Mikor lesz nálunk is európai szintű árvízi védekezés?
Az első képen lévő azért jobb mert látványosabb? Gondolom nem sokat tudsz a vízügyi dolgokról meg úgy alapban az árvízről csak éppen annyit, amennyit a fészbukos prolik megosztanak valami vicces tartalommal. Kicsit nézz utána annak, hogy milyen fajta eszközrendszer áll rendelkezésre ilyen helyzetekben.
"Én is épp elgondolkodtam délután, hogy vajon 2013-ban nem lenne-e gyorsabb és hatékonyabb megoldás annál, hogy zsákokba homokot szórnak."
Sajnos nem úgy megy, hogy bumm ide lerakom a mobil egységet és kész, hanem vannak területi - kialakítási- követelmények és sokba kerül.
Az általad linkelt képen alapépítmény szükséges, amit kicsit necces lenne kialakítani az összes árterületen.
Amúgy a második képen mit próbáltál bemutatni? Mi olyan borzasztó és balkáni rajta?
(Amúgy miért mindig "helyzetben" kezdenek el okoskodni azok az emberek, akik nem értenek a dolgokhoz? Ilyenkor az emberek 1-2 hétig borzasztóan nagy szakértők lesznek.)
Tök ugyanilyen mobilgáttal védik pl Szentendrét is, akkor most mi van?
Rohadt nagy vagy hogy be tudtad linkelni a két képet, szerinted Ausztriában is végig mobilgátazták az egész Duna vonalát? Ökör...
08:33,
Jaj, de kis butus vagy - az nem számít! Az számít, hogy lehet kicsit anyázni az országot, mi más? Az olyan hülyeségeket, hogy itt is hasonló megoldást alkalmaznak, azonnal el kell felejteni! Csak és kizárólag utálkozni lehet!
Egyébként kérdező, mi a baj a homokzsákos technikával? A homokzsák speckón baromi gyorsan, költséghatékonyan lehelyezhető, adott árvízi helyzetnek megfelelően mozgatható. Ja, és azt az apróságot ne felejtsük, hogy újra felhasználható, könnyedén mozgatható, és egy hónap múlva nyoma sincs...
Kedves kérdező!
Az a helyzet, hogy volt. Sőt. A magyar árvízvédelem, tekintve, hogy hazánk gyakorlatilag egy lavor, már több száz éves múltra tekint vissza. A védelem a szakmai csúcsát a nagyon sokszor szidalmazott szocializmusban élte. Mind szervezetileg, mint felszereltségileg, mint pénzügyileg korrekten működött. Sajnos a rendszerváltás óta, bármilyen párt volt hatalmon ezt a védelmet minden szempontból szétcincálták, a forrásokat megvonták tőle, az eszközparkot elhanyagolták, a jogköröket csökkentették, és olyan ballasztszervezeteket hoztak lére, mint pl. a katasztrófavédelem.
Egyébként még nem annyira rossz a helyzet, mint ahogy azt a rendkívül szakmaiatlan média állítja, csak valójában arrafelé tartunk.
Egy vízügyi területen dolgozó ember.
8-as, 9-es hozzászólásoknál a zöld pacsi!
Igen képzett, jó vízügyi szakembereink vannak, sőt néhány évvel ezelőtt, ha jól emlékszem pontosan a németek kérték a szakembereink szakmai segítségét a náluk tomboló árvíz megfékezéséhez.
És igen, a homokzsákos megoldás igen olcsó, bármikor áthelyezhető másik helyre.
Rendszerváltás előtt közel 15 évig dolgoztam a vízügyi ágazatban, igen, akkor még megvolt az a szakmai szervezet, amely országos szinten kézben-tartotta a folyók árvíz-védekezési munkáit, csak a rendszerváltás utáni átszervezés során ezek sajnos elvesztek, beolvadtak, még csak azt sem mondhatjuk, hogy ki-privatizálták őket, egyszerűen csak eltüntették. Amikor pedig szükség lenne rájuk, először azzal kell napokat tölteni, hogy ismét felállítani az irányító szerveket.
És ez a szomorú, mert ezek után azt a pénzt, ami erre szükséges, azt is egyéb helyről kell összekotorni (lásd EU), és nincs költségvetésben előre meghatározott kerete.
És azt mondom kedves kérdező, ne "majmold" a nyugatot, mert az árvízvédekezésből ők nagyon sokat tanultak tőlünk, hiszen kishazánkat azért nem véletlenül nevezik bizonyos értelemben: a vizek országa.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!