Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az mszp idején a közmunkabér...

Az mszp idején a közmunkabér megegyezett az akkori minimálbérrel?

Figyelt kérdés

És aki nem dolgozott, az 29 ezret kapott, ami most 22 ezer?


Igaz ez?


2013. jún. 15. 13:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én mindkét kormány ideje alatt voltam közmunkás /nem árkot ástam, mivel diplomám van/. Anno 1 évre szóltak a szerződések, 8 órában, azaz 1 évig legalább volt az embernek munkája, és megkapta a minimálbért (kézbe, nem kellett folyószámla hozzá).

A mostani kormánynál 3-6 hónapos a közmunkaprogram, és 4-6 órában dolgozhat az ember a fizetés megalázóan kevés, és ráadásként folyószámlát kellett nyitnom, amire HETI szinten utalják a munkabért. Így nem elég, hogy alapból kevés az a pénz, de havi szinten kb 1500 forinttal még kevesebb a levonogatások miatt + ha fel is veszem, akkor minden levételnél ugye van kezelési költség.

Most ugyan nem közmunkáskét dolgozom, hanem egy irodában (gyeses helyén), havi 68.000 forintért, még az mszp idején közmunkásként is többet kerestem.

Most azon vagyok, hogy letegyem a nyelvvizsgámat és elhúzzak ebből az élhetetlen országból, ugyanis van 2 szakmám, diplomám és itt nem kellek velük a kutyának sem. Pedig szeretem ezt az országot.

2013. jún. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!