Az eu most jól számol vagy megint elveszik a pénzt a növekedéstől? Tavaly is túlteljesítettünk, ami a a recessziót fokozta.
Feketén-fehéren... jó volt fröcsögni, nem igaz?
Nem kekeckedni akarok. De Orbánék kommunikációja arra épül, hogy nem vonjuk vissza a rezsicsökkentést, nem csökkentjük a nyugdíjakat, nem csökkentjük a családtámogatást stb. De ezeket a kutya nem is kérte. Az EU azt várja, hogy fenntartható intézkedésekkel érjük el a 3%-ot. Mert azok az intézkedések, amik eddig ezt eredményezték, mind az adott év pénzügyeit érintette. Ahogy a magánnyugdíjpénztári vagyonok beolvasztásának hatása is elmúlt, úgy a rezsicsökkentés inflációcsökkentő hatása is elmúlik. Nem az a baj, hogy ezekkel a multik profitját csökkentjük (bár az EU-nak nyilván ez sem tetszik, a gáz üzletágat meg amúgy is most vásároltuk meg), hanem hogy ezek egyszeri beavatkozások.
De én olyan EU-s kívánalommal, ahol konkrétan megszorító intézkedésekre szólítottak volna fel bennünket, nem találkoztam.
Előző, a terhek a fogyasztón csapódnak le, akármit is csinál egy kormány. Olyan működő gazdaság még a világon nem létezett, ahol a piac nem a fogyasztóra terhelte az adóterheket.
Brüsszel problémája a következő:
A magyar állam a fogyasztásra és a kereskedelemre terhelt adókkal érte el a plusz bevételt, amivel jobb hiány értek el a jósoltnál.
Márpedig a fogyasztás csökken Magyarországon, és a GDP is zsugorodott, ergo teljesen normális és ésszerű azt feltételezni, hogy a magyar állam bevételei kisebbek lesznek ebben az évben.
Csökkenő fogyasztás mellett csökkenő adóbevételek a fogyasztásból, csökkenő GDP-vel meg amúgy is csökkenő adóbevételekkel kell számolni.
Lefordítva: az államadósság elleni harc egyenlőre gazdasági öngyilkosságnak tűnik. ELŐSZÖR kéne valamit kezdeni a növekedéssel, és ha az beindult, UTÁNA foglalkozni az adóssággal és a költségvetési hiánnyal. Inkább maradjunk eljárás alatt még pár évig, csak az a rohadt növekedés indulna már be...
2010 óta ígérgetik.
A kérdés nem ,más, hogy vajon ez alkalommal az eu számol jól vagy megint téved-e? mert eddig a kormánynak pontosabb becslései voltak ...
én nem kívánom részletezni a megszorítást és a kérdés se erre irányul, inkább csak arra, hogy szükséges-e egyáltalán ?
Hungary has kept the deficit well below 3% of GDP in 2012, but would exceed the 3% threshold slightly again in 2013 and 2014. By taking new measures the government can ensure that the deficit will remain clearly below 3% of GDP this year and next.
Overall, out of the 20 countries currently in EDP, we could thus have three evident candidates, Latvia, Romania and Lithuania, for abrogation or exit from the EDP. Moreover, two member states, Italy and Hungary, can do it, provided that they stay the course of fiscal sustainability.
"The Evil Twin válasza:
És miért jó az nekünk ha elengedjük a fogyasztást aminek a nagy része import? Hogy megint jöhessen a megszorítás a nyugati gazdaságok meg élénküljenek? Amíg nem vagyunk képesek a gazdaság élénkülésével növekedni csak a fogyasztással addig bizony nem sok értelme van!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!