Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti kiegyeztetek volna evvel a...

Ti kiegyeztetek volna evvel a területi revízióval?

Figyelt kérdés

a lengyelek a 2 vh. között próbáltak egyezkedni és "nagyhatalmi" politikát folytatni.

A terv az volt hogy a német és orosz térnyerés ellen egy szövetséget amiben Lengyelország, Magyarország és Románia lett volna, esetleg Jugoszlávia még. Itt Magyarország határait úgy képzelte hogy (Románia támogatásával) a Trianoni Magyarországhoz csatolni Szlovákiát és Kárpátalját, csak a románok féltek ha így lesz akkor Mo. túl erős lesz és Erdélyt is akarja majd. SZóval ti ki egyeznétek egy ilyen Magyarországgal, + Székelyföld autonómiát kap?


2013. szept. 1. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Több területet szereztünk volna vissza, mint ami ma van, úgyhogy miért ne... Bár a legjobb akkor is az etnikai határok mentén lett volna...
2013. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elég rosszul jártunk volna, figyelembe véve, hogy mennyi ideig tartott ki akár Lengyelország, akár Jugoszlávia a németekkel szemben. (Velünk meg a románokkal együtt sem tartott volna sokkal tovább.) Ráadásul egy csomó partiumi magyar ott maradt volna Romániában - akkor még sokkal többen voltak -, cserébe meg a nyakunkba szakadt volna az összes szlovák, amely mind saját államot akar.
2013. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A mostaninál jobb volna/lenne, úgyhogy én igen, kiegyeztem volna vele...
2013. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha az 5 millió szlovákot emberszámba veszem, akkor etnikailag nem lett volna igazságos. Már Trianon alatt is a mai határtól északra, 40 km-en belül élt magyar többség, ami utána rohamosan feleződött. A lengyel határnál már csak a városokban volt 5-20%-nyi magyar, a falvakban szinte 0. Az igazságos lenne, ha Ausztriának adnák a Dunántúlt, csak mert kétszázezer német élt ott? A szlovákok nem asszimilálódtak annyira, hogy mára ne alakult volna ki konfliktus. Sajna ezek tények, számok. A 35 milliós Nagymagyarországban (horvátokkal együtt) élne ma jó esetben 15 millió (43%) magyar. Normál esetben, lakosságcserével, Szlovákia harmada lett volna jogos és a fél Kárpátalja.
2013. szept. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a németek győznek, ma egész Európa árja lenne és úgy nézne ki, mint Ausztria.


[link]


Én ezzel a Meseországgal értek egyet.

2013. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már csak azt nem értem, hogy néhány megkergült ember eltévelyedett vízióját miért kell itt komolyan megvitatni.
2013. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5, egyrészt ennyire nem szaporák, másrészt hogy jön ide Ausztria (a kép okán? Hallstatt tényleg szép városka)
2013. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Én már csak azt nem értem, hogy néhány megkergült ember eltévelyedett vízióját miért kell itt komolyan megvitatni."

Látom már megint egy okoskodó, aki nem is tudja miről van szó, ezért nem is válaszol, csak próbál valamit hozzá szólni, mert neki nem tetszik valami. Az ilyen pusztuljon el, ha már kommunikálni, gondolatot cserélni sem lehet, mert aki már mást gondol az már hülye, tévelyedett stb.

2013. szept. 2. 12:27
 9/10 anonim ***** válasza:
A semminél jobb, úgyhogy miért ne?
2013. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Ha az 5 millió szlovákot emberszámba veszem"

akkor nem voltak 5 millióan, csak 2,5 millióan, ebből is sok volt a lengyel és ruszin. És ekkor még a szlovákok az értelmiséget le számítva nem volt olyan erős a nacionalizmus, és nagy Magyaroszágon a legjobban a szlovákok és a ruszinok magyarosodtak el. és autonómiát is kapott volna mint2 terület.

2013. szept. 2. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!