Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kaptunk iskolában evy kis...

Kaptunk iskolában evy kis zsebkönyvet meg egy papírt. Nem igazán értem amit írnak benne. (többi lent. )?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok. A papíron megtalálható Hofmann Rózsa aláírása meg egy szöveg arrol hogy...nem is tudom azt jegyeztem meg belőle hogy most még iskolába járunk de holnap már dolgozni fogunk..meg z alaptörvényekről vn szó amiket a kiskönyvben olvashatunk. Ó igen a kiskönyv hogy legyünk büszkék (a hazánkra amit sikerült megtartani stb stb.) De. Ezt nem vágom. Valahogy nem tudok büszke lenni arra hogy a politikusok WCdeszkát küldenek egymásnak....hogy egy szobor kezében egy Blikk ujság van (abban az ujságban pucér nők is szoktak lenni...) meg ilyenek. Ezzel a kiskönyvvel meg papperral mi volt a céljuk?
2013. okt. 5. 23:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírásért, tudom fiam 1-es de nem az a lényeg
2013. okt. 5. 23:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, te mit írsz ebben a kérdésben.
2013. okt. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez most valami nagyon gyenge provokáció akar lenni?
2013. okt. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Rövid tömör érthető fogalmazás... figyelj jobban a magyar órán és a nyelvtanon is.

Kapcsold ki a gépet és tanulj mert még csak nem is érthető a kérdésed.

2013. okt. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
What the fu** is this sh**?
2013. okt. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hosszú, érthetelen és informáciohianyos...

kb ez jut eszembe ahogy olvasom:D ahogy ki tudtam hámozni kaptál egy kis könyvecskét ami arra próbál ráébreszteni hogy van hazád és azt tisztelned szeretned és becsülnöd kell... Lesz.rják hogy kormánypárti a csalsdod vagy sem, mindenki aki 8.os kapott ilyet és örülni kéne neki, meg átolvasni...

2013. okt. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem is lehet megérteni, amit ez az ostoba Rózsika ír. Egyszerűen kormánypropaganda, amivel befolyásolni akarják a diákokat és feldicsérni a kormányt. Legokosabb, ha a kukába dobod,mert oda való.
2013. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó válszoló köszi, a többinek neg nem érte mi nem volt világos. nem provokáltam csak nem értettem valamit.
2013. okt. 6. 08:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki követi az eseményeket, tudhatja, hogy Orbán utasítására minden iskolásnak küldtek egy levelet (most nem a küldés módja érdekes), amelyben az alaptörvényt és a köznevelési (oktatási) törvényt népszerűsítik. Az írást az oktatási államtitkárnak kellett aláírni (hogy személyesnek tűnjön), így jön a képbe Hofmann Rózsa. Erről ír a tanuló.


A cél a propaganda, hogy rád mennyire odafigyelnek, személyes ügyüknek érzik a fejlődésedet, és gondoskodnak rólad. Ennyi, nem több. Elteheted gondosan, és majd ha esetleg tovább tanulsz, egyszer rákereshetsz az 1950-es évek Rákosi korszakként emlegetett eseményeire. Akkor is volt ilyen csak a technika fejletlensége miatt nem személyes levél, hanem újság. Összevetheted, és ha a korok stíluskülönbségét elhagyod, csodálkozhatsz, hogy nem tudod megkülönböztetni őket.

2013. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!