Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hatásai lennének az...

Milyen hatásai lennének az EUból történő kilépésnek?

Figyelt kérdés
A Jobbik hangoztatja hogy lépjünk ki. De vajon végig gondolták, hogy milyen következményekkel járna az?

2013. szept. 17. 13:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá ,hogy nem csak azért dolgoztatnak az eu-ban magyarokat mert eu-s ország vagyunk, hanem mert ottani viszonyok mellett fillérekért elvállalják az aljamelót amire egy helyi csak köpne egyet. Esetleg van olyan szaktudása amiért érdemes foglalkoztatni.
2013. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

Ha kilépnénk az Eu-ból, az árak még jobban elszabadulnának, mert mindenre vámot kellene fizetni. Több ember nem mehetne csak úgy ki dolgozni, a procedúra bonyolultabbá válna. Ma a Magyarországon megvalósuló beruházások, fejlesztések 97%-a uniós pénzből van. Na ennek vége lenne, tehát az összes beruházás azonnal leállna. A külföldi bankok bezárnák magyarországi fiókjaikat, a vállalkozások a közeli szomszédos országokba települnének át, mert az unióban maradva könnyebben tudnak kereskedni, működni. Mindeközben a magyar munkanélküliek létszámát szaporítanák, nőnének a szociális kiadások, ezen keresztül az adók. A külföldön dolgozó magyar állampolgárok elveszítenék uniós állampolgárságukat, tehát bevándorlókká válnának. Ez konkrétan nem tudom, mivel jár, de biztos nem sok jóval. Rögtön mindenkinek útlevelet kellene váltania 7500 Ft-ért, akár ha csak a szomszédos osztrák faluba akarna menni. Búcsút mondhatnánk a hétévenként nyújtott uniós pénzeknek is.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Szóval aki a kilépést fontolgatja, ezeket is vegye számba. Ennyit nem ér a tljes elszakadás.

2013. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
56%

"miért jönnének haza? már ott dolgoznak, adóznak, minden papíruk megvan, dolgozhatnának továbbra is ott, mint eddig, csak nem mint EU-s polgárok. ennyi lenne mindössze."


EU-n kívüli országok állampolgárai csak vízummal élhetnek/dolgozhatnak EU-s országban és hidd el ha kilépnénk rengetegen nem kapnának vízumot. Jól tudom mert itt Angliában rám is ez vár, akár a magyarok lépnek ki akár a britek (akik amúgy már népszavazást is akarnak erről...)

2013. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

12#


Igen van egyfajta anyagi háttere a kilépésnek.

De lehet nézni másik szempontból is.


Az Eu társadalmi eszmerendszere, nagyon rossz, főleg a kelet-európai tagállamoknak, bár a nyugatiakat sem kíméli annyira.

A Kelet-Európában zajló etnikai problémák kezelése nem lehetséges EU tagállamként.

Persze lehet azzal pedálozni, hogy Szlovákiában másként működik , igen másként egészen addig amíg meg nem fenyegetik őket a támogatások felfüggesztésével meg egyéb szankciókkal.


Az EU társadalompolitikát tekintve egy szociálliberális unió.

Hiába raksz te kormányra egy akármilyen pártot, nekik is be kell simulni ebbe a szociálliberális eszmerendszerbe.

Ha a kormányon párt nem teszi ezt meg lásd 1999 Ausztria , Jörg Haider , akkor elkezdik ostorozni meg szankcionálni azt az országot.

2013. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14:09


Értem, amit írsz, viszont én azt mondom, hogy nekünk akkor sem érdemes kilépni, ha ezzel ezek az általad említett etnikai problémák megoldódnának (amire nincs garancia). Még akkor is rosszul járnánk összességében szerintem. Különben is az etnikai probléma az esetleg pusztán 1 a sok közül.

2013. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

15.


Az etnikai probléma Magyarország egyik legnagyobb problémája.

Hisz magát az ország létét ,a magyar kultúrát, közbiztonságot fenyegeti.


Azt ugye tudod, hogy radikális reformokat sem lehet csinálni a szociális rendszerrel az EU miatt?

Nem vághatod vissza annyira ezeket a szociális kiadásokat, mert EU elvet sért.


Ergo , az igazi "szocáldarwinista" neoliberális gazdaságpolitika nem is megvalósítható az EU keretein belül.


Ez egy szociálliberális vagy szoialista-liberális unió.

2013. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Nem vághatod vissza annyira ezeket a szociális kiadásokat, mert EU elvet sért."


Képzeld el, mi lenne itt, ha visszavágnánk, vagy esetleg megszüntetnénk a segélyezést! Rablás, fosztogatás minden szinten mindenhol, mert ugyebár éhen nem halhat senki.


És nem. Magyarországnak nem ez a legnagyobb problémája. A kevés adófizető és a sok adókerülő a problémája. Az, hogy lassan kétfajta ember van: a minimálbéren és a közmunkán bejelentett.

Hidd el, ha itt mindenki EU-s szinvonalon élne, senki nem akarna kilépni, sőt még az általad említett probléma sem létezne.

2013. szept. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ha kilépünk az Euból az bizony vízum megvonásokkal fog járni. Már csak azért is hogy kibalangásszanak a szakadárokkal.


Nem lesz munkavállalás sem Ausztriában sem Angliában. Már csak elvből is meg fogják lépni.


Az eu tőke és pénzügyi rendszere pedig erős gazdasági nyomást fog gyakorolni az országra hogy kikényszerítsék a visszalépést.

2013. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#17


ami azt illeti az a 800 ezer roma sem semmi akiket a hátunkon cipelünk!

2013. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy egymagunk valaha is kilépnénk az Eu ból.

Bizonyára lenne jó és rossz hatása is, de inkább jó lehetne, ha!! Nem akarna az egy szem magyar kilépőn az Eu példát statuálni. Sajnos az lenne a nagy nagy bukó.


Viszont az Eu a mézes mézos szövegekkel ellentétben, amit a gyakorlat jól tapinthatóan mutat csak azért bővült ki a perifériákkal (nem azért jött létre) hanem bővült, hogy a perifériák erőforrásait elszívhassa a centrum és az olcsó munkaerejével növelje a versenyképességét úgy hogy aközben több piacot nyerjenek jóval mint amennyit buknak.

Kérem, ezen lehet vitatkozni de csak a naivaknak mert ezek megtörtént tények nem elmélet hanem a valóság.

Az Eu arra jó hogy ezt a függőséget fenntartsák miközben olcsó alamizsnával ne engedjék összezuhanni a perifériák gazdaságait.


nyilván ez a mai megváltozott világgazdasági helyzetben nem fenntartható és néhány éven belül a mainál sokkal racionálisabb jelei is fognak mutatkozni a széthullásnak.

Szerintem 5 évet nem fog megélni a rendszer, bár ezt a technokraták és az abban érdekeltek szépíthetik alakíthatják. A lényeg hogy az Eu ma a rendszere miatt fogy szétesni. Ekkor fognak kiszélesedni az érdek csoportok. Hiszen senki nem akar egyedül maradni mert az tényleg nem előnyös. Hogy milyen csoportok? Lesznek a volt szoc perifériák, a pigs ek, a beneluxok és a centrumból is marad együtt néhány ország. Lehet hogy lesz egy szervezet ami a nagy közös Eu t testesíti meg, de közel nem akkora jogkörrel és minden csoportra érvényesen mint ma. Na ekkor jön el a perifériák aranykora, hiszen nem kell a nemlétező szabadpiac stb stb elvén minden számukra teljesen káros dolgot befogadni.

2013. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!