Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van szükség kisebbségekre?

Miért van szükség kisebbségekre?

Figyelt kérdés
Ne legyen a politika szemében magyar, szlovák, szerb, roma. Minden állampolgár legyen egyenlő, legyen megtiltva hogy bárki a kisebbségi létet használja fel pro és kontra. Nem lenne ez igy mindenkinek egyszerübb?
2008. jún. 23. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
hát nem. gondolj bele: ha te pl kiköltöznél kínába, akkor jobb lenne ha automatikusan kínai lennél?
2008. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez különösen gond, mivel sokan nem önszántukból kerültek kisebbségbe, hanem a történelmi határváltozások, háborúk folyamán. (Értem ez alatt za EGÉSZ kárpátmedencét). Az ember viszont szereti megőrizni a hovatartozását és ha mi nem hagyjuk hogy a nálunk lévő horvátok/szerbek ezt megtegyék, akkor hogyan várjuk el ezt tőlük?


Egyébiránt az államnak MINDEN állampolgár számára kell biztosítani a normális életlehetőséget és a méltóságot, és ez nem csak azt jelenti, hogy Nemzeti vágtát rendezünk a magyar virtus éltetésére a magyar anyanyelvű ÁLLAMPOLGÁROK számára, de segítünk, hogy pl a horvát anyanyelvű ÁLLAMPOLGÁROK is őrizhessék saját kultúrájukat. Alapból nincs ezzel semmi baj, felénk sok horvát él (vas megye) és pl. nagyon jó zenés esteket tartanak az együtteseik (nem utolsó sorban állami támogatásból). Sajnálnám, ha nem lenne.


Ez a dolog mindig ott durvul el, amikor a barbár köcsögök próbálnak visszaéli a demokráciával. És bár barbár köcsögök mindenhol vannak, sajnos egy kisebbség különösen bővelkedik bennük és emiatt van, hogy az embereknek nem mindig tiszta, hogy mi a különbség a kisebbségek (amikkel semmi gond nincs) és a barbár köcsögök (akikkel rengeteg a baj) között.

2008. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, nem akarok senkit megfosztani a nemzeti kulturális hagyományaitól. Konkrétan a monoki példa kapcsán tettem fel a kérdést, mert abból is kisebbségi kérdést csináltak, holott annak nem szabadna annak lennie. Ilyen helyzetekben nem szabdna figyelembe venni hogy ki milyen etnikumu, vagy vallású. Ennek tükrében várom válaszaitok.
2008. jún. 23. 17:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értettem, hogy hogy a fenébe kerül oda a kisebbségi ombudsman, hiszen olyan rendeletet hoztak Monokon, ami mindenkire vonatkozik. Semmi köze a kisebbségi kérdéshez (a monokiak, még a romák is ezt mondták), és így is kéne mindenhol eljárni. Ne "segély" legyen, hanem valamilyen részidős szociális munka (szemétszedés, stb.). Segély szintű bérezéssel és annyi teendővel, ami mellett tud állást keresni, tanulni, stb. Mindenki jobban járna, a munkanélküli is joggal érezhetné magát társadalmilag hasznosnak...


Jah, a második kommentelő vagyok.

2008. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak egyetlen kisebbség van amelyik hasznot húz a többségből és a többi kisebbségből. Ahol én élek ott két kisebbség van: német és cigány (nem roma, mert ők is cigánynak nevezik magukat). A magyarok és a németek dolgoznak, adót fizetnek és nem acsarkodnak egymásra és a cigányokra sem! A cigányok mindenkire haragszanak, de munka helyett inkább segélyt KÖVETELNEK ! Ez itt a baj Magyarországon.
2008. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a "Caps Lock" ragadt be!

KÖVETELNEK és kapnak is (sajnos), de mi vagyunk nekik a rosszak, mert keveset adunk! Akik évszázadokig nem képesek beilleszkedni azoknak mi helye van itt? Ez csak a politikusainknak jó.

2008. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én egy valamit nem értek, ha egy magyar család aki átjött Magyarországra és ő magyar csak kint rekedt a határ vonalon és úgy dönt hogy átjön Magyarországra ő miért lesz román!


Meg az a szlovák fiú vagy lány aki átkötözik a szerelme miatt akit mondjuk a mai világban miért is ne iterneten ismert meg, az itthon miért szlovák, odakint meg miért magyar akkor ők most hova tartoznak, miért nem lehet akkor ő itthon is magyar miért kell le szlovákozni és miért nem lehet neki munkája itthon a hazájában! Ezt nem értem! Igazságtalannak tartom ezt az egész határ kérdést még most is és fáj a szívem! Fáj a magyarság fáj az emberiség! A kegyetlenség!

2009. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!