Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó az, ha az átlag ember...

Mire jó az, ha az átlag ember is politizálhat? Mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert joga van beleszólni az átlagembereknek is abba, hogy mi történik vele.

Amúgy meg annyit tudok neked mondani, hogy ha kinevezünk egy külön arisztokráciát, akiken kívül más nem szólhat bele a politikában, akkor ezek az emberek nagyon gyorsan a társadalom nyakára ülnének és uralkodnának a többi ember felett a saját céljaikra és saját jólétük megteremtésére használnák fel az egész lakosságot.


Mondjuk valamilyen szinten most is ez van nálunk, de legjobban Észak-Koreában tudod megfigyelni azt, amit te szeretnél. Ott aztán tényleg nem szólnak bele az átlagemberek.


Te úgy közelíted meg a dolgot, hogy biztos lenne egy külön kiválasztott réteg, egy elit, akik felsőbbrendű intelligenciával és becsülettel vannak megáldva és ők majd helyretesznek mindent. Azonban ez az esetek 99,9%-ában nem így sül el...

2013. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*hogy mi történik velük.
2013. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jujjjj... remélem nem komoly a kérdés :) (vagy csak valami magyar/töri házifeladathoz kell)


A politikusoknak semmiféle kiváltsága nincs. Nem magasabb rendűek, nem értenek jobban az igazsághoz (sőt, ők vannak csak kitéve igazán a korrupciónak).


Az átlagember az, akiért a politikusok léteznek. Csak az átlagembert lekötik a mindennapok teendői. Ezért van jelenleg demokrácia, aminek a lényege, hogy az átlagember választ képviselőt. De fontos, hogy ez a képviselő megfelelő legyen. Manapság egyre nehezebb jó képviselőt választani, sőt, sokak úgy gondolják hogy a rendszerünk megköti a képviselők kezét, ezért magán a rendszeren kellene változtatni (kérdés, hogy mit, hogyan). Ezért jobban belefolyik az ember a politikába, ami természetes, és nagyon helyes.


Korábban kizárólag az arisztokrácia feladata volt a politika, de ezekről az emberekről feltételezték, hogy "jobbak", mint az átlagember. A probléma az volt, hogy az arisztokraták végül vérszerint örökítették tovább a hatalmukat, és a végén egyáltalán nem voltak jobbak, mint az átlagember. Így utólag legtöbben úgy gondoljuk, hogy elkerülhetetlen, hogy az arisztokrata előbb utóbb a saját vérszerinti utódait fogja preferálni, ezért hagytunk fel ezzel az 5lettel szinte teljesen.


Meg vannak helyek, ahol diktátor van ugyebár, itt általában nagyon szar volt a helyzet, és végül jött egy ember, aki "rendet" csinált. A diktátorok nem adnak opciót más embereknek politizálásra, erőszakkal politizálnak. A diktátor szemszögéből nézve ilyenkor megoldódnak a problémák, csak általában új problémák keletkeznek ilyenkor, amit a diktátor már nem lát, vagy nem tart elég fontosnak.

2013. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én inkább a szocialista puha diktatúrára gondoltam, ami az 1960-as évek közepétől/végétől egészen a rendszerváltásig fennállt. :D Ha már azt írod/írjátok, hogy gondoltam valamire. :-)

Amúgy köszi a válaszokat. :) :D

2013. júl. 22. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:

mert nem feletted történik a politika, hanem veled


a te pénzed, a te sorsod, a te választásod, a te felelőséged, a te kötelességed, a te életed

2013. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Antimod ***** válasza:
95%

Az átlagember - a jelenlegi rendszerben - csak úgy érezheti, hogy ő dönt a folyamatokról. Valójában a folyamatok nagy részét és valós célját nem ismeri, csak annyit belőle, amit a média elé tálal. Legalább kétszintű manipuláció zajlik:


1. Politikusok -> média

2. Média -> átlagemberek


Könnyen lehet, hogy egy-egy párt felsőbb vezetése (vagy bizonyos körei) úgy érvényesítik az akaratukat, hogy dezinformációval vagy félrevezetéssel győzik meg a frakciójukat. Ez lehet egy harmadik szintű manipulációs lépcső, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy az adott politikusokat milyen lobbi mire és miért veszi rá.


Az átlagembereket továbbá lekötik a napi teendői, 8 óra munka, háztartás, adminisztratív hülyeségek, szórakoztatóipar, stb., hogy rábízza a politikusokra, és elsősorban érzelmi alapon, vagy a rendelkezésre álló, igen szűk információmennyiség alapján választ négyévente pártot. Ezt csúfolják demokráciának, voltaképpen nem sok köze van hozzá, legfeljebb a látszat van meg.


Ha kizárólag az átlagemberekre volna bízva a döntés, akkor elsősorban csak rövidtávú célok valósulnának meg. Aligha lehetne Pista bácsit vagy Mary nénit rávenni arra, hogy mondjon le a hátralévő 10 évében a nyugdíjemelésről azért, hogy 25 éven belül megtérülő energiaforrások legyenek az országban. Ez a nagy átlagra igaz, nyilván vannak más emberek is, de tartok tőle, általánosságban kevesebben.


A jelenlegi rendszer azért rossz, mert elsősorban a nagy gazdasági érdekszövetségek mozgatják a szálakat az ún. nyugati világban, lobbitevékenységen keresztül. Ahol a pénz, ott a hatalom, és ahol a hatalom, ott még több pénz lesz. Ördögi kör, amelyből per pillanat nem látszik a kiút.

2013. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A politika az átlagember számára leginkább kártékony. Semmi másra nemjó, minthogy mesterségesen ellentéteket uszítson az emberek között. Így a demagóg nyerészkedő férgek bármire rá tudják venni az embereket...
2013. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a kérdésednek sokkal inkább nincs értelme.

A poltika jelentése eredetileg közélet illetve közügyek, és a társadalom minden emberére vonatkozik. Az hogy az elmúlt évtizedekben a poltika ennyire mocskos lett és eltávolodott a hétköznapi embertől, az eddig pártok hibája. Vonának ebben is igaza van. Újra közel kell hozni a poltikát és és ahétköznapi embereket! Ez csak így működik, Hajrá Jobbik Szebb Jövőt Mindekinek! Pacsi!

2014. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!