Szerintetek amíg ez a rendszer így működik, lesz bármilyen változás is?
Komolyan azt hiszitek, hogy majd jön valami csoda párt és kirántja a szart az országból? Nem kéne inkább a dolgok hátterét megvizsgálni? Ahelyett, hogy a paravánra fröcsögünk?
Az első, hogy az állam az adóbevétele fedezetével ne adóslevelet bocsásson ki amiért kamatot kell fizetnie. Mert ha nem lenne az állam rákényszerítve arra, hogy csak adós levelet bocsájthat ki, amit át kell neki adnia a MAGÁNTULAJDONBAN lévő bankoknak, akkor nem kéne pl kifizetni minden évben 5600 MILLIÁRD!!! forintot a kamatra!
Tehát az államnak nem adós levelet kéne kibocsájtania, hanem PÉNZT és nem kéne a semmi után kamatot fizetnie. Ugye itt jön a képbe az, hogy a kormánynak semmi hegemóniája nincs a "Magyar" "Nemzeti" Bank felett. Tehát a közpénzrendszer alapból nem az állam, hanem egy bankár közösség felügyelete áll. Erre mondta Nathan Rothschild (A FED volt vezérigazgatója (A FED olyan Amerikában mint nálunk az MNB), hogy
"Add a kezembe egy ország pénzkibocsátásának jogát, s én nem törödöm vele, hogy ki hozza a törvényeit."
A második dolog az, hogy a KERESKEDELMI bankoktól el kéne venni a pénzkibocsájtás jogát. Mert minden új hitel létrejöttével, FEDEZETLEN pénzt (számlapénzt) hoznak létre, és így gerjesztik az inflációt. Ez úgy működik, hogy van egy bizonyos "banki tartalékráta" ami megmondja, hogy a hitelpénz hány százalékát kell letétbe helyezni az MNB-ben. Magyarországon a banki tartalékráta 1%. Azaz, ha a banknak van 100 ezer forintja letétbe helyezve az MNB-ben, akkor létrehozhat a SEMMIBŐL!!! 9 millió 900 ezer forint FEDEZETLEN, LEGÁLIS HAMIS pénzt, amit az ügyintéző szép kis ujjaival bepötyög a számítógépbe és ráírja a hiteligénylő számlájára! Nem véletlenül teszik ki a papír és fémpénz szimbólumok a forgalomba bocsájtott pénzek mindössze 5%-át. A többi 95% elektronikus pénz, amiket a KERESKEDELMI BANKOK HOZNAK LÉTRE! Kiadja ezt a semmilyen értéket nem képviselő pénzt, ami után ELKEZDI SZEDNI A KAMATOT, és ami gerjeszti az inflációt. Sőt, rátudja terhelni a valódi értékkel rendelkező ingatlanra vagy ingóságokra. Ha pedig valaki nem tudja fizetni az uzsora kamatokat, akkor a bank az értéktelen pénzéért elveszi az értékkel rendelkező ingatlant, ingóságokat.
A harmadik az, hogy a kamatnak csak olyan jövedelem után szabadna járnia, ami bement a reálgazdaságba (áruk, szolgáltatások) és ott növekedést ért el. De ha nem ment be a pénz a termelő gazdaságba és nem hozott létre semmilyen értéket, akkor ne lehessen egy fillér kamatot se számolni!
Jelenleg a magánkézben lévő bankok felvásárolják az államkötvényeket, hogy azt az 5600 MILLIÁRD!!! forintot az állam szedje be nekik adó formájában!
A negyedik dolog az, hogy 2010-ig, valakik kivittek 242 MILLIÁRD DOLLÁRT az országból úgy, hogy NEM FIZETTEK UTÁNA ADÓT! Tehát nem kellett részt venniük a közteherviselésben. Ellopták azt a pénzt, amiből az állam tudta volna finanszírozni az egészségügyet, az iskoláztatást...stb-t.
A magyar államnak pl azért nincs adóbevétele, mert minden nagyobb cég offshoreol!
Mert olyan káros rendszer van kialakítva, hogy offshore-ra bejelentkezik a cég, nevetséges pár dollárra elintézik az adót és az államok nem jutnak tisztességes adójövedelemhez!
Ennek a 242 milliárd dollárnak majdnem a fele adó lenne. Milyen hatalmas pénz nem? Ti meg az 1-2 milliárdot sikkasztó politikusok miatt fröcsögtök, meg a kormányt szidjátok, miközben milliárd dollárokat lopnak ki legálisan az országból!
Ez így működik. Olyan szabályok vannak életben, hogy gondolok egyet és mondjuk a Kajmán szigetekre bejelentem a céget. És nem kell adót fizetni...
Ti komolyan azt gondoljátok, hogy amíg ez a négy "törvény" vagy "szabály" életben van, addig lesz bármilyen változás?
Én ezért nem fogok elmenni szavazni, és ezért sz*rok nagy ívben a politikára. Nagy színjáték az egész! Orbán már megpróbált tenni valami ezek ellen a pontok ellen, de emlékezzünk csak vissza történt.
Ha ehhez a négy dologhoz nem nyúlunk hozzá, akkor jöhet bármilyen bábkormány, lehet bármilyen szavazás NEM LESZ VÁLTOZÁS!
Teljesen igazad van. De rajtam és rajtad kívül vajon hányan vannak ennek (amiket leírtál) tudatában ma "Magyarországon"?
Van azért egy párt akik szerintem megpróbálnának a Fityesznél komolyabban föllépni ebben a 4 pontban és nem ebben a rablóunióban képzelik el a jövőt. Én épp ezért elmegyek szavazni, talán az utolsó esélyünk a valódi függetlenségre. Már csak azért is mert az UNIÓ-változik folyamatosan, Magyarország nem ebbe az UNIO-ba lépett be! és ha megvalósul az Európai Egyesült államok terve akkor végleg elvész még a lehetőség is a függetlenségünkre, nem lesz valódi hatalommal bíró MAGYAR vezetés. Majd valahonnan Brüsszelből megmondják a frankót hogy neked mi a jó, a többinek meg kuss (van) lesz!
Ha az unióban való maradásunkról lesz népszavazás valaha kiírva biztos a kilépés mellett leszek.
Első lépésben jelentettem a kérdésedet, semmi gondom nem lenne vele, csak hiányzik belőle a kérdés, inkább kampányszövegnek, véleménynyilvánításnak tűnik.
Nézzük akkor a tartalmát:
Amit leírsz az nagyon szörnyű, tragikus stb., egyetlen szerencsénk, hogy jó része nem igaz, konteókból, hatásvadász dokumentumfilmekből származik.
1: Az állam bocsátja ki a pénzt, az MNB-n keresztül. A függetlenség oka a gazdasági stabilitás elérése, ugyanis ideális helyzetben a Kormány és a jegybank ellentétes jellegű (expanzív-><-restriktív) politikát folytat. Ha a Kormány kezében lenne az a hatalom, ami az MNB kezében van, vagy irányíthatná azt, akkor bukna az egész. (ajánlott utánanézni: konjunktúraciklusok)
A kötvényeket mellesleg azért bocsátja ki az állam, mert pénzre van szüksége és állami szinten máshogy működik, mint magánembernél, nem lehet a bankhoz rohangálni.
A pénzkibocsátásnak meg értelme nem lenne alapesetben, mert fedezet nélküli, így csak inflációt okozna, nem lennél semmivel előrébb.
2: A kereskedelmi jogoknak nincs pénzkibocsátási joga, kizárólag a jegybanknak. Amiről te beszélsz az a tartalékráta-rendszer és nem a kereskedelmi bankoknál kell szabályozni az inflációt, hanem a jegybanknál. Épp ezért vannak erős eszközei ilyen téren, hiszen a gazdaságban lévő pénzt kell szabályoznia, megfelelő mértékű hozzáértés esetén eredményesen. Az "elvett" ingatlanokat, ingóságokat megjegyzem a bank nem tartja meg, ehhez nincs joga, mindent azonnal árverez, így juthat a pénzéhez.
3: A kamat a pénz használati díja, azért kell felszámolni, mert a pénzt, amit te a banktól kapsz ő másra is használhatná, amivel többlethez juthatna. Teljesen mindegy, hogy hova kerül a pénz épp emiatt, a kamat akkor is logikus követelés.
4: Rengeteg oka van az offshoreozásnak, pl. a nevetségesen bonyolult és logikátlan adórendszer, adózási morál stb.
Ezt sokáig lehetne fejtegetni és vannak nálam sokkal jártasabb emberek ebben a témában, így inkább nem írnék ehhez semmit.
Na vegyük sorra.
1. Nem fizet az állam évente 5600 milliárd forintot az államadósság kamataira. 5600 milliárd forint a teljes államadósságnak több, mint negyede, ekkora kamatot pedig még tőlünk sem kérnek el a hitelezők. A [link] honlap adatai szerint 2011-ben mintegy 1100 milliárd forint ment el erre a központi költségvetésből. Az önkormányzatok adósságtörlesztése ebben nincs benne, de szerintem azokkal együtt sem érnénk el az 5600 milliárdot.
2. Magyarországon a kötelező jegybanki tartalékráta nem 1%. 2%-nál, úgy tudom, sosem volt kevesebb, jelenleg opcionálisan 2%-tól 5%-ig terjed, minden bank magának választja.
A kereskedelmi bankok által teremtett pénz nem hamis és nem fedezetlen. Teljesen valódi, ha akarod, a jegybank által kibocsátott készpénzre válthatod. De készpénzfelvétel nélkül is vehetsz belőle bármit (már ha szabad felhasználású a hitel, ugye; ha kötött felhasználású, akkor arra költheted, amire a szerződés szól). Fedezete pedig az adós visszafizetési kötelezettsége, nem fizetés esetén a jelzálog, vagy a kezes; illetve elméletileg nemsokára a magáncsőd intézménye.
3. Kamat nem jövedelem után jár, hanem hitel után. Hogy a hitelfelvevő mit kezd a pénzzel, amit kölcsönvett, az a hitelezőt a legkevésbé érdekli, neki csak az számít, hogy ő azt a pénzt kamatostól visszakapja.
4. Azért offshore-ozik minden nagy cég (az itteni adóterhek mellett egyébként nem is kell ehhez igazán nagynak lenni, egy jól menő középvállalkozásnak már megérheti egy adóparadicsomban számlát nyitni), mert borzasztó magasak az adók. Ha alacsony adók lennének, akkor nem innen mennének offshore-ozni, hanem egyenesen külföldről jönnének a nagyok ide offshore-ozni.
Kedves kérdező!
Ne a youtube-on művelődj. Nagyon félretájékoztattatod magad. Ezt kitől láttad? Drabik János, Bogár László?
A pénzteremtés egy nagyon egyszerű, valójában adminisztratív dolog.
Az állításod ott nem igaz, hogy nem a hitel egy bizonyos százalékát teszik a jegybanki tartalékba, hanem a BETÉT (plusz tőke) bizonyos százalékát. Ha a hitel lenne a kötelező tartalékráta alapja, akkor a végtelenbe lehetne pörgetni a hitelezést.
A pénzteremtés csak annyi, hogy ugyanaz a pénz több helyen is megjelenik. Egy összeget kölcsön és kölcsön és kölcsön adnak. Így egy sereg dologra felhasználódik a pénz. De a pénz ugyanaz a pénz marad.
Ha tényleg érdekel a dolog, akkor ne kókler baromságokat nézegess, hanem szánj rá 10 percet, és nézz utána valami hiteles forrásból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!