Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiből van itt több? (többi lent)

Kiből van itt több? (többi lent)

Figyelt kérdés
Jobbikos, MSZP-s, Fideszes, LMP stb ?

2013. júl. 8. 10:35
1 2
 11/13 Pro Patria ***** válasza:

Kedves Berta Wooster!


Ezek a tanulmányok a szokottnál is kevésbé reprezentatívak. Ugyanis itt túl sok a "változó" az egyenletben (amikor csak annyit kérdeznek, "Ön kire szavazna?", és 2500 ember alapján mérlegelnek, még ott is van +/- 5% eltérés, és emiatt egy-egy felmérés között akár 10% is lehet a differencia).


Itt viszont számos más pontra kérdeznek rá, ami még tovább lehetetleníti el, hogy általános, az egész országra vonatkozó képet kapjunk, hiszen nem egyforma az érettségik eloszlása, vannak kiemeltebb, elmaradottabb helyek, és a véletlenszerű szűrés nagyon torz képet adhat.


Ráadásul ez pontosan az a felmérés, ahol "bemondás" alapján készül minden. Leellenőrizhetetlen. Ezért nem szeretem az ilyenekkel való érvelés. Ahány linket eddig megnyitottam, _mindegyik_ más eredményt közölt. A tiedével szöges ellentétben lévőt is.

Melyik az igaz?


Nem tudjuk, ezért kár is ilyet érvként akárkinek akárki orra alá dörgölni egy vitában.

2013. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves Pro Patria!


Nagyon jól tudom, hogy bármely felmérés, tanulmány, vagy statisztika reprezentativitását és kutatási módszereit lehet vitatni. Ezek általában mégis előkerülnek egy-egy témában, a magánvéleményeknél erősebb érvként.


Például a jobbikosok is előszeretettel hivatkoznak mostanában egy felmérésre, miszerint az egyetemisták körében a Jobbik a legnépszerűbb párt. Ez alapon csúsztatás, mivel az a felmérés _csak a biztos szavazók körét_ vizsgálta. Az elemzés során pedig azt is észre kell venni, hogy az előny minimális: csupán 4% a 2., és 9% a 3. helyezetthez képest (33, 29 és 25%). A kutatási módszerek is kétségekre adnak okot.


Tehát az eredmények vitathatók, de jobb híján mégis élünk ezekkel, adott esetben pedig elemezzük is a forrásokat.


Itt a 9. válaszoló egyszerűen csak hivatkozott egy meg nem jelölt forrásra, ami pusztán ellentmondás az én válaszomra. Az _általa kért_ linket, azaz a saját hivatkozási alapomat bemásoltam, az ő részéről viszont eddig elmaradt az alátámasztás.

2013. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Miután itt néhányan jól ledorongolták egymást - persze szokás szerint a "miért? - csak!" stílusban, már csak azon tűnődöm: ha bekövetkezne az a képtelenség, hogy a jelenlévők megegyeznek valamiben (tehát már tudjuk, kiből van több), abból vajon milyen következtetést vonna le a kérdező. Már tudniillik, ha a kérdésére elfogadható választ kap, az mire indítja - mert az ember valami ilyen ok miatt kérdez.
2013. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!