Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit zavartak ennyire a régi...

Kit zavartak ennyire a régi utcanevek?

Figyelt kérdés

1949-ben az utcánkat Sallai utcára keresztelték. Ma összesen egy ember lakik itt, aki akkor már élt, a kutyát nem zavarta ez a név. Mindenki elvolt boldogan, emlékszem, még anno 8-ban töri órán még örültem is, hogy én már hallottam Sallai Imre nevét. Bár ez nem most volt. :)

A '90-es évek közepén volt egy kezdeményezés, hogy állítsák vissza a régi utcanevet, az összes itt lakó leszavazta, mert már megszokták, jó így.

Három hete szólt a polgármester, hogy adjam le a lakcímkártyámat, mert változik az utcanév, törvény kötelezi. Most mehetek az összes szolgáltatóhoz stb. bejelenteni, akik 8-16-ig vannak nyitva én meg pont akkor dolgozok. Azon túl, hogy x nap szabadságomba kerül még egy csomó utánajárás és idegeskedés is!


2013. jún. 5. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
A Fideszt.
2013. jún. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is hülyeség az ilyen utcanév-változtatás! Csak bonyodalmat okoz mindenkinek!
2013. jún. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Orbánt.
2013. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Hát azért ,ilyen vörös hadsereg nevű utcákat tényleg át kell nevezni.
2013. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt nem a Vörös hadsereg utcáról beszélek, ez megtörtént már 1989-ben. Az még valahol indokolt is volt. De ez? Ságvári, Sallai, senkit nem zavart.

Viszont van egy vállalkozásom is, annak minden papírját átjelenteni, új bélyegző... nem lesz olcsó

2013. jún. 5. 15:31
 6/11 Komplikato ***** válasza:
83%

"Hát azért ,ilyen vörös hadsereg nevű utcákat tényleg át kell nevezni."


De nem is ezen akad ki az értelmes többség, hanem a többin.

Pl. Köztársaság utca átnevezése, Roosevelt tér, stb.

Még jobb amikor az új név olyas valakire utalt akinek személyisége több mint kétséges, azaz "morálisan ingoványos". Teszem az nyilas volt.

2013. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Komplikato ***** válasza:
75%

"annak minden papírját átjelenteni, új bélyegző... nem lesz olcsó"


Látod meg is van a megfejtés. Nem is képzeled mennyi pénz van a papír cserélgetésben, főleg a cégeknél. Tudod ez pont olyan mint a kötelező dombornyomó bélyegző az ügyvédeknek és jegyzőknek. Mit ad Isten a törvény javaslat benyújtó sógorának pont volt ezzel foglalkozó cége és minő véletlen csak az az egy cég felelt meg a feltételeknek ...


Minden CSAK a pénzről szól.

2013. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki táblák készítésével foglalkozik annak elfogyott a pénze, mert vett egy új autót és egy új villát a rózsadombon. De még el szeretett volna utazni egy világ körüli útra. Ezért szolt az egyik politikus barátjának hogy a nyereségből kap x%-ot ha elintézi, hogy pár utcát, teret átnevezzenek.
2013. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm mondta, hogy George Orwell - 1984 című könyvében ír valamit a szerző erről.

Amúgy gondolom pénz van benne. Lehet, hogy negatívnak tűnök 20 évesen, de ha ebben az országban valami furcsát tesznek, az valakinek mindig pénzt hoz.

2013. jún. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A politikusokat. Sokan hiába tiltakoztak a közterületek átnevezése ellen, de nem volt hatásos, mert tojtak rájuk. Engem nemcsak ez zavar, hanem a megállók átnevezése is. Például az Október huszonharmadika utcából Budafoki út (Szerémi sor) lett. Egyszer találkoztam olyan utassal, aki összezavarodott és kérdezte, hogy ez az Október huszonharmadika utca? Azt feleltem, hogy az, csak a megálló neve változott. Nagyon ki volt akadva.


Ha ilyen hülyeséget találtak ki a politikusok, akkor bosszúból nevezzük át a vezetéknevüket! Orbánból Orsós (mert ez volt a régi családneve), Tarlósból Sarlós, ...

2014. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!