Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem csinálh...

Magyarország miért nem csinálhatta azt Romániával, mint amit most állandóan Görögország tesz Macedóniával? (vétózás)

Figyelt kérdés

Görögország Macedónia neve miatt állandóan megvétózza Macedónia EU-s meg NATO-s csatlakozását. Verik az asztalt, hogy addig nem jöhetnek be, amíg a görögöknek meg nem felelnek, a kutya nem szól érte az EU-ban.


De hozhatnám példának Szlovéniát is, aki többször megfenyegette Horvátországot, hogy Szlovénia megvétózza Horvátország EU-s csatlakozását, ha a Piran-i öblöt nem adja át teljesen Horvátország Szlovéniának. (a horvátok a felénél húzták meg a határt, így a horvát és olasz tengeri szakasz összeér, ezáltal elzárja Szlovéniát a nemzetközi vizektől)


Magyarország miért nem csinálta meg azt, hogy szépen kijelentjük, hogy addig vétózgatunk az EU-ban Románia ellen, amíg autonómiát nem ad Székelyföldnek?

De ugyanez mehetne Szerbia esetében a magyarlakta részekkel.



Ha Görögország állandóan vétózgat (Törökország ellen is), Szlovénia meg fenyegetőzik, akkor Magyarország miért nem vétózta meg Románia csatlakozását? Vagy Szerbiáét majd?



2013. máj. 10. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Mert a magyar kormányok gyávák és sunyik voltak , semmi patriotizmussal nem rendelkeznek , a Fidesz sem ,csak úgy csinál mintha.
2013. máj. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szlovénia pár 10 km miatt verte ki a hisztit, bár a terület ügye most sem rendezett, és senki sem él a területen. (van beljebb is vita, nem csak a tengernél)
2013. máj. 10. 23:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Görögország meg 1 név miatt, mert attól félnek, hogy majd Macedónia területi követelésekkel lép fel Görögország ellen.
2013. máj. 10. 23:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehetne,kéne de csak Szerbiával, Románia ugyanis már tag.
2013. máj. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert a két dolog között mind lehetőségben, mind hatásban alapvető különbség van. Úgy tűnik, a magyar kormányok ezt eddig felismerték.
2013. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Első, szerintem a magyar belpolitikának ehhez semmi köze, hanem inkább arról szólt a történet, hogy a NATO-nak kellett egy Fekete tengeri hídfőállás is, ami ugye Románia volna, így kiváltságot élveztek a románok. Például Törökországot is folyamatosan segítette az USA uniós kérdésekben, noha igaz, kevesebb sikerrel.
2013. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sőt, továbbmegyek.


Románia azért nem támogatja Szerbia csatlakozását, mert van a területén pár tízezer magukat románnak valló "vlach" népcsoportba tartozó ember.


Forrás:

[link]

"Romania was against making a positive decision on Serbia's bid when EU foreign ministers met in Brussels on Tuesday, so the ministers made a recommendation and sent it to the EU Council, which will meet on Thursday and Friday.


Romania's unwillingness to join other EU countries in supporting Serbia's bid was explained with its concern over the position of the Vlach ethnic minority in Serbia."


Anno a Fidesz pont ezzel kampányolt, hogy Románia tagságát csak az autonómia megadása esetén szabad támogatni.


Forrás:


Orbán Viktor, Tusnádfürdõ, 2004. 07. 24.:

"Ami az autonómiát illeti, meggyõzõdésem szerint ez lesz a romániai demokrácia igazi fokmérõje. Ha egy országban az ott élõ közösség autonómiát akar, de ezt megtagadják tõle, ez az állam nem épített ki olyan minõségû demokráciát, amely az Európai Unióban egyébként a tagság elõfeltétele. Szeretném nagyon egyértelmûen megfogalmazni a véleményemet: ha megtagadják az Erdélyben élõ magyaroktól az autonómiát, akkor Románia szerintem nem kellõ alappal kéri felvételét az Európai Unióba, és ez a vélemény valószínûleg nem csak magyar vélemény, hanem minden olyan ország véleménye lesz, ahol egyébként természetesnek veszik az autonómiát."

2013. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!