Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, hogy a gyerek...

Miért baj az, hogy a gyerek du.4-ig az iskolában nevelődik? Jobb, mintha az utca tenni ezt, nemigaz?

Figyelt kérdés

Becezették szeptembertől úgy tudom, hogy délután 4-ig az iskolák képzett tanárai fogják nevelni a gyermekeket, ettől függetlenül engedélyre el lehet kérni tanítás után, ha van hova hazamennie. Ezzel az iskola utáni káros utcai félrenevelés, züllésnek elejét lehet venni.


Sokan felvetik közületek, hogy ez baj. De kérdezem Én, hogy mi okoból ?



2013. aug. 31. 17:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

"A legújabb diatetikai / táplálékegészségügyi elméletek alapján napi 3 szelet abonettel és fél pohár cukormentes zöldteával egy nem fizikai igénybevételeknek eleget tevő egyén egészségesen el tud lenni hízás nélkül."


Ilyen tudományágak nem léteznek.


Az egyébként pedig igaz, hogy azt a napot túléli ennyi táplálékbevitellel. A többit már nem biztos. Szerintem eléggé el vagy szállva... Ha szerinted 100 gramm műkajával és egy korty festékes vízzel egészséges gyereket lehet nevelni, akkor mondd, ugye nem tiltakozol fennhangon a vegetarianizmus ellen, mert hogy a hús az szükséges és hogy a vegetáriánus étrendben nevelkedett gyerekeknek hiánybetegségeik legyenek.

2013. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
100%

Sok szülő örül ennek ,én viszont aggòdom a gyermekemért.


Most kezdi az első osztályt.


Reggel 6kor ébresztő.

Fél 8-16h-ig iskolában.Fél 5re hazaèrünk lepakolunk, eszik mert biztosra veszem,hogy éhes lesz hiába kap háromszor enni és teszek is be neki,ha épp nem olyan az menzán az étel...

Szeretném én is követni meghallgatni,hogy mit tanulnak,hogyan fejlődik de e közben szeretne jàtszani a barátaival.

Mindenre suli után marad 3òra hossza mert ugye fél8-8kor vacsi ,fűrdés és alvás ,hogy kipihenje magát a következő napra.


Kèrdem èn: Ezalatt a 3òra alatt hogyan oldjuk meg a felsoroltakat ùgy ,hogy ne legyen kimerült a gyerek ?


Ùgy gondolom ez nagyon megterhelő egy 6-7éves gyereknek.

2013. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"A legújabb diatetikai / táplálékegészségügyi elméletek alapján napi 3 szelet abonettel és fél pohár cukormentes zöldteával egy nem fizikai igénybevételeknek eleget tevő egyén egészségesen el tud lenni hízás nélkül."


Hoffman Rózsa te vagy az?


3 szelet műfene és egy kis tea (ami a modern háztartásokban már úgyszint mű) szerinted ellát egy fejlődésben lévő szervezetet egy egész napon át?


Hát kérdező, te sötétebb vagy, mint a Hold sötét oldala. Még ha ezt meg is dupláznánk, akkor se lenne elég energia. Meg mi az, hogy fizikai megerőltetés nélkül? A mindennapos testnevelés be van vezetve, elfelejtetted? A testnevelés óráknak pedig hivatalosan az a célja, hogy kifárassza a gyereket, úgy, hogy lihegjen és verejtékezzen, mert úgy az egészséges. Tudod te, hogy csak egy tesióra mennyi energiát követel a szervezettől? De nem baj Mr. Sötét, ha lesznek gyerekeid (remélem soha, ha vannak akkor kérlek add oda egy normálisabb szülőnek) akkor majd add be így őket, pár hónap is bálna szerű méretre tesznek szert.


Elmondjam miért? Azért mert ez még egy 8 éves gyereknek sem nyújtana fele annyi energiát se, főleg terhelő, folyamatosan testnevelés órákkal. A szervezet ezért szépen tartalék üzemmódba kapcsol, mivel nincs elég étel. Majd amikor estére megcsinált mindent, házimunka (megint fizikai terhelés), otthon segítés (ismét fizikai munka), otthon mivel már este van, és este nem szabad sokat enni, ezért adsz nekik egy kis zöldséget, pár nap és a szervezet érzi, hogy veszélyben van, egy néha visszafordítatlan védekezési mechanizmust kapcsol be, lelassul az emésztés, a gyomor összeszűkűl, és amint pici tápanyag érkezik, csak a 10%-át használja fel, a többit zsírként eltárolja, mivel érzékeli, hogy éhezős időszak jön, és éhezni fog.


A gyerekek izomzata szépen lassan leépűl, mivel nem kap fehérjét a szervezet, és a fehérjéből könnyebb energiát nyerni, mint a zsirból. Mivel nincs fehérje utánpótlás, ezért szépen lassan az izom leépűl, viszont a folyamatosan terhelés miatt, az izomszakadások nem tudnak rendesen regenerálódni, mivel nincs alapanyag (fehérje) hozzá, ami akár ficamhoz, kisebb bénuláshoz vezethet.


De az se megoldás, hogyha húst adsz vacsorára, mert ugyan úgy éhező üzemmódban lesz, és ugyan úgy elraktároz mindent zsírt :D


Vagy menzára is be lehet íratni, az egyszerűbb, ott csak rákot keltő műkaják vannak :D

2013. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
2013. aug. 31. 19:13
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "tanácsok", amik a linkben szerepelnek, csak hatásvadászatra jók. Egy fejlődő gyereknek nem szabad koplalni és diétázni! Nekik tápláló ételek kellenek, vegyesen minden féle.
2013. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
61%
Nem baj, ha négyig benn van a gyerek, ha lefoglalják rendesen és rendes kaját kapnak, nem azt a moslékot, amit szoktak. Én már három éve végeztem a közoktatással, de ha belémtömik sem tudtam volna lenyelni azt az undorító börtönkosztot, de lehet csak én vagyok a finnyás.
2013. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%
Ja az meg a vicc kategória, hogy ha kettő helyett négykor szabadul a suliból a srác, akkor nem züllik el. Ez rohadtul nem ezen a két órán múlik. A züllés a szülőkön múlik inkább, azzal együtt, hogy az iskolának is van benne szerepe.
2013. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

A zöld tea nem mű, hanem egy antioxidánsokban, vérzsírcsökkentő anyagokban gazad, energiafelszabadító hatású és egészséges tea, amilyen kevés van a földön. Az abonett pedig egy teljes értékű tápanyagokkal ellátott egészséges kenyérként funkciónáló étel.


Ezek elegek a gyerekeknek egész napra. Azért érzed te hogy sok étel kell a mindennapokhoz, mert egészségtelenül étkezel és valamivel ellensúlyozni kell ezeket rossz bevitt anyagokat. Ha ezeket eszik, akkor már erre nincsen szüksége. Egész napi padban ülésre ez kiváló !


Orvosk, diatetikusok ajánlásával !

2013. aug. 31. 21:33
 19/27 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Te soha ne szaporodj!!

2013. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Komplikato ***** válasza:
82%

"Elméletben az új törvények szerint a pedagógusok sokkal több pénzt kapnak"


Elméletben. És gyakorlatban? Legutóbb Rózsika néni már óvatosan fogalmazta a tévében, hogy "törekednek rá ne legyen kisebb a fizetése senkinek".

Senkinek nem gyanus?


Javaslom megnézni a 2012-ben eljátszott kamu orvosi és rezidens "béremelés" eredményeit. Most volt róla cikk, hogy sok orvos 80-120.000-re keres kevesebbet HAVONTA, ezért megpattantak külföldre és magánrendelőkhöz, ezért akadozik rengeteg kórházban az ellátás.


A törvényt ami ezt garantálta most igyekeznek gyorsan megváltoztatni ...


"Sokan felvetik közületek, hogy ez baj. De kérdezem Én, hogy mi okoból ?"


Az egyik hülye indok az volt, hogy majd a gyerekek bent mindenféle értelmes dolgot tanulhatnak, szakkörre járhatnak, stb. A "kis" probléma, hogy a nagy "reformban" gyakorlatilag értelmes szakkörök támogatását megvonták vagy nem javasoltak (matek szakkör, informatika, nyelv, stb.), hogy olyan a tanuló szempontjából über fontos dolgokat tegyenek helyére mint a népi-tánc.

2013. szept. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!