Nekünk jobb lesz ha a bankok pakolnak és mennek?
Nem lesz jobb, pedig Orbánnak ez a célja. Létre akarja újra hozni azt a helyzetet, ami már a szocializmusban volt, hogy csak 1-2 bank legyen, és ezek természetesen hozzá, mint a legfőbb hűbérúrhoz lesznek bekötve oly módon, hogy ha netán bukik is a kormány, a bank kasszakulcsa továbbra is Orbánnál maradjon. Nehéz ezt nem észrevenni. Erről szól a takarékszövetkezetek lenyúlása és felpumpálása, a bankok sanyargatása, agyonadóztatása, és Csányit is e miatt ejtette a FIDESZ. Bár Csányi felajánlotta a barátságát, Orbánnak ez csak ideig-óráig kellett. Most már útban van és vetélytárs a felfuttatás alatt álló Orbán-bank útjában.
Ugyanez a folyamat zajlik egyébként az energiaszolgáltatóknál is. Hatalmas különadókkal és a rezsicsökkentéssel térdre kényszerítik őket, hogy aztán Orbán átvegye az összes energiaszolgáltatót. Itt nyíltan ki is mondták, hogy nonprofit szervezetekké akarják alakítani őket. Így viszont nyilván senki se fogja csinálni, és átveszi az állam. Elvileg jól hangzik, hogy nonprofit mondjuk a gázszolgáltató, de ebben az esetben rengeteget romlik a hatékonyság, és ami eddig profit volt, az ez után költségként fog megjelenni, csak a verseny kiiktatása miatt ez nőni fog, és elmaradnak a fejlesztések is.
Az embereknek majd messzebb kell menni, ha el akarnak valamit intézni személyesen, ebből a szempontból rosszabb.
De a mai modern, digitális világban a legtöbb dolog távolról is intézhető, én is csak körülbelül évente egyszer megyek be a bankba.
Nem. Önmagában az, hogy néhány fiókot bezárnak, vagy sem, indifferens. Persze az alkalmazottaknak nem mindegy.
A világ mai gazdasági berendezkedése mellett történő bármilyen tevékenységben a bankoknak fontos szerepük van. Két - bár összefüggő - dolog, hogy milyen szabályozással működnek a bankok, és a bankok ténykedésének ránk milyen hatása van.
Nálunk a bankokat nem ésszerűen szabályozzák, hanem szabadságharcot vívnak ellenük. Ez kétszeresen rossz nekünk, egyrészt a harcból nem tudunk kimaradni, másrészt a harc költségekkel jár. Az állam a költségeit adók formájában hajtja be rajtunk, a bank pedig díjszabásokon keresztül. Nekünk az a jó, ha az állam és a bankok között kiegyensúlyozott béke van. Ez azt jelenti, hogy az állam méri a gazdaság teljesítményét és a bank profitját, és rábeszéli a bankokat, hogy e kettőnek arányban kell állnia. Csak hülye bank nem hinné ezt el.
Bank még soha senkit nem kényszerített hitel felvételre. 5 évvel ezelőtt még azon sírt a sok csóró, hogy a szemét bank nem ad hitelt 10 évre a suzukira. Viszont az üzleti vállalkozások létszükséglete a hitel, és nem csak azért mert mindenáron bővíteni akarnak, de pl. azért is, mert állam bácsi az után a bevétel után is szedi tőlük az adót, amit pl nem vagy csak késve fizet ki a megrendelő.
Tehát bankok kellenek, és lesznek is, a kérdés az, hogy miért is jobb az állami bank, mint a magán? Mi a különbség? Megmondom: az állami bankban a kormány dönti el, hogy ki kap pénzt a döntési mechanizmusra meg kíváló példa a trafikmutyi.
Ja és még 1 apróság: a bankok veszteségeit jelenleg az anya-bankjaik, illetve azok részvényesei fizetik, vagyis a magyar államnak egy fillérjébe sem kerül amikor olyat mond, hogy "végtöleszétés", meg "fixárfolyamon". Ha ez egy állami bank, akkor viszont nyugodtan veheted úgy is, hogy ezt bizony a te adódból fogják átutalni a szomszéd devizakárosultnak (LOL).
Senkinek nem lesz jó, ha csak egy bank lesz, mert akkor semmi nem kényszeríti arra, hogy minél hatékonyabban, minél olcsóbban, minél jobb szolgáltatásokkal működjön. Senkinek nem lesz jó, ha csak magyar bankok lesznek, mert akkor egy Magyarországot érintő válság bedönti a teljes bankszektort. Senkinek nem lesz jó, ha 10 perc helyett 1 órát kell autóznia, hogy átutaljon valamit. Senkinek nem lesz jó, ha csak 1% kamatot kap, míg máshol 5%-ot is kaphatna.
Szóval nem, nem lenne jó, ha mennek a bankok.
A fiókbezárások nem jelentik a bank megszűnését.
Nem tudom, honnan veszitek ezt a hülyeséget, hogy a végén csak egy bank maradhat.
A bezárt fiókokat az OTP sem fogja átvenni, neki is van már elég. Ezt mérlegeli a bank, hogy az adott fiók működtetése megéri neki vagy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!