A baloldaliak miért utálják a határon túlra szakadt magyarokat?
Úgy vettem észre , hogy igen nagy az ellenszenv velük szemben.
Ennek mi az oka?
Személy szerint úgy gondolom , azaz oka , hogy a határon túliak jelentős többsége jobboldali.
Nagy részük Fidesz szimpatizáns , egy kisebb radikálisabb részük meg Jobbik szimpatizáns.
Az MSZP meg köszönje magának , hogy ennyire elidegenítette magától őket.
Nem is csoda , hogy Erdélyben órási felháborodást keltett az MSZP látogatása.
Én nem őket utálom, hanem azokat az itthoniakat, akik szerint valami különleges távolbaszakadt családtagként kellene őket szeretnem, mert más országban élnek.
Hát nem.
Amíg nem akarnak beleszólni az ügyeinkbe (választójog adózás nélkül) és nem ölünk felesleges pénzeket abba, hogy magyar zenekarokat koncerteztessünk náluk kapcsolattartás címszó alatt addig rendben vannak. Csak sajnos nem ez történik.
Nyugodj meg,ismerek határon túlit,aki MSZPre fog szavazni,mert elege van már a fidesz cirkuszolásaiból.Ráadásul sajnos sokan nem veszik észre,hogy milyen a fidesz igazi arca.A demokrácia köpenye alatt ők a legnagyobb elnyomók.
Másik dolog:Azzal egyébként konkrétan én is úgy vagyok,hogy az,aki nem itt fizet adót és nem itt fizeti a közterheket nem itt lakik,az ne szavazzon már a mi bőrünkre.
Egyébként meg Mesterházy elismerte,hogy annak idején hibáztak azzal a dologgal kapcsolatban,amit te fel vetettél.
Viktorék most ezt jól kihasználják és sok választót megtévesztenek majd.
A fityesz csak a látszatra ad.
Feudalizmust akar visszahozni.
Nem kérünk a földes úri elnyomó rendszerből.Fanyarú a narancs.
A baloldal a saját csapdájába esett.
A második világháborútól kezdve a magyarországi kommunistáknak fontosabb volt a "béketábor" látszólagos egysége, mint az elnyomás alatt élő magyarok sorsa. A náci szellemiségű román vezetés látta, hogy mindent megtehet: megszüntette Székelyföld autonómiáját, és rohamléptékben románosította el a magyar területeket. Ez a szó legszorosabb értelmében kulturális népirtás volt. Csehszlovákia hasonlóan járt el. Rákosiék és Kádárék nemhogy nem törekedtek békés határrendezésre, de még a kérdést is tabuként kezelték, olyannyira, hogy a rendszerváltozás időszakára szinte mindenkiből kiirtották az igazságos határok iránti vágyat, de még az összetartozás és a közös felelősség érzését is.
A rendszerváltozás után az ok változott, de a viszony maradt. Ezúttal a jószomszédi viszony lett a kulcsszó, és a szélsőséges románok, szlovákok, szerbek, ukránok lelki békéje volt fontosabb a kulturális elnyomásra ítélt határon túli magyaroknál.
Ebben a helyzetben jött a 2004. decemberi népszavazás. A Gyurcsány-féle MSZP jól látta, hogy a magyarországiak, főleg az úgynevezett baloldali-liberális tábor teljesen közönyös a kisebbségi magyarok iránt. Történelmi lehetőség lett volna, hogy felébressze a nemzeti öntudatot, a felelősségérzést a saját szavazóiban, rádöbbentse őket, hogy a magyarság nem egyenlő a 93 ezer négyzetkilométeren élő emberekkel. Ehelyett azonban úgy döntött, hogy mivel egy "jobboldalhoz" köthető szervezet kezdeményezte a népszavazást, inkább ellenzi a célkitűzést. Így aztán az MSZP/SZDSZ a határon túliak kirekesztését tűzte zászlajára, amit az utóbbi időben a szocialisták egy része látványosan megbánt, mégis a magyarellenes Pontát hívták meg díszvendégnek az idei évértékelőjükre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!