Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó a fidesz?

Miért jó a fidesz?

Figyelt kérdés

Másik oldal: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__496..


Itt is ugyanaz a kérdés, és a kérésem is:

Nem miért JOBB, hanem miért JÓ! Nem érdekel a többi pártszolga véleménye, nekem fideszesek indokai kellenek.

Aki nem a kérdésre válaszol kapja a pirosat.


Lesz egy összegzés is később, de ahhoz válaszolni kellene NORMÁLISAN és a KÉRDÉSRE.


2013. okt. 22. 16:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Azért meredek a magyarokat a dolgozni nem akaró kisebbséghez hasonlítani. És ezt a minimálbér mellé zsebbe fizetős dolgot én valahogy nem tapasztalom a környezetemben. Szerintem fölényes többség nem kap mellé semmit.

Tehát ők nem tudnak középréteggé emelkedni.


Azt állítod, hogy az a réteg szélesedik, amelyiket támogatják. Na de ha az árakat nézzük, és a középréteg mostani szélességét, akkor pont, hogy csak a gazdagokat segíti.


Én úgy gondolom, hogy akik 150-250-ig keresnek bruttóban, azokat kellene segíteni, akik meg ez alatt, azok lennének körülbelül az a réteg, amelyikre te gondolsz.


És ha megnézzük, ez a réteg (150-250) az igazán széles réteg, viszont ez NEM KÖZÉPRÉTEG (árakhoz viszonyítva).


Ha a fogyasztást nézzük, pont, hogy nem a gazdagok fogyasztanak, inkább félreraknak, befektetnek. Az igazi fogyasztóréteg az a réteg, amelyik nem létminimumon él, viszont ha kap emelést, vagy egy kis pénzhez jut, azonnal venni akar valamit, mert az neki új.


Összegezve én úgy gondolom, hogy egykulcsos adó helyett olyan sávos kellene, mely a minimálbérűeket továbbra is megadóztatja, felette kicsivel lévőket már segíti, a gazdagokat meg megint nem. Nekik úgysincs rá szükségük. És egy jó társadalomhoz meg kell hozni az áldozatokat. De akkor miért a "viszonylag szegény" hozza ezt meg mindig? Amikor a gazdag meg se érzi.

Szerintetek?

2013. okt. 22. 17:44
 12/12 anonim ***** válasza:

17:44 Szerintem összekevered a gazdagot a jól kereső munkavállalóval. Ez messze nem ugyanaz. Gazdag egy vállalkozó vagy pénzügyi területen tevékenykedő befektető lehet. Persze nem minden vállalkozó gazdag, de nekik van rá esélyük. Egy munkavállalónak nincs annyi jövedelme, hogy gazdagnak lehessen nevezni, csak töredéke az előbbieknek.

Az áldozatot már meghozta a jól kereső munkavállaló réteg korábban a 60% feletti adóval, mégse jutott az ország sehova, és most is meghozza, mert jelenleg is 50%-ot fizet, többet, mint bárki más. Az nem járható út, hogy aki tanult és dolgozik, az az arányosnál jóval magasabb adót is fizet.

2013. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!