Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Belemennél egy hasonló üzletbe?

Belemennél egy hasonló üzletbe?

Figyelt kérdés

Van egy szomszédod, pld én.

Azt mondom neked hogy ha adsz nekem 25Ft t akkor én adok vissza neked 100 at ha! Bizonyos feltételekkel költöd el és a 100Ft hoz hozzá teszel 33% önrészt és 33% állami támogatást. Illetve meghatározott célokra költheted el.

Aztán kiderül hogy utat kell építened, amin persze én is ki be járok, meg tereket ami az én építőanyagomból van és a sógorom a kivitelező (persze a te sógorod is dolgozhat mint segédmunkás)



2013. szept. 12. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, miért is? Eleve utat akartam építeni, ami a te számításod szerint 300Ft-ba kerül. Ennek 1/3-t állja az állam (100Ft), 1/3-t én (100Ft), 1/3-t pedig te (100FT). A te 100Ft-odból 25-t én adtam, tehát te 75 Ft-ot hozzátettél.


Miért is ne érné meg nekem? Ha az állammal együtt számolom a költéseimet is, akkor is 225 forintot költöttem összesen, és kaptam érte 300 ft-nyi utat.

2013. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A probléma csak annyi hogy mi versenytársak vagyunk és neked sürgősen fejlesztened kellene a vállalkozásod mert így sajnos lemaradsz és azt az utat amibe pótolta 5× többet használom mint te és lassan minden piacod elvettem.

Lassan te fogsz nekem dolgozni bérmunkában a saját műhelyedbe az én gépeimmel. Persze ha gépeket vettél volna, akkor nem ez lenne a helyzet és ugye út is lenne előbb utóbb.

2013. szept. 12. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Totál baromság... a semmiért cserébe még akkor se fogok felépíteni egy utat, ha te vagy az állam adjátok rá az összes pénzt.
2013. szept. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!