, ami éppen a regnáló hatalom érdeke).

Elméletileg demokrácia van Magy.-on, de gyakorlatilag inkább valami földesúri-autokrata rendszer.

Sokan mondják kéne egy új, tisztességes párt, de a helyzet az, hogy Magy-on NINCS, nem lehet kitermelni ennyi becsületes, tisztességes politikust. És ez még csak a jéghegy csúcsa, nem beszéltem az államtitkárokról, a közigazgatásban dolgozókról stb.

Ha lenne is egy új párt, minden reformhoz pénz kéne és tőke, ami nincs. Ha még vissza is fogjuk a korrupciót, még úgy is tetemes az államdósság, alacsonyak a bérek.

Hiányzik mindenfajta jövőképe az országnak (a népbutítást leszámítva). Tudja egyáltalán valaki konkrétan, hogy a Fidesznek mik a tervei az elkövetkező 10 évre? De most őszintén?

Egy alacsony bérekkel, nagy kisebbséggel, magas korrupcióval, pocsék politikai elittel, iszonyat államdóssággal és nulla jövőképpel rendelkező ország számára milyen jövő képzelhető el?


2013. okt. 23. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

És erről ki tehet? Hát nem Orbán meg Gyurcsány, mert ők csak kihasználják a lehetőséget.


TI! Akik 23 év alatt nem voltatok képesek tájékozódni, és megnézni a többi pártot. Gyáva férgek vagytok, inkább nyomjátok a dumát, hogy úgyse nyerne, meg tapasztalatlanok, de ha így gondolkoztok, marad 50 évig is ez a 2 párt, és ti csak szoptok.


Én meg idekint építem az életem, mert nem akarok suttyók közé tartozni, akik még az orrukig se látnak el.

2013. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ennél rosszabb helyzetben lévő országok is kimásztak már a gödörből, sok helyen már államcsőd is volt, mégis szépen feljöttek. Nyilván nem várható azonnali növekedés, de egy lassú ütemű mindenképpen. Az 1 millió cigány lakossal meg csak annyit kellene tenni, hogy ha nem akarnak dolgozni, rá kell őket kényszeríteni. Másképp nem megy, és csak ellepik az országot... Én egyébként bennük látom a legfőbb akadályozó tényezőt, ugyanis a magyarok többsége igenis dolgozik, próbál pénzt keresni, de ők csak a kezüket tartják, hogy adjunk nekik.
2013. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak szerinted, én is így látom. Szét van hullva az ország, a legtöbb embert saját maga jólétén kívül nem érdekel semmi és senki. De hát ez van...
2013. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Számomra igazából az az érdekes, hogy egy rossz körülmények között lévő ország hogyan tud felemelkedni. Mármint abból a szempontból, hogy tegyük fel rosszak az életkörülmények, és a kilátástalanság következtében erőszakosabbá és gátlástalanabbá válnak az emberek, mindennapivá válik a másik eltaposása, amiből pedig értelemszerűen nem kéne jó jövőnek kialakulnia.


Szóval engem ez foglalkoztat az utóbbi időben, hogy mégis ott, ahol a rossz életkörülményekből jók lesznek mondjuk 30-40 év alatt, ott mégis hogyan zajlik ez le.

2013. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk rákényszeríteni a cigányokra a munkát.


A Kádár rendszerben is zsiványok voltak, ott kerülték a munkát ahol tudták, illetve amennyire a rendszer engedte.


Beléptünk az EU-ba , aláírtunk ész nélkül mindenféle marhaságot ész nélkül.


Az EU törvényei meg mindenféle emberjogi maszlag miatt ,nem tudjuk rákényszeríteni a munkát a cigányokra, sőt a segélyeket sem tudjuk megvonni, mert joguk van úgy élni, mint egy ember...blablabla


Nem beszélve az extra jogvédelemről.Ugyanis az EU demokrácia mértéke attól függ, hogy mennyire kivételeznek a kisebbségekkel.


Szóval ,vagy ki kell lépni ebből a tákolmányból , vagy Magyarországból cigány vajdaság lesz.

2013. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Macungo ***** válasza:
36%

Én 32 éves vagyok. Most alapítottunk családot, van egy 8 hónapos lányunk és mind a ketten bérből fizetésből élünk... Kivéve most mert GYED van..


Én most látom előszőr, hogy van kiút, hogy talán jobb lehet ez az ország, mióta a Fidesz van.. Elmondom, hogy nem vagyunk gazdagok, egy előny van de az hatalmas, nincs hitelünk.. Ha nincs hiteled egy átlagos bérből simnán meg lehet élni, jó nem szórva a pénzt, de szépen visszafogottan.. Családot lehet alapítani és én már a gyerekem jövőjét nézem...


Nem kívánok vitatkozni a depressziósokkal. De csak annyit a kérdezőnek, hogy én a korodban sokkal rosszabbul láttam a saját helyzetemet, de ez csak a fejedben van.. Ha ilyenekkel foglalkozól, csak lehúzod magad és korlátozod a saját képességeid kibontakozását..


Igen is lehet dolgozni és viszonylag jól keresni ebben az országban.. Te gondolom diplomás leszel, tehát nyelvet is tanulsz. Na nekem 16 éves korom óta dolgoznom kellett és csak érettségire és jópár szakmára futotta, de így is meg tudunk szépen élni és boldogan..


Hidd el a nap süt csak te álsz a fa árnyékában. Ne a fát hibáztasd lépj el az árnyékból. Rajtad múlik minden. Olyan egyszerű az egész, ne hidd, hogy bárki akadályozhat téged valamiben amit igazán el akarsz érni.. Képzeld el az életedet 32 évesen, adj bele mindent, hogy minden negatívum nélkül a legjobbat képzeld el és már csak törekedni kell rá 10 éven keresztül..


Egy jótanács, soha ne mások kárára törekedj az álmaidra és jól gondold végig valójában mi tenne tényleg boldoggá.. Próbálj nem sekélyes lenni..


A próbláma egyébként nem ebben az országban van, hanem az egész világban és leginkább az emberekben..


Fiatalon utáltam magam, és nem volt semmi önbizalmam és mindenki át is gyalogot rajtam és persze senki nem szeretett, de legalábbis úgy gondoltam, hogy nem szerettem.


Aztán rájöttem, hogy belülről indul minden, elhiszed, hogy képes vagy rá, ahogy megváltozik a gondolkozásod úgy a környezeted :) Tényleg így van, hihetetlen, de igaz. Azt kapod amit adsz.


Ha nem a pénz mozgat elsősorban akkor mindig lesz pénzed. Ha szeretsz akkor mások is szeretnek. A többi nem számít politika és egyéb dolgok. Azzal segítesz, ha veled több boldog ember él ebben az országban..


Fiatal vagy még ahhoz, hogy így gondolkodj, a gyávák gondolkodnak így, hogy minden sz@r mert akkor nem érheti őket csalódás, csak az a baj, hogy semmi nem érheti így őket, jó se.


Sok sikert előtted van az élet szerelem, karrier, világot láthatsz, ha akarsz külföldön is dolgozhatsz és család a megérkezés, megbékélés. Élj és hagyd a fenti sz@rt.

2013. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak szerinted. A 14es kormányváltás után a fidesz tagjait kivégzik és helyreáll a rend az országban.
2013. okt. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Macungo ***** válasza:
Jól van, most nem úgy néz ki, de minden lehetséges... Majd meglátjuk.
2013. okt. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!