Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büntednéd e a holokauszttagadást?

Büntednéd e a holokauszttagadást?

Figyelt kérdés

Bár a holokausztattagadás idétlen kifejezés a revizionista a helyesebb.

Vannak emberek akik szerint az éhhalál és a tifuszjárvány a rabtáborlakók halálának okai. Vajon ez bűn?


2009. okt. 25. 16:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Mindenki gondoljon már azt, amit akar! Vagy már gondolatszabadság sincs?
2009. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem hiszem el, hogy Jézus meghalt értem (is) a kereszten, akkor bűnt követek el? Ha nem értek valamit, és ezért nem azonosulok vele, az bűn? Ha tagadom Isten létezését lecsuknak?????


Nonszensz...

2009. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
le kéne már zárni a múltat és elfelejteni az egészet! a jövővel kéne foglalkozni! micsoda ostobaság valaminek a tagadását büntetni!!!! aki ilyeneken gondolkodik azt ki kéne rekeszteni a közéletből!
2009. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
76%
és ha ezt büntetnénk akkor mi lenne a büntetés 1-3 évig? ugyanannyit kapnák érte,mint a gondatlanságból elkövetett emberölésért? vagy többet? szerintem a zsidók elülhetnének a seggükön és örüljenek,hogy élnek,nem kéne zsarolni az egész világot!!!
2009. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%

Kérdésre a rövid válaszom:NEM


Szerintem elképesztő őrület hogy a 21.században képesek a nyugati államok egyfajta "vallási" dogmát alkotni a holokausztból és aki ennek a vallási dogmának valamely részét megkérdőjelezi vagy netán tagadja az egész dogmát,azt eretneknek nyilvánítják,megbélyegzik, büntetik,üldözik,zaklatják,bíróság elé citálják,megkínozzák börtönbe juttatják.


Állítólag szabadelvű demokrácia van ami "állítólag" biztosítja a gondolat-vélemény-szólásszabadságot,mégis nyugaton emberek százai ülnek börtönben vagy bíróságon azért mert véleményük eltér vagy ütközik a hivatalos felfogással a kreált dogmákkal.


Szerintem még a Kádár-féle szocializmusban is több szabadságjog volt mint most.

A Szocializmusnak is voltak hivatalos dogmái,sok.Pl:"a szocializmusban nem lehet gazdasági csőd vagy probléma".

De ott legalább 1986 után lehetett ezt a dogmát cáfolni anélkül hogy megbélyegeznének vagy megbüntetnének.

2009. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
25%
Igen, mert szellemi környezetszennyezést követ el.
2009. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetném. Szerintem csak nőne tőle a gyűlölködés. "Hiszek" benne, hogy megtörtént, lehet, hogy nem pont úgy, ahogy a történelemkönyvekben írják, de a legtöbb történelmi esemény leírásában is vannak pontatlanságok.

Lehetne akár a kommunizmus tagadást is büntetni, meg még sok holokauszthoz hasonló népirtást is, de mivel nincs kilátásban semmiféle ezekhez hasonló kegyetlenség (amire talán buzdítana bizonyos eszmék "istenítése" vagy tagadása), ezért a szólásszabadságot is figyelembe kell venni.

2009. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindenki tájékozódjon, azután formáljon véleményt. Én megtettem, és tagadom a holokausztot. Tagadom abban a formájában, ahogyan el akarják hitetni velünk.
2009. okt. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Erre sokkal frappánsabb válaszom van.Az embereket nem érdekli a számokkal való játék,sokkal inkább arról van szó,hogy az emberek leszarják ezt az egészet.Értem?
2009. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

az miért lenne bűn, hogy egy rég megtörtént dologról valaki másképp gondolkodik, vélekedik? Ez is egy lehetőség...miért? te ott voltál? láttad? gondolom, nem....akkor miért ne gyárthatnál különféle elméleteket, hogy szerinted hogy is történt? a történelem egy nagyon képlékeny dolog...ma még ezt tanulod, ma még ezt hisszük, de holnap már lehet, hogy az ellenkezője bizonyosodik be egy új felfedezés miatt... a történelemben sosem lehetsz biztos, mert nem voltál ott, és nem láttad. Éppen ezért semmi sem 100%, amit a történelem könyvekben olvasol....csupán feltételezések. Szóval azért, mert valaki ezzel tisztában van, miért kellene elítélni? A történészektől elvárják ezt a fajta gondolkodást, hiszen ha nem gondolkodnánk így, sosem jönnénk rá semmire és nem lehetne finomítani a történelemkönyveken.

üdv: egy másodéves történészhallgató

2009. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!