Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell dolgozni?

Miért kell dolgozni?

Figyelt kérdés
Ezt a pár évünket is munkával tölteni.Én úúgy utálom...
2013. aug. 1. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez a kérdés értelmetlen, bárki akinek van 8 általánosa egyszerűen rájön a megfejtésre.
2013. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Mert ha nem dolgozol akkor normális esetben nem lenne pár éved se...ez az életrendje..az biztos, hogy igazságosabb lenne nagyobb fizuval, olcsóbb árakkal és több szabival de hát kérem szépen ez nem az a világ, tetszik nem tetszik..(fúú ez úgy hangzott mintha Orbán mondta volna xĐ)
2013. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem szeretnél enni, akkor nem kell.
2013. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs rajtunk kívül, aki javakat állítson elő helyettünk, illetve szolgáltatásokat nyújtson, amit nekünk csak be kéne zsebelnünk. Addig kénytelen lesz dolgozni az emberiség amíg nem talál helyette egy új réteget (androidok, primitív földönkívüliek) ami dolgozna helyettünk.
2013. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell. Csak lehet, ha szerencsés vagy.
2013. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
azért, mert nem találtál magadnak olyan hobbit, amiből meg lehet élni. így gürcölsz. ha találtál volna, akkor az életed nem gürc, hanem szórakozás lenne. ;)
2013. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Antimod ***** válasza:

Mivel korlátozottak az erőforrások a Földön, ezért mindig is kellett. A kezdetekben vadászni és gyűjtögetni, tüzifát hordani, később társadalmi intézményeket működtetni.


Ami viszont ma van, az tényleg abnormális. Semmirekellő, semmilyen értéket nem előállító vállalatoknál 8-10 órákat robotolni, miközben mások egy percet sem tudnak dolgozni, holott szeretnének.


Szerintem mindenki megtalálná saját számítását valamilyen munkában, itt főleg a mennyiséggel és a minőséggel van a baj: a legtöbben nem dolgozhatnak abban, amit szeretnének (nincs rá kereslet, igény, pénz), és nem annyit, amennyit szeretnének (általában jóval többet).

2013. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 4:

Óóó dehogynem. Már több évtizede van rá lehetőség, hogy egy gyár szinte teljesen magától működjön. Más kérdés, hogy a tőkéseknek ez nagyon nem éri meg.


Példának okáért van a közelünkben egy cserépgyár, agyagbányával összekötve, ahol az utolsó takarítóval együtt max 40-50 ember dolgozik. Évente 20 millió darab tetőcserepet állítanak elő és 90%-a automatizált a gyárnak. Amikor én ott jártam, 5-6 embert láttam "dolgozni" akiknek az volt a feladatuk hogy könyököltek és nézték, hogy mit csinál a gép. Akkor kell csak beavatkozniuk, ha valami gubanc van, ami nagyon ritka.


Még a gyáron belüli mozgatást is "robotokkal" oldották meg, ami ha embert érzékelt maga előtt, megállt aztán folytatta tovább útját, ha tudta.


Rengeteg olyan munka és munkahely van, ahol gyakorlatilag az emberek ugyanazt csinálják, amit egy robot sokkal nagyobb hatásfokkal pontosabban és gyorsabban meg tudná oldani. Csak sokba kerül egy ilyen gyártósor építése és nem éri meg nekik.


Azzal meg ne jöjjön nekem senki, hogy ha csak robotok dolgoznának, akkor miből élne az egyszerű ember... Egy szóval nem mondtam, hogy ez az elavult társadalmi berendezkedés alkalmas lenne erre a modern világra.

2013. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most lehet újdonságot mondok nemcsak a biorobotok végeznek munkát. A minimális agymunkát igénylő feladatokat továbbra is csak emberek képesek normálisan ellátni.


De a biorobotok kivonása a forgalomból nem kivitelezhető éppenséggel a biorobotok miatt. Tudtommal nem elég hatékonyak még ahhoz a különböző önműködő termelési eszközök, hogy nemcsak a beléjük fektetett tőkét hozzák vissza, az eddigi állami sápokat kielégítsék, de még biztosítson az összes munkásnak is megélhetést akinek a leépítésért "felelős". Ezzel a biorobotok is tisztában vannak.


Most adott a kérdés, hogy ezen helyzetben saccperkábé kétmilliárd fölös gyári munkást áldozunk fel a tudomány oltárán, vagy még várunk a teljes gépesítésével egy csöppet és lassabban és óvatosabb fogunk hozzá.

2013. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ami viszont ma van, az tényleg abnormális. Semmirekellő, semmilyen értéket nem előállító vállalatoknál 8-10 órákat robotolni, miközben mások egy percet sem tudnak dolgozni, holott szeretnének. "


Most akkor mondjak olyat, hogy a világ másik 3/4-én (vagy inkább ennél nagyobb részén) az emberek ennél sokkat dolgoznak sokkal kevesebbért. Ázsiában és Afrikában rengetegen napi 14 órákat dolgoznak és egész nap nem keresnek 2-3 dollárnál többet. (Ez itthon kb másfél órás minimálbér.)

És régen még rosszabb volt. Gyermekmunka a gyárakban, napi 16 órában, ingyen robot a helyi birtokos földjén, vagy minimális napszámért 12 órákat sülni a napon.



"Óóó dehogynem. Már több évtizede van rá lehetőség, hogy egy gyár szinte teljesen magától működjön. Más kérdés, hogy a tőkéseknek ez nagyon nem éri meg. "


Igen. Aztán a gépeket ki tartja karban? Az alapanyagot elő kell állítani, oda kell szállítani a gyárba, továbbá takarítani sem robot fog.

2013. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!