Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a nemzeti oldal a nemzeti...

Ha a nemzeti oldal a nemzeti oldal, akkor mi a másik oldal?

Figyelt kérdés
Magyarázzátok el ezt légyszíves egy erdélyi magyarnak.
2013. máj. 5. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem zeti.
2013. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

A szocialista.


De igazából mindegy is, hogy a jobbkezes vagy a balkezes bábok alakítanak éppen kormányt, változás csak akkor lesz/lehet, ha egyszer végre majd elkergetjük őket.


HA tényleg létezne NEMZETI oldal, lemondanának/már régen lemondtak volna önszántukból...

2013. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Azok az intézetisek...az elmegyógyintézetisek :D
2013. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem a jobb vagy a bal a döntő.

Egy jobboldali is lehet hazaáruló és egy balos is lehet nemzeti érzelmű.


Sajnos Magyarország sem a Fidesz sem az MSZP és annak hajtásai nem nemzetiek.

Az amit a Fidesz csinál az nem egy nemzeti párthoz méltó.


Amit az MSZP csinált/csinál az pedig főleg szörnyű ,nem csak gazdaságilag hanem emberileg , társadalmilag is nullák.Egy tüntetésen egyik maszopos képviselő azt kérdezte a másoktól , hogy "Te , tudod énekelni a himnuszt?"


Sőt , az MSZP lerománozta az erdélyi magyarokat ,szerintük mindenki olyan nemzetiségű , mint amilyen állampolgár.

A Fidesz ezen a téren egy kicsit nemzetibb.


A legnemzetibb magyar párt pedig jelenleg a Jobbik ,Magyarországon.

2013. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha megakarod érteni akkor a rendszerváltáshoz kell visszamenni.


Képzeld el hogy a szocializmusban ahol elvileg nem volt lehetőség a tőkefelhalmozódásra honnan vették a pártok a pénzt az első választások részvételéhez?


Na vajon???


Nyilván hogy a nyugati nagytőke ami zsebbe nyúlt.


Láttál te már olyan tőkést aki úgy fektet be mint a mikulás, minden profit reménye nélkül?

Én sem.


Egyértelmű hogy a rendszerváltó pártok már az első választások alkalmával úgy elköteleződtek a nyugati nagytőke irányába ami máig rányomja a bélyegét a működésükre.


A balib oldalnál ráadásul a nagytőke elköteleződése Tony Blair óta nyílt titok hiszen még az angol munkáspárt ami az angol munkás szakszervezetek pártjaként kezdte, az alapszerződését is módosítani kellet a nagytőke kedve szerint. Az az pld Gyurcsány aki nem titkoltan Blairista 100% ban a nagytőke bábja ahogy Bajnai is, és elég nagy mértékben az egész balib oldal.


A Fidesz is úgy kezdte hogy liberális párt, akik csuhásozták a papokat és a kereszténységet, illetve maradinak tartották a konzervatívizmust. Csak akkor kezdtek el "konzerválódni" amikor a politikai pólusok itt üresedtek meg annyira hogy néppárttá növekedhessenek.

Arról nem is beszélve hogy maga Orbán is a Soros alapítvány támogatásával tanult stb stb. Sorosról meg mindenki tudja amit kell aki a politikával foglalkozik és valamilyen szinten tájékozott.


Mivel a Fidesz már rég nemzetinek vallja magát, nyilván olyan mélységekig nem vállalhatja az internacionális és globális érdekek kozmopolita önmegvalósításának az akcentusát mint a balib oldal. Viszont aki tisztán értékel az hamar rájön hogy a szavak mögött csak nagyon csekély és csak a látszathoz elengedhetetlen nemzeti öntudat húzódik meg politikai célzat mentesen.

2013. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsi rosszul tettem fel a kérdést javítom:


Ha a nemzeti oldal az valóban a nemzeti oldal, akkor mi a másik oldal?


Egyáltalán van nemzeti oldal mert mindkét oldalra árnyékot vet a múltrendszer, mert még mindég olyan emberek vannak pozícióban akik a múlt rendszerben is már fiatalon valamilyen pozícióban voltak, és ezek a személyek ott vannak úgy a nemzeti oldalon mint a másik oldalon. Csak a másik oldalon lehet egy kicsit többen.

2013. máj. 5. 15:05
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
A másik az a korcsoldal.
2013. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dick Esmen ***** válasza:
Népi.
2013. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kozmopolita.
2013. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az #5 válaszoló gyártott magának egy tetszetős eszmefuttatást, úgy tűnik ez a lehetősége maradt a jelenségek magyarázására. Az fel sem tűnt neki, hogy ez esetben fel kellene tételezni: 1989-ben ebben az országban nem létezett érték. Annyi se, amennyi egy választási kampányhoz kell. Mert különben minek a nyugati nagytőke? Pedig volt jól működő Ikarus, Videoton, Ganz, Biogal, Győri vagon, és még sok más. Elég komoly tőkével mind tudásban, mind technikában. Különben nem startolt volna olyan gyorsan rá a nyugati nagytőke. Szóval a valósághoz kéne igazítani az alapokat, hátha a következmények is mások lesznek.


A "nemzeti oldal" egy fogalmi zagyvaság. Ugyanis feltételezi egy másik (mindegy milyen) oldal létét. Különben nincs "oldal". Na és az a másik, magyar állampolgárokból álló oldal miféle, és mennyien vannak?

Ehhez nézzük előbb, mi is a "nemzeti". Talán Széchenyi meghatározása megfelelő lesz. Ő úgy gondolta, van egy haza. Aki az ott élők érdekeit szem előtt tartva cselekszik "nemzeti" akkor is, ha egyébként nem magyar. Már csak azt kellene megmondani, mi a "nemzet" érdeke. Az ott élők megnyomorítása, az ellenségképzés, a gyűlöletkeltés biztosan nem. Az a kiegyezés, amely a kül- és belföldi nagytőke látszatostorozása, látszatmegcsapolása mellet a valódi elvonást a nemzet többi részén hajtja végre, aligha.

A nemzeti oldal meghirdetése nem egyéb, mint a megosztás és ellenségeskedés további szításának egy eszköze.


Ami pedig Erdélyt és a többi elszakított részeket illeti. A nemzeti oldal ötlete a kettős állampolgárságról kikényszerített népszavazás eredménye alapján keletkezett. Csakhogy már a viták során nyilvánvalóvá vált, hogy a népszavazás nem arról, hanem a kormány és ellenzéke felmérésére szolgáló erőpróbáról van szó. Ezért mondott sok ember fogcsikorgatva és dühét elfojtva nemet! Még az erdélyiek (hamisan felcsigázott lelkesedéséből származó) elkeseredését is felvállalva, de semmiképpen nem akarták azt a látszatot kelteni, hogy az "igen" a Fidesz "hatalmát" mutassa. Elérték viszont, hogy a dühtől őrjöngő fidesz-vezetők kitalálják: a nemmel szavazók nemzetietlenek. Az sem zavarta őket, hogy sok nemmel szavazó járt és jár azóta is Erdélybe (és más részekre) saját konkrét erejét, idejét az ottanik megsegítésre szánva. Mert ők nem lózungokban mérik a hazát, a nemzetet, és a "nem!" a Fidesznek szólt, semmiképpen nem Erdélynek.

Abból, hogy a magyar parlamenten kitűzték az erdélyi lobogót, erdélyi magyar nem profitál, legfeljebb ismételt romániai atrocitásokat kell elviselnie. Abból viszont, ha sok magyar megy oda turistaként, vagy vállalkozóként, konkrét erdélyi emberek jutnak munkához, turistapénzekhez, és ebben a Fidesznek gyakorlatilag nincs szerepe (azt nem mondanám, hogy semmi, de nem olyan érdemi, mint amennyire beállítani szeretné).

2013. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!