Van esély arra, hogy Magyarország a közeljövőben visszafizeti a teljes államadósságot?
" Ceaușescu idején Románia visszafizette államadósságát. Ezzel párhuzamosan a népet olyan nyomorba döntötte aminek még ma is van hatása.
Most megkérdezem: Lenne-e értelme visszafizetni az államadósságot megfelelő fedezet nélkül?"
Nagyokosok csak ezt az egy példát tudják ...
Miért nem Szaud-Arábiát vagy Oroszországot, Kínát, Ausztráliát emlegeted? vagy Svájcot, ahol az elmúlt 3 évben megharmadolódott az államadósság ...
Egy gyenge országnak már 50% államadósság is komoly csődöt jelenthet, lásd Magyarország vagy Szlovénia ...
Románok államadóssága elmúlt 3 évben meg triplázódott még se lehet mondani, hogy szárnyalna a gazdaság... inkább csak ilyen áron tudja hozni a szintet.
Növekedéshez nem kell hitel ...Bőven kitermeli az ország a fejlődéshez szükséges forrásokat, csak jelenleg ez a pénz elmegy a kamattörlesztésre... Ami pedig az államadósság miatt magas . Hiszen a befektetők nagyobb kockázatot látnak egy gyenge ország 80% adósságában, mint a németek 80% adósságában ...
Német cégek behálózták az egész világot, elég csak megnézni hazai gdp hány százalékát termelik meg a német vállalatok..
Nem fogjuk a közeljövőben visszafizetni az államadósságot. Egyszerű az ok, hogy miért:
Államadósság csökkentése: -> adó -> kevesebb fogyasztás -> kevesebb adó jön be -/> =/= adóssságcsökkenés
Ez egy spirál.
Megoldás abban rejlik, hogy egy bizonyos adó %-ot kell fenntartani (nem tudom mennyi lenne az, amennyit még hőzöngés nélkül kifizet egy ember), majd ha az adó fixen megvan, akkor minden eszközt a fogyasztásnövelésre fordítani, amivel nő az adóbevétel is.
Sajnos a politikusaink abban látják a jövőt(jövőjüket), hogy emelik az adót, mert látják, hogy mégse fogy be annyi amennyit vártak (valószínűleg mert csökkent a fogyasztás), és ezért még jobban emelnek rajta. Csak, hogy mint fentebb olvashatjátok, nem ez a megoldás.
Hogy ezt szándékosan csinálják-e, vagy tudatlanok és piacon vették a diplomájukat, azt nem tudom.
államadósság csökkentését egyszerű kiadás csökkentéssel vagy gdp növekedéssel is ellehet érni ... Ehhez nem kell hitel.
Ha 3% alatt tartjuk a hiányt és a deviza árfolyam stagnál, akkor stagnálni tud az államadósság egy stagnáló gazdaság esetén. Ha növekszik a gazdaság akkor képes, jelentősen csökkeni az adósság, mint ahogy volt ez 2002 előtt is csak annyit költöttek egy évben, amennyivel nem nő vagy még csökken is az adósság.
"Növekedéshez nem kell hitel"
Ezzel a logikával nem fér össze az a tény, hogy egy vállalat alapvetően mindig hitelből ruház be, akkor is, ha egyéb forrása is lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!