Mit lehet tenni az off-shore vagyonokkal?
Olvastam itt is és máshol is, hogy jelenleg kb 250 milliárd dollár van Magyarországról kivonva és adóparadicsomokban elhelyezve. Ez rengeteg pénz, az államadósságunk kb. két és félszerese, az éves GDP-nk kb. 2-szerese.
Ez a hiányzó összeg mennyire befolyásolja Magyarország jelenlegi teljesítményét? Ez lehet a fő ok? Miért nem tesznek ellene semmit a politikusok? És az embereket miért nem érdekli a téma?
El lehet mondjuk kobozni vagy például lehet új pénzt forgalomba bocsátani, amivel teljesen 0-ról indul a gazdaságunk?
Ha a tulajdonos nem hozza haza, akkor túl sokat nem lehet vele kezdeni.
Elkobozni nem tudod, mivel a külföldi állam/bank nem fogja csak úgy átadni, mivel azzal gyakorlatilag saját magát ásná el. Az új pénzzel meg nem 0-ról indul a gazdaság.
Ezt 20év allat halmozták fell.
A pulitikusaink jó része ijen hejen tartja a pénzétt.
Ha karhatalmi eszkőzőkell sikerülne elveni akor senki nem akarna mo.n befektetni mert féltené a pénzét befektetők nélkül ősze esik a gazdaság.
csak ara lehetne lépéseket teni hogy kevesevet tudjanak mostantol ki vini nem cagyok jogász nem tudom hogy mijen tőrvényeket kéne ehez meg változtatni a magán tuéaj don tiszteletben tartása és ezáltal a befektetői bizalom megtartása miat.
Egy globálisan gerjedő probléma, amit a neoliberalizmus és a globális kapitalizmus hozott létre. Helyileg nem lehet igazán racionálisan kezelni. Persze vannak lehetőségek.
Pld ha egy cég offshore hátterű vagy offshore cégekkel áll kapcsolatban akkor kizárni a legális szférából amíg a viszonyait nem rendezi. Az offshore nem illegális vagy fekete ma még. Hiszen nyilván a legerősebb országoknak eddig nem volt érdeke fellépni ellene. Ma már nekik sem kedvez, az az nemzetközi porondon kellene feszegetni a témát. Pld az Eu közösen alakíthatná úgy a jogalkalmazást hogy a legális vállalkozói szférában ne tevékenykedhessenek.
Semmit nem lehet tenni. Kizárni se lehet az ilyen cégeket az üzletből, mert 95%-uk érintett, nem csak off-shore, de egyéb adóoptimalizálási módokon.
Egy Kajmán-szki számlára könnyen rávághatod azt, hogy offshore, de arra már nehezebben, ha az Apple 1mrd-nyi amerikai adót nem fizet ki, mert az írországi leányvállalatának leosztja jutalékként (ahol az EU legkedvezőbb adózása van). Minden nemzetközi óriáscég európai központja ezért Dublin, és sok esetben az amerikai anyacég komoly bevélrészesedése is átfolyik rajtuk. Az is adóoptimalizálás, de nem tiltható, mert ennyi erővel tiltsuk be a multinacionális vállalatokat is.
Nincs egy jól meghúzható vonal, hogy mi a tiltandó offshore és mi az engedélyezhető okos könyvelés, amiből a Pwc, Deloitte, KPMG és társaik dollármilliárdos bizniszt faragtak.
Olyan országok pedig mindig lesznek, akik a magánjogok élharcosaivá válnak 1 hét alatt, amint megtudják, hogy mekkora részesedés járna nekik a buliból. Annak semmi értelme, hogy rászállunk 10-15 országra, hogy 10-15 másikba költözzenek gyorsan át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!