Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most átlátod, hogy a focistadi...

Most átlátod, hogy a focistadionok építése azegyetlen út, hogy EB-n legyünk?

Figyelt kérdés

Ezzel a játékkal, kapus mellényúlásokkal, öngóllal, rosszúl helyezett dzsuzsák lövésekkel esélyünk sincsen kijutni sehova. Később sem lesz ez másképpen.


Viszont, ha EB-t rendeznénk, akkor ott lennénk mi is és mivel nagy focitett kint lenni, ha ott hapnánk ki 8-1-re senki sem szipogna, hisz az már elit EB meccs lenne!


Mindenki szeretné, hogy 27 év után kijussunk valahova és az EB rendezés az egyetlen esélyünk, ahhoz meg stadionokat kell építeni. Egyetértesz vagy van más meglátásod? Igazam van?


2013. okt. 11. 23:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Focistadionokat meg amúgyis kell építeni és lehet másra is használni pl olimpia, koncert, vásár stb-re ha eladósodunk akkor a sok hajléktalan tud hol lenni.
2013. okt. 12. 00:27
 12/18 anonim ***** válasza:

"Ha EB-t rendezünk sok túrista jön ide, akik itt esznek,isznak,alszanak,k*rnak,szórakoznak a mi vendéglátó stb egységeinket használják és fizetnek borsos árakat, ami a országnak jó !"


Aztán hazamennek, és itt maradunk az ürességtől kongó stadionjainkkal.

2013. okt. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én teljesen jol elvagyok Eb, Vb, Kb, Cd es egyeb hatalmas események nelkul... Foleg a színvonalas foci eredmenyeink mellett.

Ami nelkul nem vagyok el, az a gyereksim színvonalas oktatása, az egészségügy rendezése, a kórházak 21. századi felújítása es működtetése, úthálózat teljes karbantatasa, epitese stb..


Először ezekre kellene kidobni az a par milliárdot, utana Felőlem vidamparkot is építhetnek az országra.

2013. okt. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, h 2020-tól nincs rendező ország, hanem csak stadionok vannak.

Mi is neveztünk a Puskással!

2013. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 bumbi02 ***** válasza:

"Egy meccsen 70 000 emberről van szó. Gazdag nem spórolós nyugatival.


Az EB idejére itt nyaralnak a túristák, eleve jóval több jön ide és ideszokik ha jó a vendéglátás :-).


Jó reklám a országnak a EB. Idefigyel mindenki és magyar kajákat vesznek stb.


Egyből beindul a gazdaság és fellendűl minden. Az még hab a tortán ha megnyerjük ! Dzsuzsák meg Kómann majd beérik addigra."



1. Mi értelme annak, hogy kijussunk EB-re, hogy aztán ott mi legyünk az "ingyen meccs" mindenkinek? Bőven elég hogy selejtezőben így kikapunk, nem kell ezt még közszemlére is tenni. Jussunk ki akkor, ha majd úgy játszunk.


2. Nem tudom tudod-e mennyi volt 2012-ben a külföldiek által töltött vendégéjszaka Magyarországon? 11 millió éjszaka.. Na ha ehhez hozzáadsz még 70 ezret, de legyen inkább 210 ezer (feltételezzük hogy mind a 70 ezer ember külföldről jön, és 3 estét itt tölt)... Ez semmi.. Olyan áron, amibe kerülnek ezek a stadionok ez semmi. Ha azt a pénzt turizmusba ölnék, jóval nagyobb növekedést lehetne elérni, de az se lenne még jelentős.

2013. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

2010-ben voltak itt tárgyalni ez ügyben, és azt mondták, majd ha lesznek rendes utak. Valami olyan rossz uton vitték a delegációt:D


Olimpia? Ember az 100x ekkor beruházás, legalább még 3-4 metróvonal kell hozzá, utak, rengeteg szálloda.

És ezeket utána fent kéne tartani, ami nem 2 ft.

Londonban tavaly volt, és bizony ott is többe került a hús, mint a leves. Asszem 2 milliárd font veszteséggel zárták az Olimpiát.

Náluk egy ekkor veszteség, plusz az előtte elköltött ezermilliárdok be is döntenék az országot.

Én nem szeretném ezt az EB-s dolgo, nem csípem a focit, de ahogy látom a fociimádom haverjaim is csak anyáznak a facebookon. 1 hónap alatt 2x égett le a magyar szájkaratés válogatott, erre még focilabdát se adnék nekik, nemhogy stadion.

2013. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ahhoz néhány nagyságrenddel nagyobb stadionok kellenének és abból is több kéne és akkor se biztos, hogy belátható időn belül megkapjuk ezt a jogot.


Másrészt az EB/VB meg bármilyen komoly nemzetközi verseny házigazdájának lenni, egyszeri bevétel (nameg kiadás), utána viszont, minden visszaszökken a régi kerékvágásba, illetve nem, mert ha nem értelmesen költi el az adóbevételekből befolyó (ami megjegyezném nálunk szintén pocsék hatékonysággal működik) plusz pénzt az állam, akkor utána nagyobb szarban vagyunk, mert ha szétosztogattuk akkor az osztogatást rendszerint elvárja a nép, ha költségvetést foldoztuk vele akkor csak elodáztunk egy problémát, ha értelmetlen, vagy baráti köri mutyiprojektekbe fektettük akkor meg azért.


Akkor lenne valami értelme a dolognak, ha valami egyszeri nagy beruházás történne belőle, pl. a esedékes cseréje/helyettesítése a paksi atomerőműnek, vagy valami rendtétel, végelszámolás az állami szektorban. De még az is jobb a semminél, ha az államdósság csökkentésében nyomják bele a plusz pénzt.

2013. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, a turisták számára vonatkozó hurráoptimizmust értem, de költségvetést is készítettél, hogy az egész mibe jön nekünk? És ezt előre kell ám állni akkor is, ha mégse jön össze.

Én sokkal inkább azt szeretném, ha 27 év után végre normális gazdaságunk és emelkedő életszínvonalunk, tiszta és jó útjaink, normális oktatásunk, emberszámba vevő egészségügyünk és hasonlók lennének. Van rá még két évünk, nem hiszem, hogy elég lesz, ha ma teljes gőzzel elkezdjük. A foci EB meg majd csak összejön mellesleg - egyszer. Nem kell mindent a vezér mércéjével mérni, ő se a tiéddel mér.

2013. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!