Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Wittner Mária is megdöbbent...

Wittner Mária is megdöbbent Horn Gyula halálhírén?

Figyelt kérdés
A Fidesz mélyen megdöbbent,de lehet hogy a párton belül nem mindenki.Érdekes helyzetet hoz az élet.
2013. jún. 27. 17:44
1 2
 11/20 MolotovPunk ***** válasza:
Jajj hagyjuk már ezt,hogy akkor ki kivel állt össze.Most ennyi erővel a (demokratikus nemzeti KDNP) is összeállt az (úgymond)jobb oldali fidesszel anno,fideszben is sok MSZMPs tag volt és van is mai napig,sőt jelenleg ott lehet a legtöbb,ott még mindig régi garnitúrájú emberek vannak felső vezetésben.
2013. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Pro Patria ***** válasza:
33%

Nem, nem hagyjuk. Ha 4 évvel korábban még a leghangosabb antikommunista pár volt, akkor '94-től miért is állt össze az MSZMP-vel?


A Fidesz és a KDNP összeállásában milyen ellentét van? A KDNP, azaz a kereszténydemokrácia éppen a jobboldali politikai platform, nincs itt ellentmondás.


Ha valami kínos, akkor nem a "jaj, felejtsük már el" a megfelelő válasz. Nem. Nem felejtjük el a Kádár-korszakot, és annak romboló hatásait, a III/III-asokat sem, mint ahogy a náci háborús bűnösöket is kutatják, és az előző két politikai ciklus károkozását sem, akkor is, ha a baloldal gyakorlatilag annyira lenullázta magát, hogy már csak annyit tud mondani, "jaj, felejtsük már el, hogy mi volt 3 éve, már nem aktuális, unalmas, hogy mindig a fejünkre olvassák, ne foglalkozzatok Őszöddel, csak válasszatok meg minket újra".

2013. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán 94-ben visszatért a kommunizmus, vagy micsoda? Mert úgy állítja be mindenki, mintha az SZDSZ antikomcsiból hirtelen komcsi lett volna.
2013. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 MolotovPunk ***** válasza:
80%

Figyelj a fidesz is az MSZMP soraiból nőtte ki magát,akár tetszik,akár nem.

Lehet szidni az MSZPt sok mindenért,de mindent rá kenni nagy csőlátás.Ne felejtsük el a múltat.Oké.Ebben egyet értünk.Én nem felejtem el.A fidesz milyen oldalon is kezdte?Liberálisként,majd centrum,aztán jobb oldal,most meg már még jobbra húz.És szerinted ott belül a pártban mindenki megváltozott?

Mindenki konzervatív értékrendben gondolkodik ott?Nem hinném.

Nekem konkrét véleményem amúgy erről az,hogy a fidesz elárulta a liberalizmust,az SZDSZ meg nem képviselte jól.

2013. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 MolotovPunk ***** válasza:
64%
Egyébként az MSZP 94től teljesen kapitalista ideológiát képviselt SZDSZel együtt.
2013. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Pro Patria ***** válasza:

"Liberálisként,majd centrum,aztán jobb oldal,most meg már még jobbra húz.És szerinted ott belül a pártban mindenki megváltozott?"

- Az MDF volt a centrum, majd az vitte ezt túlzásba Dávid Ibolya alatt, amikor hol az MSZP, hol a Fidesz felé szavaztak, és álltak. Meg is szűnt. A Fideszt "centrum" értelemben legfeljebb mint "jobbközép" lehet definiálni, azaz középre húzó jobboldal. Nem tudom tehát, mire mondod ezt.

Az igaz, hogy manapság - talán a Jobbik népszerűségének hatására - keményebb jobboldali irányvonalat fogalmaznak meg.


Liberálisnak lenni pedig '90-ben pedig nem azt jelentette, mint később, amivé az SZDSZ tette. Akkor annyit jelentett: alkotmányt, polgárjogokat, demokráciát, szabad, független államot akarni, és a szovjet megszállók azonnali kivonulását.

Ebben mind egyetértettek. Miután ez megtörtént, az ideológiai elképzelések terén a jövőre nézve már kicsírázódtak az ellentétek. Hadd mutassak rá, hogy kezdetben Fodor Gábor is a Fidesz tagja volt, majd hamar ott is hagyta. Ez mutatja, hogy már akkor kiéleződtek az elgondolásbeli különbségek.

2013. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a Fidesz az a párt, amelyik 24 éve ugyanazokkal az arcokkal van jelen. Oké, bevették magukhoz a sok szavazódroidot, de gyakorlatilag folyamatosan az a régi kollégista társaság dirigál, mint valami maffiacsalád.
2013. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%

Persze a személyes érintettség okán ez nem meglepő Wittner részéről.


De térjünk át egy izgalmasabb témára, Orbán Viktor pálfordulására. Kommunista jó elvtársból lett radikális liberális, abból lett szolid liberális. majd jobbközép konzervatív, majd most tolódik a radikális jobb felé. Kis túlzással már várhatjuk a saját karlengetés és személy kultusz kialakítását.


Néhány idézett a "régi" Orbántól:


"Én úgy gondolom, hogy a mai magyar politikai helyzetben az, hogy az állam költségvetési támogatásban fogja részesíteni évente az egyházakat, az kifejezetten függőségi viszonyt teremt az állam, egyház viszonylatában.

(Orbán Viktor parlamenti beszéde, 1991. július 4.)"


"...összességében az MDF egy olyan elkorhadt, régi világot képvisel, ami soha többé nem fog Magyarországra visszatérni. [...] a XX. század végi modern társadalomtól idegen az a gondolatvilág, amellyel kéretlenül boldogítani akarják a nemzetet. [Az MDF] a társadalommal szemben keres politikai szövetségest az egyházakban. [...] vajmi kevés esély van arra, hogy a kormánykoalíció pártjaiból korszerű konzervatív párt alakuljon ki

(A Fidesz pécsi kongresszusa, 1992. május) [5]"


"Ennek az országnak a sorsát csak egy polgári középerőkből álló kormány tudja megnyugtatóan rendezni. Olyan polgári liberális kormány, amely... nem enged sem egy jobb-, sem egy baloldali etatista gazdaságpolitika csábításának. Csak egy ilyen liberális kormány látszik alkalmasnak arra, hogy megértesse a polgárokkal, hogy a privatizáció lehetőség, hogy meggyőzze őket arról, hogy minden olyannyira várt intézkedés - legyen szó nyugdíjról, gyedről, családi pótlékról, munkanélküli-segélyről - csak akkor lehetséges, ha előteremtjük hozzá a szükséges pénzt. Márpedig pénz csak piacgazdaságban terem, pénz és piac pedig nincs a pénzforgatáshoz értő vállalkozók, tőkések nélkül... Hangulatkeltés folyik a bankárok, a bankok, a pénztőke és a nemzetközi pénzügyi intézmények ellen... Egy liberális kormány képes lesz arra, hogy kíméletlenül szembeszálljon az... idegengyűlölettel."


"Szeretném leszögezni, hogy... a szocialista politikai gondolkodás és gyakorlati politika számunkra nem az ördögtől való... A kommunisták utódpártja, az MSZP esetében... az eltelt másfél év alatt... odáig fejlődtek a dolgok, hogy talán már a következő választási ciklusban hiteles szociáldemokrata párttá válnak... A magyar demokrácia stabilitása érdekében úrrá kell lennünk rossz emlékeinken."


"A populizmus élő klasszikusai szájában a "liberális" szó káromkodás, szitok. A liberálisok ugyanis szabadságot követelnek a népnek, hogy vállalkozhasson és választhasson. A populisták ellenben fel akarják emelni a népet... Ezért vonzódtak a populisták mindig az állam gyámkodó hatalmához"


"Az egyházak csak akkor fogják betölteni azt a pozíciót, amely egy modern társadalomban megilleti őket, ha megőrzik és visszanyerik autonómiájukat. Amennyiben a politikai élet egyes szereplői közül egyeseket ellenségeknek, másokat meg szövetségesnek minősítenek, maguk is politikai szereplővé válnak. Márpedig ha valaki erre a porondra lép, akkor rá is érvényesek lesznek a politika gyakorta kegyetlen törvényei. Ezért mondjuk, hogy hibát követnek el, ha azok szolgálatába szegődnek, akik ideológiai átnevelőtábort akarnak csinálni Magyarországból."


"Aki ma életkörülményeink gyors javulását ígéri, hazudik... Ha szembefordulunk a többpárti parlamentáris demokrácia intézményeivel, akkor helyette valami más fog következni Magyarországon... A parlamentáris demokráciánál csak rosszabb megoldás létezik... a parlamentáris demokrácián kívül minden más rendszer szükségszerűen vezet az egyén szabadságának elvesztéséhez..."


"Nem azért dolgozott-e az elmúlt nyolc évben a társadalom, hogy soha többé ne legyen olyan kormányfője Magyarországnak, aki nyugodtan kijelentheti: rajta kívül nincs más alternatíva. Aki ezt állítja, az nem kormányozni, hanem uralkodni akar."

(Magyar Nemzet, 1998. április 9.)


"és lehetőleg a külföldi tőke is megjelenne, vagy akár magyar tőke a MALÉV-ban. És nem az állam, hanem a piac működtetné, a magángazdaság, üzletemberek működtetnék a magyar légitársaságot is, mint oly sok helyen a világban máshol."

(Interjú a Kossuth Rádióban, 2001. február 14.)


"A magyar közélet jelentős változás előtt áll, összeomlott a célok helyébe az ellenségképet helyező politika, s a jólétet nem ellenségekkel, hanem közös célokkal lehet megteremteni. Ezek megvalósításához határozott kormányzati lépések szükségesek."

( Index, 2003. október 19.)"


Forrás:


[link]


Két lehetőség van, akkor volt igaza és ma beszél a népigénynek megfelelő populista marhaságokat. Vagy akkor beszélt zavaros hülyeségeket és most tért rá a helyes útra, ami puszta véletlenségből csengett egybe a liberális oldalon elfogyó levegővel és a jobboldalon magányosan tébláboló tekintélyes szavazótáborokkal. De a következetes értékképviselet nem fér bele. A többi mint húsz évvel ezelőtt kivonulás az irredenta megemlékezésről illetve a Nemzeti összetartozás napja összegrundolása valahogy nem passzol.


Simán egy hataloméhes alakról volt szó ki a személyes szabadságát akarta csak kiterjeszteni (ahogy valaki bölcsen megjegyezte egy másik pártnál) majd többet és egyre többet akart. A mantra amit lenyomott hozzá meg mindig aktuális populista igényeknek felelt meg.

2013. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A legutóbbihoz:

Nem ez volt a kérdés.Másra válaszol.

2013. júl. 1. 16:53
 20/20 anonim ***** válasza:

"Én a magam részéről meglepődtem, mikor olvastam, és hallottam a hírekben egyszerre, de nem döbbentem meg. Talán az első ilyen eset, amikor nem döbbentem meg, és nem éreztem semmi fájdalmat. Először kis elégedettséget, majd szomorúságot, hogy megúszta felelősségrevonás nélkül.


És ami még inkább elszomorít, hogy minden nappal egyre kevesebb idő lesz felgöngyölíteni a bűnösök múltját. Ő 24 éves volt az eseményekkor. Más ÁVH-s sem lehetett fiatalabb."


Nem tudom, keresztény vagy-e, de remélem, nem. Egyébként félrevezettek téged is, Horn nem volt se ÁVO-s, se ÁVH-s. Pufajkás volt, és a törvényes rendet ment megvédeni, ugyanis nem szabad elfelejteni, hogy '56-ban a csőcselék is ott volt az utcán. Én több, a forradalomban résztvevő ismerőstől, rokontól hallottam borzasztó rémtörténeteket a csőcselékhez tartozó egyedek szadizmusáról. Közülük meg lehet, hogy nem is egyből "mártír" lett később, ami már egyenesen vérlázító. A hallottak tükrében a súlyos börtönbüntetések se biztos, hogy minden esetben indokolatlanok voltak. Persze, konkrétat nem tudok senkiről mondani, de szerintem nagyon nagy hibába esik az, aki úgy gondolja, hogy a hatalom oldalán csupa állatok, a felkelők oldalán csupa hősök voltak.

2016. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!