Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bevezetik a monoki polgármeste...

Bevezetik a monoki polgármester által "kitalált" szociális kártyát?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Monokon igen,másutt nem.A sok "okos" jogvédő már felemelte a szavát ellene:Alkotmányellenes,törvényellenes stb.

Ha rajtam múlna,csak az lehetne jogvédő,akit köteleznek arra,hogy félévig fogadjon be a házába egy ilyen családot.Adjon nekik enni,inni,a lakásért cserébe pedig tartsák rendbe a háza környékét!És félévig nem rakhatja ki őket az utcára!

Ha majd disznóól lesz a házában,eltűnik minden értéke,utána meggondolná,hogy milyen véleményt mondjon a "jogokról."

Most könnyű nekik "igazságot" osztani,és mindig a bűnözőket védeni.

2009. okt. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
07:34 - egyetértek teljesen
2009. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, menjen, próbálják ki Monokon, és ha a tapsztalatok őket igazolják, a válasz egyértelmű, önmagért beszél.

És időközben lehet folyamatosan korrigálgatni...

DE ki KELL próbálni!

Annyira azért nem gázol bele személyiségi jogokba...

2009. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én is egyetértek ezzel, viszont azon agyalok, hogy lehet majd a kártyákat fogják árulni, vagy a kártyával vehető dolgokat adják el, amik nem fognak a gyerekekhez kerülni, és ugyanott tartunk.
2009. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgyis megoldják, hogy lehessen vele üzletelni..

Én egyébként támogatom az ötletet, és nem értem, hogy egyes embereknek miért habzik a szájuk emiatt.Eleve a segélynek csak a 60%-a megy a kártyára, a többit megkapják készpénzben.Ráadásul szerintem lett volna idejük bizonyítani, hogy ők milyen jól beosztják a segélyüket..

A tévében mondta egy nénike, hogy szerinte ebből csak annak lesz haszna, aki gyártja a kártyákat..hát tényleg hatalmas haszon lesz legyártani pár műanyag lapocskát.

2009. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőt látom:


Eddig fogta az ember a segélyt, elment a kricsmibe, beszórta a játékgépbe meg elitta.


Mostantól meg kell beiktatni a egy plusz kört, bemegy a boltba, vesz valamit, amit elad kp-ért, aztán megy be a kricsmibe és onnan ua.


Ebből nekem az jön le, hogy a boltos jól jár, a kocsmáros meg rosszul, mert mire az ember odaér hozzá, már lesz valamennyi veszteség az eredeti összegből. Az ember gyereke meg tök ugyanott van, mint eddig. Erre megy ez a nagy szájtépés??? Ez "megoldás"? Mire? Hol? :)


Na ha nagyon "igazságos" akarok lenni, akkor két előnye mégis van a dolognak:

1, Monokon olcsóbb lesz az alapvető élelmiszer, ha van kp-d, mert megveheted majd okosba a segélyezettektől. Így a segély egy része visszakerül azokhoz, akik dolgoznak, és befizették az adót, amiből a segély is van.

2, A segélyezettek megtanulnak kereskedni, számolni, beosztani, tehát élelmesebbek, tanultabbak lesznek. :D :D :D

2009. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem tökéletes megoldás a szociális kártya, de még mindig jobb, mint a semmi. Egy szenvedélybeteg annál nehezebben szabadul meg a szenvedélyétől, minél könnyebben tud hódolni neki. A szociális kártya megbonyolítja a dolgát ezen a téren. Amíg levásárolja a rajta található összeget, és megpróbálja értékesíteni az így szerzett árut, addig legalább lesz alkalma meggondolni a dolgot. Ráadásul, élesebben is fog szembesülni ezentúl a ténnyel, hogy a társadalom nem nézi jó szemmel azt az életmódot, amit folytat.

Ugyanígy, megnehezíti az uzsorások dolgát is ez a megoldás. Nem teszi lehetetlenné, hogy beszedjék a pénzeket, csak megnehezíti. De ennyi elég ahhoz, hogy vissza húzódjanak. A Vám- és Pénzügyőrség sem teszi lehetetlenné a drogkereskedelmet, csak visszaszorítja. Ez viszont bőven elég a létjogosultságához.

De van egy harmadik előnye is a kártyának. Segít kifehéríteni a gazdaságot. A szociális támogatás címén kiutalt pénzek ugyanis ilyetén formán csak az ellenőrzött keretek között működő gazdasági aktorokhoz kerülhetnek az első fordulóban legalábbis.

2009. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy eladja,de basszus legalább meg van nehezítve a dolga. A személyiségi jogokról meg annyit, hogy aki az én pénzemből él, eszik, iszik, lakik, dorbézol, arról miért is ne tudhatnék?
2009. okt. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!