Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » AZ ilyen miért nincs benne a...

AZ ilyen miért nincs benne a hírekben? Vagy ez nem elfogadható a fidesz propaganda miatt?

Figyelt kérdés
[link]
2013. okt. 4. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A második kérdéssel már meg is válaszoltad az elsőt. Én is egy lőrinci suliban dolgozom, és a konyhások kevesebb fizetést kaptak, pedig egyikük így is ki volt már akadva, hogy nyolc óráért munkáért nettó 64 ezer forintot kap.

Én viszont többet kaptam 15 ezer forinttal. Csak le ne vonják a következő hónapban!

2013. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*napi nyolc órás munkáért
2013. okt. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

De hiszen benne van, most linkelted be.


Ha a televízióban szeretnéd látni, nézd az ATV-t, ott valószínű benne lesz, a Hír TV-n, MTV-n pedig biztosan nem.

2013. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az állami alkalmazott ismerőseim szokták mondani hogy amennyire tilos szidni az aktuális kormányt, jelen esetben az ígérgetős kamu fideszt, pont olyan erővel fogják bevágni a rohadt nagy X-et a Jobbik mellé.
2013. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is állami cégnél dolgozom és a Fidesz első húzása amint kormányra került az volt, hogy 13 ezerrel csökkentette a fizetésünket. (egykulcsos adó)

Soha sem szavaztam a Fideszre viszont nem is tenném akkor sem, ha fegyvert szegeznének a koponyámhoz, inkább meghalnék.

No nem a pénz miatt, hanem azért, hogy soha többé ne tehessen tönkre a Fidesz annyi becsületes dolgozó embert az országban, mint amennyit az elmúlt években.

2013. okt. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"soha többé ne tehessen tönkre a Fidesz annyi becsületes dolgozó embert az országban, mint amennyit az elmúlt években."

Akkor ezek szerint Bajnai Gordon a dolgozók védőszentje? Nézd már meg, mi történt a becsületes dolgozó emberekkel az MSZP 8 éve alatt! Senki se állt ki értük, szétadóztatták őket, sorozatosak voltak az áremelések és az ingatlanadóval is megkeserítették az emberek életét. A Hajdú-Bét ügy pedig egyenesen felháborító volt.

Most tényleg azt akarjátok, hogy újra a balliberálisok a bankokkal, multikkal szövetkezve rabolják ki az országot?


A tanárok pedig sokkal több fizetést kapnak, mióta a Fidesz van kormányon, szóval nem értem a kérdést.

2013. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ebbe most nem megyek bele.

De az "MSZP nyolc éve" kifejezést a Fidesz találta ki, eddig kizárólag fidesz-szajkók használták. Csak a pontosság okán. Nem mintha ez erőssége volna e fórumnak.

2013. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"soha többé ne tehessen tönkre a Fidesz annyi becsületes dolgozó embert az országban, mint amennyit az elmúlt években."

Akkor ezek szerint Bajnai Gordon a dolgozók védőszentje?"


Ki beszélt itt Bajnai Gordonról?


"Nézd már meg, mi történt a becsületes dolgozó emberekkel az MSZP 8 éve alatt! "


Egyszerűen csak többen voltak.


"Senki se állt ki értük, szétadóztatták őket, sorozatosak voltak az áremelések és az ingatlanadóval is megkeserítették az emberek életét."


Menjünk sorba: a szakszervezetek jogait megnyirbálták, 25 új adó került bevezetésre, 27% lett az áfa, tehát mindennek felment az ára, csak a benzin kerül 120 Ft-tal többe, mint 2009-ben, ingatlan adó valóban nincs, van helyette baleseti adó meg nyugdíjentstand.


"A Hajdú-Bét ügy pedig egyenesen felháborító volt."


Csakúgy, mint a trafikügy.


"Most tényleg azt akarjátok, hogy újra a balliberálisok a bankokkal, multikkal szövetkezve rabolják ki az országot?"


Azt.


"A tanárok pedig sokkal több fizetést kapnak, mióta a Fidesz van kormányon, szóval nem értem a kérdést."


A kérdés nem a tanárokról szól. El se olvastad a cikket, csak habzó szájjal beböfögöd ide a magadét.

2013. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Menjünk sorba: a szakszervezetek jogait megnyirbálták, 25 új adó került bevezetésre, 27% lett az áfa, tehát mindennek felment az ára, csak a benzin kerül 120 Ft-tal többe, mint 2009-ben, ingatlan adó valóban nincs, van helyette baleseti adó meg nyugdíjentstand. "

Örülök, hogy csak a "negatívumokat" sikerült felsorolnod. Ezek eltörpülnek amellett, hogy a Fidesznek hála van rezsicsökkentés, minimálbér-emelés, alacsony infláció, visszafizetett IMF hitel, családi adókedvezmény, feleannyi politikus 2014-től, 9 százalékkal csökkent a kis és középvállalkozások társasági adója, a három csapásnak és rengeteg új szolgálatba állított rendőrnek köszönhetően a közbiztonság megnőtt.


Összességében sokkal jobban él az emberek jelentős többsége az országban, mint az MSZP idején. Említetted a benzinár növekedését, nos a benzinár nem a kormány miatt nőtt, hanem a MOL emeli/csökkenti a világpiaci árakhoz viszonyítva. Nem tagadom, hogy új adókat vezetett be a kormány, de valahogy egyáltalán nem érzem őket, sőt, idén még a tavalyinál is több pénzem maradt másra. Amikor az MSZP vezetett be új adókat, akkor rengeteg embernek nélkülöznie kellett, miért nem az bosszant jobban téged?


Végre fejlődik az ország, és mellette az emberek is egyre jobban élnek. De ameddig világ a világ, lesznek elégedetlenkedők. Még jó, hogy nem kell félnünk jövőre attól, hogy a balliberálisok kormányra kerülnek. Akkor jönne az igazi pokol a nemzet számára, még 4 olyan évet, mint az MSZP idején, nem viselne el az ország, tönkremennénk.

2013. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Örülök, hogy csak a "negatívumokat" sikerült felsorolnod."


Te sem sok pozitívumot említettél.


" Ezek eltörpülnek amellett, hogy a Fidesznek hála van rezsicsökkentés,"


Amiről már okos emberek megmondták, hogy fenntarthatatlan, max szavazatszerzés jövőre,


"minimálbér-emelés,"


igen, amit rögtön meg is adóztattak, tehát kevesebb


" alacsony infláció,"


ez valóban pozitívum, csak elvették az emberek megtakarításait, ami egyszer még visszaüt a gazdaságban, szóval törékeny a dolog,


"visszafizetett IMF hitel,"


nem fizettük vissza, nőtt a tartozásunk


" családi adókedvezmény, "


biztosan, nem vagyok családos, ok legyen ez pozitívum,


"feleannyi politikus 2014-től,"


ez csak ígéret, de az MSZP ezirányú javaslatát mégse szavazták meg 2006-ban,


" 9 százalékkal csökkent a kis és középvállalkozások társasági adója,"


biztos ezért szűnnek meg egymásutánban a vállalkozások


" a három csapásnak és rengeteg új szolgálatba állított rendőrnek köszönhetően a közbiztonság megnőtt."


Nap mint nap ezt hallani: kirabolta, megkéselte, feldarabolta, megverte, szóval ez erősen megkérdőjelezhető.


"Említetted a benzinár növekedését, nos a benzinár nem a kormány miatt nőtt, hanem a MOL emeli/csökkenti a világpiaci árakhoz viszonyítva."


Mégis 2010-ben felemelték a jövedéki adóját, holott 8 évig annak csökkentését követelték az MSZP-től. És a benzin az, aminek ára nagyon sok mindenre hatással van. Azért említettem. Sőt! Ez az érv, amit említettél, nem volt érv a Gyurcsány éra alatt. Akkor nem a világpiac határozta meg?


" Nem tagadom, hogy új adókat vezetett be a kormány, de valahogy egyáltalán nem érzem őket,"


Jó neked! Én tudok egy-két emberről, akik megérzik.


"sőt, idén még a tavalyinál is több pénzem maradt másra. Amikor az MSZP vezetett be új adókat, akkor rengeteg embernek nélkülöznie kellett, miért nem az bosszant jobban téged? "


Nem mondtam, hogy nem bosszant. Mindenféle adóemelés bosszant. Úgy gondolom, hogy az adóemelés csak tünete egy rosszul működő gazdaságnak és hosszútávon nem is jó megoldás.

2013. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!