Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz hogy a székelyek beképzel...

Igaz hogy a székelyek beképzeltek és lenézik a határon belülieket?

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 19:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért kellett lepontozni Andizsuzsit? Erdélyben úgy 1,4 millió magyar él, a székelyek száma meg kb. 700 ezer. Nem kérdezett hülyeséget, az a csökkent intelligenciájú, aki a 0 tudásával büszkén nyomta a piros kezet.
2013. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy olyan egy székelyt, aki lehúzó meg kétszínű... meg olyat is, aki segítőkész, dolgos, rendes (ebből viszont sokat, nem cask egyet!) Általánosítani azért nagyon nem kéne, hogy a székelyek ( az a több százerzer ember) lenézik a határon belülieket, mert ez egyszerűen butaság!
2013. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Pro Patria ***** válasza:
35%
Nem lehet azt mondani, hogy "a székelyek ilyenek", vagy olyanok. Közöttük is van midenféle véleményű nyilván. Arányaikban viszont biztosan nem lehet számottevő azon személyek száma, akik úgymond "utálnák" a sajátjaikat. Többségében - pont azért, mert nekik mindennap meg kell küzdeniük az identitásukért -, sokkal jobban becsülik a "közéjük tartozókat". Ez minden nemzeti kisebbségre igaz, náluk mindig arányosan erősebb az identitás- és közösségtudat, hiszen elszigetelve élnek, nem tekintik természetesnek anyanyelvük használatát, így megbecsülik azt.
2013. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%
nem nezik (nezzuk) le a magyarokat egyaltalan. elterjedt dolog az hogy kulonbseget tesznek ket falu nepe kozott is, vagy a csiki ember mar masabb beszedu mint a gyergyoi. termeszetes hogy vannak kulonbsegek. rolam is total idegen telefonon megmondta ket mondat utan hogy szekelyfoldi vagyok. szoval azt akarom kihozni, hogy van kulonbseg a szekely es a magyar kozott es talan ebbol lehet. peldaul sok mar elnezest de buta magyarorszagi ember aki nem ismeri a tortenelmet az leromanoz minket, szoval visszafele is mukodik. A szekelyek kozul viccesen sokan megjegyzik hogy a magyarok taposok :) de ezt nem kell rossz neven venni.
2013. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó (meg mindenki más is) de éppen ezek miatt a táposos megjegyzések miatt gondoltam arra hogy a székelyek lenéznek minket. Én csak párat ismerek, abból az egyik lenézően viselkedik, másik meg nem, szóval nem tudom ezt a dolgot hova tenni.
2013. szept. 22. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!