Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor diktatúrát épít?

Orbán Viktor diktatúrát épít?

2013. júl. 12. 14:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%

"Magyarországon nincs diktatúra.

Aki ezt mondja, az még nem élt abban."


Ma is mind abban él.

2013. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

"nagyon nem értek egyet a diktaturával de Romániában már sokan vissza sirják a diktátort, mikor le lőtték Romániának tartalékai voltak most meg elvan adósodva és ott is mindent eladtak"


Én meg tökéletesen egyet értek vele, hiszen a demokrácia alapból nem életképes, viszont a személyt kifogásolom.

2013. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Nem épít.

Magyarországon nincs diktatúra.

Aki ezt mondja, az még nem élt abban."


Ennel ez egy kicsit bonyulultabb! Valasztasok voltak a 89 elotti Mo.-on is, annyi volt a különbseg, hogy csak 1 part volt. Ez egy fontos különbseg, de azt remelem nem gondolod, hogy mert Oroszorszagban nincs betiltva minden part 1 kivetelevel, attol mar önmagaban demokratikus. Nem csak a ket polus van, demokracia es diktatura, hanem vannak mindkettonek arnyalatai. Az Orban kormany ideje alatt ezen az egyenesen a diktatura iranyaba tolodott el az orszag berendezkedese. Gondolom-e azt, hogy Mo.-on diktatura van, ill. lesz? Nem, de a demokratikus intezmenyek lebontasa, es az egyre erosebb központi, allami kontroll sok területen erezheto. Eros allami kontroll persze nem csak nemdemokratikus orszagokban van, de az a forma ahogy az Mo.-n kezd körvonalazodni, aggodalaomra ad okot.

2013. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Dick Esmen ***** válasza:

Még nincs diktatúra de már demokrácia sincs.

Viszont Molnár F. Árpád egy elmebeteg.

2013. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem Orbánt. De azért gondolkozz már.

A diktatúra az amit Hitler, meg Sztálin csinált és ami van Észak-Koreában.

2013. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
28%

Én meg homokvárat :3


Amúgy még mindig inkább ő építsen, mint Libajnai vagy Gyurszemedkilővőm Feri...

2013. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Joe Makepeace ***** válasza:
50%

Valaki említette, hogy nem jó a demokrácia! A legjobb!

Nemhogy nem találtak ki ennél jobb megoldást, de nem is fognak soha! Megmérettetés, majd győzelem, vagy veszítés! Kormányzás, vagy ellenzékben történő politizálás! Anno azt szajkózták, hogy "mi még csak tanuljuk a demokráciát", és ahogyan elnézem a Magyar NÉP, valamint a (magyarországi) jobboldali politikusok ma sem tudják még mit is jelent ez... (de végülis "csak" 23-24 év volt eddig, hogy tanulgassák!

A diktatúra amúgy a legprimitívebb, semmit nem érő, dilettáns politikusok kedvenc berendezkedése, ugyanis onnantól nincs ellenfél/ellenség, kvázi "én vagyok az oberokos", tapsikoljatok nekem, mert "mindenki ezt akarta, nem?"...


Válaszom a kérdezőhöz:


Hülyeség lenne bárkinek is azt állítani, hogy ma Magyarországon diktatúra van, mert nincs az!

Viszont a hatalommal való visszaélés az van!

Egyébként, hogyha utánagondolunk egy picit jobban, akkor láthatjuk, hogy még Mahmoud Ahmedinejad hatalma és "uralkodása" napjai is meg vannak számlálva, ugyanis egy hónapja DEMOKRATIKUS választások keretei között megbukott, és augusztus 4.-én még ő lesz az iráni elnök, és 5.-én már nem, hanem Rohani...

Ettől függetlenül a széles nagy világ diktátorként emlegette, emlegeti, és fogja is emlegetni Mahmoudot! Ilyen ez...

Szerintem ahogy Horthy idejében volt itt, egy "király nélküli királyság", most van egy "diktatúra nélküli diktátor"...

Egyébként azt jó lenne a jövő évi választás(ok??) előtt mindenkinek megszívlelnie, hogy az említett iráni elnökválasztáskor nem kétharmad volt, hanem abszolút többség, tehát több mint fele az érvényes voksoknak, és 50.67%!!! azaz ötven egész hatvanhétszázad százalék! Tehát nem ártana mindenkinek elmenni jövőre, és (lehetőleg) nem érvénytelenül szavazgatnia, ész nélkül!

2013. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2013. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A demokráciának vannak bizonyos hátrányai.


Ez pedig a pozitív diszkriminálás.

A pártok kiválasztanak csoportokat és azokat pozitívan diszkriminálják.


Például:családosok, nyugdíjasok , cigányok ,melegek...stb


Ami az egyiknek pozitív az a másiknak negatív diszkrimináció.


Undorító, hogy a pártok mire képesek a szavazatokért.

2013. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!