Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbikosok milyen arányban...

A jobbikosok milyen arányban támogatják a kilépést az EU-ból?

Figyelt kérdés

Én például nem támogatom a kilépést és úgy tapasztalom a jobbikosok is megosztottak ebben a kérdésben.

Szerintem inkább a lengyelekkel, csehekkel, szlovákokkal, románokkal kellene összefogni és elérni, hogy az EU figyelembe vegye a keleti országok érdekeit, a helyi sajátosságokat.



2013. jún. 1. 19:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Én mindenképp és Jobbik szavazó vagyok. A többiekről viszont nem tudom.
2013. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

Én is Jobbikos vagyok ,az EU-t jó dolognak tartom ,csak már nem ugyanazért a célért harcol amiért keletkezett.

Nagyon megváltozott az utóbbi években.


Nem muszáj kilépni , csak ki kell vívni a tekintélyt és a szuverenitást ahogy a franciák szokták.

Mint legutóbb:

"-Brüsszel felszólítja Franciaországot.

-Francois Hollande:Brüsszel nem diktálhat nekünk és nem is fog soha"



Egyedül az a problémám , hogy ott Brüsszelben állandóan rasszistáznak , náciznak , fasisztáznak , babtistáznak.

2013. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Én jobbikon vagyok, és nem tudom, majd egyszer amikor lesz egy kis időm, akkor belemegyek mélyebben a dologba, és eldöntöm.
2013. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Nézd.

A Jobbikosok sem egyformák, mint ahogy bármely párt szimpatizánsai sem azok. Vannak érzelmileg érintettek, van akit a populizmus (van a Jobbikban is) vonz, akik a szlogenekre indulnak be, és akiket a gazdasággal kapcsolatos megoldások, felfogás tesz jobbikossá.


Az Eu val kapcsolatban is ez a helyzet, és egyből lejön hogy a véleményeket hallva ki hová is tartozik.

Az a jobbikos aki elvakultan kiakar ugrani az semmivel nem másabb valójában, mint az a szélsőségesen világpolgár aki eszi a maszlagot hogy minden milyen jó és a virágok is ehetőek.


Az igazság hogy az Eu teljesen megváltozott, vagy kifénylik a válság hatására a foga fehérje.

Be kell látni hogy akik a legjobban szabadpiacoznak meg a nagy közös szép jövőről beszélnek, azok az államok húzzák a legnagyobb hasznot ebből az egészből. Bolondok lennének nem hitegetni minden perifériát. Miközben magát a rendszert csak arra használják hogy az erőforrásokat és a versenyképességét mindenkinek a maguk javára fordítsák.

Számtalan eszköze van, hiszen a szabályok is így vannak kitalálva. Látni kell hogy az olcsó munkaerő csak a centrum versenyképességét növeli, ugyanis a rendszerváltás óta sem többen sem a versenyszféra által emelt bérekre nem volt példa. Hiszen ez a két legfontosabb mérőszáma annak hogy a gazdaság milyen pályán mozog. Nagy tévedés a szlovákokkal példálózni, hiszen ők is csak annyival keresnek ma többet mint a rendszerváltáskor mint amennyivel ma kevesebb az újraelosztás, miközben a munkanélküliség érdemben nem változott ott sem a kezdeti sokk után.

Ez jellemző az egész perifériára.


Mi a Jobbik elve?


A tisztánlátás!

Elmondani az embereknek hogy ez és ez hasznos és ez és ez pedig amíg a rendszerben vagyunk soha nem lehet megoldható. És igen, kell egy közakarat nyilvánítás ami nem a hazugságokon nyugszik. De a Jobbik mindig az mondja hogy a lehetőségeink keretein kell változtatni, és ha az nem sikerül úgy hogy az fejlődést és ne elköteleződést és ennek megfelelően egy lassú erodálódást jelent, akkor meg kell fontolni a kilépést és annak a mikéntjét.

Nyilván ha a Visegrádi országok és még a Balkán is képes lenne az érdekeit tömörülve megvédeni, kínai fokhagyma és gatya, az argentin hús, stb stb ellen, akkor kikerülhetne egy sor olyan versenyből ahol nem is nyerhet soha. Teljesen más alapokra helyezhetné a centrummal a viszonyait.


De lássuk be!


Ha ez nem sikerül, akkor a lassú és teljesen kilátástalan lepusztulás lehet csak a sorsa az egész perifériának.

Hiszen az hogy ma a Lengyelek nyernek az adóversenybe holnap mi aztán a Románok vagy a szlovákok, annak nem sok értelme van. Hiszen míg egymást ütjük verjük a nagytőke kénye szerint a kegyeiért, csak megöljük a társadalmainkat. A kínai stb stb elleni versenyről nem is beszélve ami teljesen kilátástalan.


Ha még is így megy minden tovább!


Akkor jön az Eu szakadása.

Nem lehet fenntartani így a rendszert.

Csak szavakban egységes az egész, miközben minden állam a lokalitása felé élénken patrióta. Folyik egy stagnáló piacon a fogyasztási lehetőségek újrafelosztása.

A centrum a tőkéjét kihasználva folyamatosan a perifériák piacaira megy rá 3. világbeli ott gyártott termékekkel és megállapodásokkal. Ha minden így megy ki sem kell lépni mert szakadni fog! Legalább 3 részre. A piigs-ek a visegrádiak és a centrum ra. Hogy pontosan ki hová is lesz besorolva az még nem világos teljesen bár a kontúrok látszanak.

2013. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én támogatom a kilépést. Pedig nem vagyok jobbikos. Azóta vagyok jobbikos, mióta a jobbik ki akar lépni az eu-ból. Közgáz szakosként elmondatom, hogy az eu szar. Főleg a keleti orszáknak.
2013. jún. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Semmilyen pártnak nem vagyok elkötelezettje, de támogatom a kilépést. Azóta vagyunk a lejtőn, hogy beléptünk. Azóta gyengül a gazdaság és erősödik az elvándorlás.
2013. jún. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Jobbikosként támogatom a kilépést. De akkor is támogatnám ha nem lennék az. Nem sok előnyünk lett. Minden baromi drága lett, a fizetések meg ugyanott maradtak...
2013. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Támogatnám a kilépést. Alig hozott valami előnyt nekünk az EU. Sokkal több a hátránya.
2013. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

Jobbikos vagyok, de semennyire sem támogatom a kilépést. Sokkal rosszabb lenne az EU nélkül.

Minden mással egyetértek.

2013. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért? Miért lenne rosszabb az unió nélkül? Vagy miért jobb az unióban?
2013. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!