Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet erről népszavazás?...

Hogy lehet erről népszavazás? (trafikosok profitja)

Figyelt kérdés

Népszavazásra gyűjtenek aláírást arról a kérdésről, hogy mennyi legyen a trafikosok profitja? Ez nem sérti a vállalkozás szabadságát? Nem védem a mutyitrafikokat, bár az ott dolgozók már sok esetben nem mutyiznak (Sógor-koma elnyerte a trafikot és felvesz egy átlagembert alkalmazottnak, ő meg csak besöpri a profitot, aminek egy részét fizetésként oaadja az alkalmazottjának.)


Ha erről dönthet népszavazás, akkor az ingyen sörről miért nem? Na meg jogilag is érdekesnek tartom a dolgot.



2013. júl. 11. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ilyesmire össze lehet elég aláírást gyűjteni, mivel napi politikai botrány ügy. Persze a munkavállalók jogairól szóló papírt alig írta alá valaki.
2013. júl. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Rezsicsökkentés óta tudjuk hogy itt bármi megtörténhet.
2013. júl. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Népszavazásra gyűjtenek aláírást arról a kérdésről, hogy mennyi legyen a trafikosok profitja?"


1. Egyenlőre még nem gyűjtenek semmiről se áláírást mert még nem emelkedett jogerőre a határozat.

2. Nem arról akarnak aláírást gyűjteni, hogy mennyi legyen egy trafik profitja, hanem arról, hogy mennyi legyen egy cigin az árrés.

3. Ha ezt jogilag érdekesnek tartod akkor azt nem tartod érdekesnek, hogy most is van jogaszabály ami 10%ban maximlizálja az árrést?

4. Az nem sérti a vállakozás szabadságát, hogy ha mondjuk jövöre (vagy 10 év múlva) én cigit akarok árulni akkor nem árulhatok, mert a kormány ezt a jogot először elvette minden felnőtt magyar állampolgártól, majd pedig évtizedekre előre kiosztotta a talpnyalóinak?

2013. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hatósági áras termékeken az állam határozza meg az árrést! Így nem az állam és a trafikosok egymás közti ügye lenne ez? Miért fáj az egyeseknek, ha a bűzrúdfüggőségükön az államon kívül még keres valaki? Ugyanis ezzel nem a trafiktulajdonos fog szívni (jól tudjuk, hogy egy trafikis sokszor féltucatnyi boltot is üzemeltet), hanem az alkalmazott, aki fizetést kap, és sokszor csak egy kisember. (Ugyebár az állam támogatja a kismamák, munkanélküliek, pályakezdők foglalkoztatását), így azt fognak felvenni, de ha az árrés kicsi, akkor csak minimálbéren, tehát pont a kisember szívja meg, mert a trafikosnak így is marad pfofitja, ha elég sok boltja van.

Ahol meg nem nyerő trafikosnak lenni, ezért nem kormányközeli ember fog trafikozni, ott meg felkopik majd az álla, a nikotinfüggők meg utazgathatnak, vagy vehetnek illegálisan cigit, támogatva ezzel a feketegazdaságot.

2013. júl. 11. 14:02
 5/8 ConnectCare ***** válasza:
60%

Ha azt elfogadjuk, hogy a 10%-os árrés jogszabályba írható, akkor azt is el kell fogadnunk, hogy erről népszavazás írható ki.


Az emberek elvesztették a vállalkozáshoz való joguk a dohánytermékek árusítására vonatkozó részét, a dohányosok jogait folyamatosan csökkentik és az egész dohánybolt-rendszer sok tekintetben erősen kritizálható. Az emberek ezért próbálnak keresztbe tenni ennek a rendszernek. Bevallom őszintén, hogy én is köztük vagyok, bár nem dohányzom, de az ablakom előtt van egy cégtábla, ami eddig egy ékszerbolté volt és nem zavart, most viszont már egy dohánybolté és így hirtelen elkezdett zavarni és kérni fogom a leszerelését, mert "rontja a szabad kilátást".


De én pl. miért nem vagyok tekintettel a dohányboltosra, aki egyébként jogszerűen jár el?


Azért, mert szerintem a mostani rendszerbe pályázni erkölcstelen dolog volt. Aki pályázott, az tudta, hogy a pályázatával hozzájárul egy jogelvonó rendszer kialakításához. Elvek szintjén szerintem nincs különbség a trafikért pályázás és a holokauszt után zsidók által hátrahagyott házba jogszerű beköltözés közt. Mindkettő jogszerű volt, de mindkettő vitatható erkölcsileg.


Én emiatt a jogelvonás miatt fogom támogatni az alacsonyabb árrést, más meg vagy ezért, vagy azért, mert többet kell sétálnia cigiért, vagy mert csak simán hülyeségnek tartja az egész dohányboltosdit stb.. De az egész szavazás alapja a nemzeti dohánybolt-rendszer iránti ellenérzése a társadalomnak.

2013. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Hatósági áras termékeken az állam határozza meg az árrést!"

A cigi nem hatósági áras termék. (A gáz pl az)


"Miért fáj az egyeseknek, ha a bűzrúdfüggőségükön az államon kívül még keres valaki?"

Azért mert ez egy zárt "kaszt". Ha bárki kereshetne ezen akkor lenne, jogszerű és etikus. Így hogy csak a kiválasztott Fideszesek kereshetnek a cigin, így talán joggal fáj az emberek tulnyomó többségének, hogy a kiválasztottak jól kereshetnek ezen.


Ha ennyire nem nyerő dolog 3,33%on trafikozni akkor meg kell szüntetni a koncessziót, engedni kell mindenkinek, hogy cigit árulhasson és akkor nézzük meg, hogy valós piaci körülmények közt hogy éltek majd meg.

2013. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki szervezi a népszavazást? talán a multik
2013. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha megszűnne a trafikrendszer, akkor megint mindenki árulhatna, de az sem lenne jó, mert az eddigi rendszerben túl könnyű volt cigihez jutni! :(
2013. júl. 12. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!