Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne? Miért de?

Miért ne? Miért de?

Figyelt kérdés
A magyar föld televan kőolaj földgáz helyekkel. Annyi van hogy az egész az EGÉSZ államadósságot kilehetne fizetni. egy a gáz hogy magán kézben van. Miért nem államosítják és megoldva az adósság. Utána már az összes haszon idehaza folyik be.

2013. szept. 27. 23:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Hát én még egy külföldi szénbányát, vagy földgáz kitermelő céget nem láttam itthon. Az szép és jó, hogy van, de a jelenlegi technológiával nem lehet gazdaságosan kitermelni. Ezen mit nem értesz? Hiába van x forint értékű szenünk, ha a kitermelési költsége 2*x.
2013. szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 rémuralom ***** válasza:

"azt hogy elveszik a földet már egy útépítés metró egyebek miatt is megteszik."


Így van, de a kisajátításnak törvényi feltételei vannak. Azért, mert állítólag olaj van a földed alatt, nem sajátíthatja ki az állam. Pláne nem kártalanítás nélkül.


"elvileg az édesvizet is államosítani akarják.. hmm na vajon miért? csak nem azért mert utána elakarják venni az emberkétől és maximum aranyárért árulni mint most az olajat."


Kívánom, hogy ne érd meg azokat az időket, amikor aranyárban lesz a víz. Egyrészt azért, mert még az ellenségeimnek sem kívánnám, hogy szomjan haljanak, másrészt azért, mert akkor is habzó szájjal szidnád a privatizációt, hogy lám, azért ilyen drága a víz, mert privatizálva van. Hát nem. Hanem azért, mert kevés van belőle. Az állam is csak látszólag tudná ingyen vagy olcsón adni. A hatósági ár és a piaci ár közötti különbözetet adóban fizetnéd meg, meg minőségi romlásban. Akár olajról, akár vízről, akár áramról és gázról van szó, a nyomott hatósági ár csak látszólag éri meg jobban, mint a piaci ár.


És ismétlem, az unokáinknak nem azért nem lesz elegendő vizük, mert addigra a gonoszok privatizálni fogják, hanem azért, mert most úgy pazaroljuk a vizet, mintha muszáj lenne. Nem zárjuk el rendesen a csapot, hogy csak a legprofánabb példát említsem, és bele sem gondolunk, hogy ha három másodpercenként kicseppen belőle nagyjából 1 mm^3 víz, az egyetlen nap alatt, egyetlen csapon kb. 1 centiliter vizet jelent. Ha ezt felszorzod annyi csapra, amennyi a házadban van, meg felszorzod egy hétre, egy hónapra, egy évre, tíz évre, akkor kapsz egy elég szép képet arról, hogy mennyi víz csöpög el teljesen feleslegesen. És ha ez még mindig nem volt elég, elmondom azt is, hogy miért hagyod csöpögni a csapot: azért, mert állambácsitól olcsón kapod a vizet. Ha egy köbméter víz ötezer forintba kerülne, bizony meggondolnád, hogy biztosan hagyni akarod-e, hogy csöpögjenek a csapok.

2013. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
utolsó te most kinek magyarázod ezt én ezzel teljesen tisztában vagyok. azért engedik csöpögni a csapot mert itthon rengeteg van, de ez nem marad így ha máshol elfogy akkor azok a mások idejönnek és ezt akarják inni. Pontosan ezért lesz államosítva hogy azok torkán megy le akik igazából most még nincsenek itt. a víz élet érték ehhez fogható csak a nap és termékeny talaj van de egyik sem ér semmit a másik nélkül. az élet a legnagyobb arany és ennek a kulcsa víz ami fogy míg az embertömegek pazarolva nőnek.
2013. szept. 29. 23:18
 24/31 rémuralom ***** válasza:

"utolsó te most kinek magyarázod ezt én ezzel teljesen tisztában vagyok."


Annak magyarázok, akitől idézek. Ha nincs a válaszomban idézet, az a kérdezőnek szól; ha van, akkor annak, akitől az idézett mondat származik.

2013. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

XD gondoltam leesik a költői kérdés de hát tévedtem XD

biztos zavart hogy nem bólogatok mint a környezeted

2013. okt. 1. 21:50
 26/31 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ami a főd alatt van, azaz államé.


Lehet hogy eladták, valami magáncégnek, de akkor hivatkozni kell az első pontra.

2013. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nem értem, mitől olyan hihetetlen, hogy a kitermelési költségek összemérhetőek a kitermelt olaj és földgáz árával.


De ha egyszer mégis meg fogja érni, akkor sem lesz esélye az államnak arra, hogy külső segítség nélkül kitermelje. Ma már nem úgy megy, mint a szoci korban, ide külső befektető kell, aki az irdatlan berüházást pénzeli. (A stadionépítés ehhez képest aprópénz, ha már szóba került.) A befektető pedig bolond lenne nem részesedni a termelt haszonból.

2013. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
50-60 milliárd nem elég hogy egy kutat építsenek? az azért modern dolog egy ilyen aranytyúknál elvárná az ember hogy kicsit faragnak a költségeken
2013. okt. 4. 10:19
 29/31 rémuralom ***** válasza:
De, elég lehet 50-60 milliárd is egy kúthoz. Csak az olyan kút lesz, ami nem hozza ki az olajat a földből (ezt az olajat legalábbis biztosan nem). Nem a 19. században vagyunk, hogy leszúrsz egy karót pár méter mélyre, aztán gejzírként tör fel az olaj. Az ilyen könnyen kitermelhető készletek már régen kimerültek. Most már csak drágán kitermelhető készletek vannak, meg olyanok, amelyeket jelenleg ismert technológiával nem lehet kitermelni - ami azt jelenti, hogy a kitermeléséhez ki kell fejleszteni a technológiát, ami meg nem olcsó dolog.
2013. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

az azért elég komoly hogy ennyire nem ér semmit illetve hogy nem foglalkoznak vele aztán jön valaki messzi tájról az meg nektek nem nekem jó lesz

persze értem hogy nincs csak aztán nehogy másnak legyen

2013. okt. 4. 11:08
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!