Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez a nagy zsidó...

Miért van ez a nagy zsidó hisztéria Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 21:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Mondtam egy szóval is, hogy büdöszsidó?

Nem.

A zsidókra viszont jellemző amit leírtam.


Van egyfajta felsőbbrendűségi tudatuk, majdnem, mint amilyen a náciknak volt, csak a zsidók kevésbé feltűnően csinálják.


Őszintén megmondom, hogy nem szeretem őket.

Főleg a magyarokról alkotott véleményük miatt, Magyarországhoz való hozzáállásuk miatt.

Illetve ,a legtöbb zsidó támogatja politikailag elég "érdekes" nézeteket vall és támogatják a deviáns viselkedést és itt nem a homoszexualitásra gondolok.

2013. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
*****Illetve ,a legtöbb zsidó politikailag elég "érdekes" nézeteket vall és támogatják a deviáns viselkedést és itt nem a homoszexualitásra gondolok.
2013. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%

Jellemző abból a szempontból, hogy sokan tagjai az értelmiségi rétegnek és a különböző pénzügyi köröknek, csak a viselkedésük nem éppen a zsidóságukból ered, hanem a körülményekből, és bizony ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy zsidó, vagy nem, mert a többi emberre is igazak ugyanazok az univerzális igazságok. Azért idegesít ez a zsidózás, mert ez nem csak a zsidók sajátja.

A legtöbb nemzet, nemzetiség szintén azt gondolja, hogy ő az atyaúristen, többek között mi is, szerintem ezzel nincsen baj.

A magyarokról alkotott véleményről csak annyit tudok, hogy előszeretettel mondogatják, hogy antiszemiták vagyunk, de ezen különösebben nem lepődöm meg, főleg akkor nem, amikor minden nap ezen az oldalon látok valamilyen zsidós kérdést, illetve jó pár zsidóval kerültem olyan helyzetbe, amikor nem éppen kellemes hangnemben emlékeztek meg a vallásukról/nemzetiségükről. Nyilván ők is átesnek a ló túlsó oldalára bizonyos helyzetekben, de ahogyan mi sem, ők sem feddhetetlenek.

Ha a politikai nézetekkel kapcsolatban a liberalizmusra gondolsz, azért ez érthető, hiszen ahol valamennyire is konzervatív volt a hatalom, ott sosem jártak jól: a feudalizmus idején, numerus clausus, nácizmus, nyilasok. Ugyanez igaz a kommunizmusra is. Itt is vannak túlzások, például Horthy szerepével kapcsolatban a világháborúban, de azért köztük is vannak jó páran, akik tisztában vannak az egykori lehetőségekkel a VH idején. Ellenben a liberális szellemiség korában, így a szabadságharc, a kiegyezés utáni emancipálás idején fokozatosan egyenjogúnak ismerték el őket, és sokan asszimilálódtak is. 1848-49 között sok zsidó pénzelte a szabadságharcot, és nem egy zsidó harcolt, mint honvéd, Magyarországért, és persze a jogaikért, ami az addigi rendszerben nem volt biztosított. Így azért valamennyire érthető, hogy miért inkább a liberalizmust támogatják, ha erre gondoltál, ha nem, akkor ez a kis monológ ezen részre tárgytalan.

Szerintem békélni kellene a két népnek, mert szerintem evidens, hogy a zsidók jó része is ugyanezt szeretné, sokan ugyanúgy magyarnak vallják magukat, ugyanúgy hozzájárulnak a közösségi célokhoz, másrészről pedig nem a vallást kellene vizsgálni, mert véleményem szerint nem ez a probléma gyökere.

2013. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Részben a liberalizmusra is , ugyanis a zsidók inkább a szélsőségesebb ,őrültebb típusát támogatják a liberalizmusnak.

Én nem vagyok őskeresztény, szuperkonzervatív, de van amiben nem tudok liberális nézeteket vallani.


Én is értelmiségi leszek vagy ha úgy tetszik diplomás, de nem viselkedek úgy.


A családomban senki nem szereti őket,de nem nevelték belém ezt, csak látom miket csinálnak.

Nemzetközileg minden elvan nekik nézve és elfogultak velük szemben a múltjuk miatt.


Még egy dolog,a zsidóknak köze van a cigánykérdéshez.Azon a zsidó kongresszuson is szó volt róla amit Budapesten tartottak ,természetesen ez a kongresszus is egy kis provokáció volt a részükről.

Mi más lett volna?


Magyarnak vallják magukat?

Hát persze, amikor semmi probléma és minden tökéletes.

Amikor baj van akkor hirtelen kisebbséggé változnak.


Gyakran provokálják az embereket a TV-n, médián keresztül.

A jó múltkor, az egyik tolerancia központokat akart építtetni az országba, természetesen állami pénzből.

Vagy ott a MÁZSIHISZ vezetője, aki a magyarok múltjával foglalkozik, de a sajátjával nem képes elszámolni, ugyanis a pali egy ávós volt.


Van még egy tucatnyi dolog.

2013. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Olvasd el a talmudot!
2013. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A politika pártoknak idállis célpontjai. Sokan vannak pénzes kőrőkbe máss a vallásuk. Egy rakat ösz esküvés van róluk. Ha elbaltázvallmit a kormány eájuk foghatják és kampányolnak vellűk.



A zsidók meg a kárpótlásért hisztiznek.

2013. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

tegnap 22:16

"Ugyanazon feltételek mellett bármelyik ember ugyanazt a viselkedést produkálja,..."


Ezt ugye nem gondolod komolyan!!! Akiben erkölcsi GÁTlás van, az nem tud egy bizonyos szintnél feljebb jutni soha (GÁTolva van), és nem a tehetségtelensége miatt, hanem a lelkiismerete nem engedi, hogy bizonyos dolgokat megtegyen, hiába lenne rá lehetősége. Valaki meg szemrebbenés nélkül megteszi. Az csak a gazemberek önámítása, hogy "más is ugyazezt tette volna a helyemben"! (Más kérdés persze, ha valakit kényszerítenek valamilyen módon, mert akkor tényleg nincs más választása. De a puszta haszonszerzés nem mindenkinek elsődleges vágya, ezt el kell tudni fogadni. És ezt most nem a zsidó-nemzsidó kérdésre vonatkoztatva mondom, hanem úgy általánosságban, a fent idézett mondatodra reagálva.)

2013. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

00:11

Nem tudom, hogy melyik szélsőségesebb vonalra gondolsz igazából, ezt fejtsd ki majd kérlek.

Szerintem az antiszemiták 99%-a nem a zsidó értelmiségit veti meg, hanem inkább a pénzügyi vezetőket, a befektetőket, politikusokat stb., akik meg igen, azok általában arra vezetik vissza, hogy a zsidók uralta értelmiség újratermeli a zsidó értelmiséget, tehát nem egyfajta zsidó viselkedésre.

Itt pontosan nem értem,csak sejtem, hogy Izraelre gondolsz. Izrael különböző visszaéléseit csak azért nézik el, mert Amerika erős támogatójuk, tehát általánosságban van egy erős hátterük. Észak-Koreát sem rohanták még le, mert ott van mögötte Kína, holott azért lenne miért, és nem zsidók. Itt sem a zsidóságon van a hangsúly.

Az, hogy a zsidók elítélik a cigányokkal szembeni rasszizmust (ha jól emlékszem ez történt, bár javíts ki, ha tévedek), önmagában még nem szül cigánykérdést, bár ezt a témát most mellőzük, mert ezzel egy újabb kérdést járnánk be, és reggelig írhatnám a monológom.

A baj általában akkor adódik, mikor egyes magyarok a zsidókat zsidó származásuk miatt elítélik. Teljesen természetes, hogy egyébként a zsidó gyökerekkel, illetve vallással rendelkezők ilyenkor hangsúlyozzák a zsidóságukat. Ez szintén bárhol így van. Nem tudom, hogy milyen más bajra gondolsz.

Az miért provokál, hogy tolerancia központokat akarnak építeni? Maximum azt "provokálja", aki ezzel nem ért egyet. Amúgy általánosságban milyen provokációra gondolsz? Ez a MAZSIHISZ-es dolog... Ez megint emberi tulajdonság: "Más szemében a szálkát, a sajátjában a gerendát sem veszi észre", mint ahogyan sok magyar elfeledkezik pár dologról a történelmünkkel kapcsolatban, például az erőszakos nemzetállam eszméjéről, vagy a környező országok az erőszakos románosításról, vagy a Benes-dekrétumokról.

08:26

Elolvasom, és vajon mivel fogok többet találni benne, mintha elolvasnám akár a magyar királyi dekrétumokat, vagy más európai királyok rendeleteit?

12:18

Az azonos feltételeket nem csak a pozícióra értettem, függ ez sok minden mástól is. Mindenesetre az emberek viselkedésében vannak bizonyos minták, amely az adott feltételen fennállása esetén a vizsgált csoportra jellemző, de nem kizárólagos. Önmagában ez nem szentesíti a tettet, én ilyet nem is mondtam.

2013. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!