Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 19. században még 10-16...

A 19. században még 10-16 órát dolgoztak az emberek naponta most meg csak 8-at?

Figyelt kérdés
Miért érzi még is mindenki úgy, hogy még a napi 8 óra mellett sincs ideje semmire?
2013. jún. 4. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
mert most már 16-18 at dolgoznak.
2013. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg csökkennie kellene a munkaidőnek ,a gépesítés és modernizálódás miatt.


Csak van egy bibi.

Az a fránya pénzközpontú , profitközpontú szemlélet az emberközpontú , humános szemlélet helyett.

2013. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem minden ismerősöm 8 órát dolgozik.
2013. jún. 4. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 10 órát dolgozok.
2013. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert most rengeteg új lehetséges szabadidős tevékenységgel rendelkezünk amivel 200 éve még nem. Valamint az elvárásainknak van egy olyan rossz szokása, hogy nőni szokott és nem csökkenni.
2013. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm sem dolgozik napi 8 óránál többet. Legtöbbünk napi 7,5 órát dolgozik, azaz heti 37,5 órát.
2013. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Megnövekedtek az elvárások.


Régen elég volt annyi, hogy enni adjanak a családnak, legyen fedél a fejük fölött, télen tűzrevaló.


Ma már az új telefon, táblagép, autó, fodrász, műkörmös, internet, hétvégi bulizás, mozi/színház, külföldi nyaralás stb. az alap elvárás.

2013. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert nőttek a "luxustermékek" száma, TV, mindenféle számítógépes cucc, játékok, szórakoztató ipar, felesleges humbuk melók, valódi értéket nem termelő munkák, mindenféle humbuk álértelmiségi munka, bölcsészkedés, stb.


500 éve mondjuk a lakosság 40-50%-a paraszt volt vagy a mezőgazdaságban, "élelmiszer iparban" dolgozott (pl pék volt) és így jutott mindenféle kaja a teljes 100%nak. Ennyi kellett, mert még fejletlen volt az ipar, aztán ahogy fejlődött egyre kevesebb emberre volt szükség, mert a jobb eszközökkel 1 paraszt egyre jobb és jobb teljesítményt tudott produkálni. És ugyan így minden egyéb téren, az ipar minden területén. Ugyan annyi termeléshez kevesebb ember kellett, ill kevesebb munka, így egyre nagyobb valódi termelői munkát nem végző réteget tudott eltartani a társadalom.


Ma kb ott tartunk, hogy lehetne az, hogy mindenki heti 1 nap 3 órát dolgozik, és ugyan úgy van kaja meg minden, de nincs TV, újság, internet, stb stb stb.

2013. jún. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 órában vagyok hetente 6 napot, de a főnök most akarja, hogy a hat napból egyet toljak 18 órában. Szerintem én lépek a melóhelyemről. -.-'
2013. jún. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!