Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme ennek a rovatnak?

Mi értelme ennek a rovatnak?

Figyelt kérdés
Annyiból áll a magyar politika rovat, hogy valaki feltesz egy kérdést. Aki válaszol rá azt lepontozzák csúnyán, mindegy mit mond. Akármilyen politikai nézetet vall, lepontozzák. Ha akármelyik kormány akármelyik intézkedését helyesli, lepontozzák. Itt mindenki utál mindenkit? Csak az van felpontozva, aki kb ezt mondja: "Köcsög kormány!" "Dögöljön meg az összes politikus!" Mindenki más le van pontozva.
2013. jún. 4. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Fideszes vagy kérdező és fáj hogy lepontoztak?
2013. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fideszes, de igen, lepontoztak egy tök normális, tapasztalataimra alapuló válaszért. Mindezt azért mert egyetértettem az egykulcsos adórendszerrel.
2013. jún. 4. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit számítanak a pontok?
2013. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki más területen elég pontot gyűjtött, itt elverheti.
2013. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alapkérdésre: szerintem az esetek (azaz a kérdések) túlnyomó többségét (kb. 80-90%-át) tekintve az égvilágon semmi értelme nincs ennek a rovatnak. (Néhány kategóriánál hasonlóak az arányok; másoknál pedig - főleg azoknál, ahol _valós kérdésekre_ – az oldal eredeti céljának megfelelően _hasznos, segítő válaszokat_ írnak – sokkal jobbak.)


Szóval nem csak a pontozás miatt. Szerintem főleg azért, mert a felhasználók többségének nem a kulturált párbeszéd vagy az érdemi vita a fontos; hanem az, hogy köpködhessen másokra (volt és jelenlegi kormány, különböző pártok, politikusok, a "bűnbakok": romák, zsidók stb.), és hogy ész nélkül hajtogassa a saját véleményét heteken, hónapokon (esetleg éveken) át.

Ha egy ideig folyamatosan figyeled a hasonló témájú kérdéseket, látni fogod, hogy jellemzően (a "beugrósok" mellett) mindig ugyanazok írnak választ; pontosabban van néhány felhasználó, aki láthatóan egész nap a GYK-n lóg, mintha ezért fizetnék, és minden kérdésnél nyomja ugyanazt a szöveget, abszolút figyelmen kívül hagyva azt, hogy azelőtt már többször megcáfolták az állításait. Sőt, inadekvát válaszokkal vagy nyílt provokációval/mocskolódással próbálják elterelni a témát.


A másik pedig, hogy az olyan kérdésekre, amelyek nem (vagy kevésbé) nyújtanak alkalmat a mocskolódásra, veszekedésre, alig-alig érkeznek válaszok. Egyszerűen nem érdekli az embereket. Ebből következőleg evidens, hogy sokan csak "szórakozásból" járnak fel, vagy egyenesen azért, hogy itt éljék ki a saját frusztrációjukat/agressziójukat/stb. Ahelyett, hogy a "valós életben" csinálnának valami hasznosat, vagy legalább itt, az oldalon segítenének másoknak.

Én személy szerint elkeserítőnek találom ezt az egészet. Épp ebben a hónapban lesz két éve, hogy gyk-zom, eleinte két - két és fél hónapig elég rendszeresen válaszolgattam ebben a kategóriában is; azóta csak néha nézek be olvasgatni, ritkán válaszolni is. Láthatóan hatalmas mértékben süllyedt a színvonal ez idő alatt, holott 2011-ben sem volt túl magasnak mondható. (Néhány másik kategóriánál szintén.)

2013. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!